Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
  • 25.09. 15:59 Rychlost informací
    To přece nemá logiku, kdyby Láďa chtěl tak ti zavolá, ale chtěl diskutova ...
Pohár mládeže měl dvě zastávky ve Žďáru Tisk
Napsal Marek Líbal  |  Sobota, 20.04.2019

2019 pcnszdar 01(Žďár nad Sázavou) Uplynulé dva víkendy patřily ve Žďáru nad Sázavou Poháru Českého nohejbalového svazu mládeže. Nejprve zde změřili síly ve trojicích starší žáci, pro které to byl teprve letošní druhý turnaj. O týden později zde porovnali ve stejné disciplíně své nohejbalové dovednosti mladší žáci. Vítězství si z Vysočiny odvezla kombinovaná sestava Českého Brodu a v nejmladší kategorii pak letos už potřetí triumfovaly Modřice.

Starší žáci (trojice) – 6. 4. 2019

Ve dvou tělocvičnách místní V. základní  školy se sešlo 17 sestav. Ve startovním poli diváci marně hledali vítězný tým z prvního, plzeňského turnaje starších žáků - TJ Baník Stříbro. Na vítězství si tak dělaly zálusk Modřice, Peklo i složená trojice Českého Brodu a Čelákovic. Přihlášené formace rozdělili pořadatelé v součinnosti s Komisí mládeže Českého nohejbalového svazu do čtyř základních skupin, z nichž vítězné týmy postupovaly přímo do čtvrtfinále. Celky umístěné na druhých a třetích místech si to o zbývající místa ve čtvrtfinále rozdaly v předkole.

V prvním čtvrtfinálovém klání si Vsetín poradil s trojicí Radomyšle (Ježek, Hendrych, Mach), Karlovy Vary (Svoboda, Gregor Schäfer) se vzápětí musely sklonit před složenou sestavou Českého Brodu a Čelákovic s označením Český Brod MIX. Peklo A se s přehledem vypořádalo s první sestavou Modřic (Sluka, Jurka, kolouch, Nesnídal) a Modřice B udolaly ve třech sadách Peklo B (Ferebauer, Kopecký, Kotyza).

Divoký průběh nabídl semifinálový souboj Vsetína s mixem Českého Brodu. Pevnější nervy prokázali Českobrodští, když soupeři povolili ve třetím setu pouze dva body. Druhé semifinále bylo o poznání jednoznačnější. Pekelníci věnovali druhé sestavě Modřic pouze jedenáct míčů. Ve finále se už bylo skutečně na co dívat. Oba týmy hrály velmi dobře v obraně, Středočeši ovšem byli o něco razantnější v útočné fázi a nakonec si celý turnaj po setech 10:7, 10:9 zaslouženě podmanili.

Herní úroveň jednotlivých družstev byla různorodá, od začínajících nohejbalistů, přes průměrné žákovské formace až po velmi kvalitní trojice. První tři sestavy již dosahovaly kvality některých dorosteneckých týmů,“ zhodnotil turnaj člen Komise mládeže ČNS MAREK LÍBAL.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Slavoj Český Brod MIX (Jedlička, Růžička, Seidl)
2. TJ Peklo A (Čižinský, Fries, Teplý)
3. NK CLIMAX Vsetín (Dvořák, Tomek, Zbranek)
4. MNK SILNICE GROUP Modřice B (Buchta, Čupera, Kubový, Svoboda)

 

Mladší žáci (trojice) – 14. 4. 2019

2019 pcnszdar 02Stejné místo, jen o osm dnů později. Na Vysočinu se tentokrát sjeli nejmladší vyznavači nohejbalu. Třetí díl poháru přilákal deset trojkových formací. Hrací systém byl jednoduchý, ze dvou pětičlenných základních skupin postupovalo do čtvrtfinále vždy nejlepší kvarteto.

V prvním kole pavouka se s turnajem rozloučilo holické béčko (Nastoupil, Zadrobílek Jak., Růžička), kterému největší favorit z Modřic povolil jen tři míče. Mezi nejlepší čtyřku naopak k radosti místních fandů prošla domácí sestava po výhře nad Českými Budějovicemi (Kalianko, Štrob, Marek). Holice A pomstily své oddílové kolegy a vyřadily modřickou rezervu (Dlabka F., Dlabka R., Mrňa). V posledním zápase této fáze pak Český Brod přejel sestavu Pekla A (Jarkovský, Pavlišta, Teplý).

Modřice A nezastavil v semifinále ani Žďár, který si poté došel alespoň pro bronzové medaile. Druhý duel nabídl jedinou třísetovou bitvu celého play-off. Český Brod otočil průběh střetnutí s Holicemi a zamířil do finále. Tam už ale Středočeši narazili. Po hladké porážce s Modřicemi museli vzít zavděk druhou příčkou. Jihomoravané naopak ovládli zatím všechna pohárová klání.

Modřice potvrdily ve Žďáru svou kvalitu a je jasné, že za měsíc budou v Karlových Varech útočit na kompletní obhajobu zlatých medailí z loňska. Mám však radost, že i další týmy se zlepšují a hrají pěkný technický nohejbal. Dovolím si třeba vypíchnout blok Českého Brodu právě proti Modřicím. Vedle letos dobře hrajících domácích zahrály na tomto turnaji výborně i Holice,“ ohlédl se za celým podnikem předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ.

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK SILNICE GROUP Modřice B (Svoboda, Iláš, Jahoda)
2. TJ Slavoj Český Brod (Bálek, Červenka, Blažek)
3. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Zapletal, Bukáček, Sobotka)
4. TJ Sokol Holice A (Jirka, Uhlíř, Zadrobílek Jan)