Poslední komentáře - Soutěže mládeže a žen

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Předsezónní radomyšlská sklizeň Tisk
Napsal Marek Líbal  |  Pátek, 05.04.2019

2019 pcnsdorkv 01(Karlovy Vary) Druhý turnaj dorostenců zařazený do seriálu Pohár Českého nohejbalového svazu se uskutečnil poslední březnovou neděli v Karlových Varech. Po dvojicích, jež se konaly v rodišti Aloise Jiráska, přišla řada na disciplínu trojic. Na nejvyšší příčku vystoupali opět hráči z Radomyšle. Smutným okamžikem turnaje bylo zranění Daniela Matury z Čelákovic.

Čtrnáct trojic rozdělili pořadatelé v součinnosti s komisí mládeže do třech základních skupin. Dva kurty v hale a nižší počet startujících umožnily hrát i zápasy v základních skupinách na dva vítězné sety. Třetích setů bylo stejně jako v prvním turnaji této sezony požehnaně. K vidění byla velká řada nepřesností, individuálních i taktických chyb. Některé týmy do turnaje nevstoupily zrovna v ideálním rozpoložení, což rezultovalo v překvapivé výsledky. Kdo by čekal porážky Modřic od druhé sestavy Radomyšle (Ježek, Švancar, Vachulka, Votava) i benešovského Šacungu (Fürbacher, Musil, Šperlík)? Prohra Holic s ještě žákovskou sestavou Karlových Varů (Fujan, Gaszczyk, Tolar) se také nečekala. Přes mdlé výkony nakonec oba týmy z východní skupiny dorostenecké ligy přece jen postoupily do další fáze turnaje. Holice díky lepšímu vzájemnému zápasu s Českým Brodem B (Čech, Jedlička, Zavacký) a Modřice možná i díky zranění čelákovického Matury, po němž následovala skreč jejich zápasu.

„V další části turnaje jsme se rozhodli pro ne tak obvyklý systém, když jsme zařadili po základních skupinách ještě skupiny čtvrtfinálové. Kluci si tak zahráli hodně zápasů, což by mělo být cílem pohárových klání,“ uvedl řídící turnaje za komisi mládeže LUKÁŠ VLACH.

V první čtvrtfinálové skupině se hrálo prakticky pouze o druhé postupové místo, první trojice Radomyšle totiž své soupeře kosila suverénním způsobem. Zbečník, Holice ani Radomyšl B nedokázaly na sehranou kompaktní formaci v žádném setu uhrát více než pět míčů! Do semifinále se jako druhý tým probojoval Zbečník, přes jehož obranu se nedokázaly prosadit Holice (Sochůrek, Veselý, Vohradník, Vojtíšek) ani Radomyšl B.

Hráči Modřic nastoupili do čtvrtfinálových zápasů pokropeni živou vodou a zlepšenými výkony tak svému trenérovi předali pomyslnou omluvenku za dopolední představení. Zacvičili s Českým Brodem A, Karlovými Vary a porážku ze základní skupiny oplatili Šacungu. Semifinálovou čtveřici doplnil Český Brod A (Růžička, Truc, Ungermann). První set semifinále mezi Radomyšlí A a Českým Brodem ještě dospěl do devítek, druhá sada již však vyzněla jednoznačně pro tým ze Strakonicka. To Modřice se s východočeským Zbečníkem zapotily více. Zbečníku opět znamenitě fungovala obrana, Modřice se na každý bod až příliš nadřely, k odpoutání se soupeři nepomáhala ani střídání. Poslední míč třetího setu však poslal Pohl pouze do sítě a Jihomoravané přece jen do finále postoupili.

2019 pcnsdorkv 02Zápas o třetí místo byl klasickým představením dvou zklamaných týmů, které myslely výše. V oboustranně ledabyle odehraném střetnutí měli nakonec více ze hry Českobrodští. Finále, to byla jiná káva. Motivovaní Jihočeši v prvním setu dominovali s náskokem pěti míčů. Druhý set již byl mnohem vyrovnanější, v koncovce si však vzal slovo Filip Hokr a nebylo co řešit. Tři kraťasy v řadě, tři body, vítězství v turnaji. Ocenění pro nejlepšího hráče turnaje je tak ve správných rukou.

„Do Karlových Varů jsme přijeli s cílem navýšit vedení v Poháru ČNS. Proto jsme přihlásili dvě trojice. Představoval jsem si čtvrtfinále a u druhého týmu stupně vítězů. Tato myšlenka byla splněna na výbornou. Naše béčko hrálo ve skupině velmi slušný nohejbal, bohužel play-off už bylo nad jeho síly. Zato A tým celým turnajem procházel s přehledem, až na lehké zaváhání ve skupině. Vyřazovací část jsme  sehráli bez ztráty setu. Pouze ve druhé sadě finále s Modřicemi jsme tahali za kratší konec, ale Filip to vzal na sebe a zakončil naši cestu úspěšně,“ shrnul počínání svých svěřenců spokojený trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK.

Se svým pohledem na turnaj i na předváděnou kvalitu hry se na závěr podělil řídící turnaje za KM Lukáš Vlach: „Zaslouženým a poměrně jednoznačným vítězem se stala znovu Radomyšl, která má nyní velmi kompaktní a vyrovnanou trojici. Herní úroveň nebyla celkově nikterak vysoká. Spíše než nohejbalová krása převládala bojovnost. Předchozí silný ročník narození 1999 nasadil laťku hodně vysoko, ročník 2000 má na čem pracovat. Trpí navíc odchodem českobudějovických bratří Koudelků, což je velká škoda pro celý náš nohejbal. Další silný celek Vsetín upřednostnil Austin Cup a Český Brod přijel bez Zdeňka Kalouse, rozložil sestavy a dal prostor žákům. Ostatní týmy pak mají spíše jednu či dvě individuality a velmi dobře se jeví někteří žáci. Hrálo se v prostorné hale, škoda jen uzavřeného bufetu již v poledne.“

Konečné pořadí turnaje:
1.  TJ Radomyšl (Buriánek, Hokr, Slavíček, Věženský)
2.  MNK SILNICE GROUP Modřice (Bartoš, Boleloucký, Brenner, Jonas, Pešek)
3.  TJ Slavoj Český Brod A  (Růžička, Truc, Ungermann)
4.  TJ Sokol Zbečník (Čižinský, Fries, Pohl)