Poslední komentáře - Soutěže mládeže a žen

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Mladší žáci se utkali v Počernicích Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 29.03.2019

2019 pcnsmlzdp 01(Praha-Dolní Počernice) Více než měsíc si musela na svůj letošní druhý pohárový turnaj počkat nejmladší věková kategorie. Po únorovém dvojkovém klání v Holicích se seriál Poháru Českého nohejbalového svazu mladších žáků přesunul na okraj Prahy – do Dolních Počernic. Hrály se opět dvojky. Místo na nejvyšším stupínku a zároveň největší porci bodů do celkového pohárového hodnocení vybojovala opět sestava z Modřic. Tentokrát ve složení Svoboda, Dlabka.

„Pozitivem byla na tuto kategorii velmi dobrá účast 21 dvojic. Po dohodě s pořádajícím oddílem jsme přistoupili na systém čtyř základních skupin a odehrání minimálního počtu čtyř zápasů pro každý tým. Počet přihlášených je ovšem při tomto modelu hraniční, zvlášť v případě, kdy pro zápasy play-off bylo s ohledem na rozměry druhé haly využito jen jedno hřiště v hlavní hale,“ konstatoval předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ, jenž celý turnaj řídil. Právě omezený hrací prostor v místní sokolovně byl největším kámenem úrazu celé akce. „Ovlivňoval hru více než v předchozích letech u starších žáků, což bylo řadou trenérů označeno za nevhodné. Pro příští rok tak budeme společně s pořadatelem zvažovat zařazení trojic s možností odehrání turnaje na jednom hřišti, nebo bude třeba domluvit druhý kurt v nějaké vzdálenější hale s rozdělením celků předem,“ dodal Hostinský

2019 pcnsmlzdp 03Modřice B, Karlovy Vary A, Stříbro a Modřice A. To jsou vítězové čtyř základní skupin, kteří si vybojovali nasazení pro čtvrtfinále. Jenže hned dva z nich „nepřežili“ úvodní kolo pavouka. Zatímco modřické béčko se hladce vypořádalo s Karlovými Vary B (Stýblo, Sunek) a karlovarské áčko přehrálo Český Brod B (Baloun, Blažek), tak pro Stříbro a Modřice A turnaj skončil. Západočeši (Tolar O., Sobotka) neměli šanci v duelu se Žďárem nad Sázavou a modřické áčko (Iláš, Jahoda) nestačilo na lepší českobrodskou sestavu.

V prvním semifinále Modřice poslaly bez větších problému karlovarský tandem jen do souboje o třetí příčku. Podobně navrch pak měl Český Brod v duelu se Žďárem, který si nakonec odvezl na Vysočinu alespoň bronz. Ve finále modřický tandem pomstil své oddílové parťáky a po dvou vítězných sadách se mohl radovat z triumfu. Poražené Středočechy ale mohla kromě stříbrných medailí hřát i pochvala kouče vítězného týmu. „Herní projev českobrodských „mláďat“ byl pro mne příjemným překvapením. Urputnou obranou nejprve vyřadila ve čtvrtfinále naše áčko a ve finále pak byla našemu béčku mnohem vyrovnanějším soupeřem než ve skupině. Potěšil mě i velký počet přihlášených sestav,“ uvedl trenér Modřic MICHAL SVOBODA.

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK SILNICE GROUP Modřice B (Svoboda, Dlabka)
2. TJ Slavoj Český Brod A (Bálek, Červenka)
3. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Sobotka, Zapletal)
4. SK Liapor WITTE Karlovy Vary A (Lebeda, Gregor)