Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
V Plzni vyhrálo Stříbro Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 15.03.2019

2019 pcnsstzplz 01(Plzeň) Druhou březnovou sobotu měli v kalendáři zatrženou červeným fixem všichni starší žáci. Turnajem dvojic v Plzni totiž odstartoval Pohár Českého nohejbalového svazu mládeže i v této věkové kategorii. Podobně jako v letošní premiéře mladších žáků před třemi týdny nebyl ani tady vítěz překvapivý. Na nejvyšším stupínku stanulo stříbrské duo Tolar, Gaszczyk.

Do města piva zavítalo 21 sestav z 11 oddílů. Na všech účastnících bylo poznat, že po zimní pauze, byť nijak dlouhé, mají chuť se porvat o první pohárové body. „Chtěl bych poděkovat chlapům z Krajského nohejbalového svazu Plzeňského kraje za uspořádání pěkného úvodního turnaje. Po dohodě s nimi jsme přistoupili na systém pěti základních skupin. To se ukázalo jako dobré řešení, protože všechny týmy nakonec odehrály alespoň tři zápasy a akce končila v rozumném čase,“ sdělil předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ.

Postupový klíč byl trochu složitější. Z jediné pětičlenné skupiny šly dál dvě nejlepší formace. Ze čtyř čtyřčlenných pak pouze vítězové. Celky na druhých místech musely do předkola play-off. Právě v předkole Peklo A vyřadilo Karlovy Vary A a Žďár nad Sázavou si ve třech setech poradil s Modřicemi C. Přes následující čtvrtfinále bleskově přešlo Stříbro A, když v roli oběti se ocitl čakovický tandem (Kalous, Suchý). O něco více práce měly Modřice B se Žďárem (Bukáček, Krmášek) i Český Brod se Vsetínem (Dvořák, Tomek, Zbranek). Semifinálové kvarteto pak zkompletovalo Peklo A po bitvě s Modřicemi A (Svoboda, Kubový).

2019 pcnsstzplz 02Tři sety potřebovalo k postupu do finále béčko Modřic. V bitvě s českobrodskou dvojicí sice ztratilo posledním balonem druhý set, ten třetí si ovšem pohlídalo. Ani největší favorit ze Stříbra pak neměl cestičku ke zlatu umetenou. Pekelský tandem Západočechy dlouho „strašil“, v koncovkách ale byl Baník důraznější. „Jsem však rád, že jsme soupeři i v lehce oslabené sestavě dokázali vzdorovat,“ těšilo jednoho z trenérů Pekla Michala Hostinského. Jeho svěřenci si pak z Plzně přeci jen odvezli medaili, když v duelu o bronz zvládli poslední výměnu úvodní sady proti Českému Brodu a pak už na kurtu dominovali. „V této kategorii nás určitě čeká velmi zajímavý ročník,“ tuší Hostinský.

Finále? Stříbro do něj vletělo sebevědomě a během chvilky se měnily strany. Na začátku druhého dějství Modřičtí zazlobili a i zásluhou kvalitního servisu drželi se skoro domácími krok. Jenže ve druhé polovině setu fyzicky vyspělejší Západočeši opět šlápli na plyn a s přehledem si dokráčeli pro turnajový triumf. „Absence v sestavách Pekla i Vsetína nás pasovaly do role favorita, ale nebylo to tak snadně, jak se může na první pohled zdát. Uvidíme jak to naší elitní dvojici půjde ve dvoudopadovém systému v dorostu, kde budou oba kluci hostovat v Karlových Varech,“ hodnotil kouč vítězné sestavy PETR TOLAR 

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Baník Stříbro A (Tolar, Gaszczyk)
2. MNK SILNICE Group Modřice B (Kolouch, Jurka)
3. TJ Peklo nad  Zdobnicí A (Fries, Ferebauer)
4. TJ Slavoj Český Brod A (Jedlička, Růžička)