Soutěže mládeže a žen

2019 pcnsmlzhol 01(Holice) Nová sezona, očekávaný vítěz. Pohár Českého nohejbalového svazu 2019 odstartoval v sobotu turnajem dvojic mladších žáků v Holicích. Letošní soutěžní premiéru si nenechalo ujít 13 sestav z osmi klubů. Cenu pro vítěze si z východních Čech odvezlo duo Svoboda, Iláš z oddílu, který loni celý seriál v této věkové kategorii s velkou převahou ovládl. Z Modřic.

Pořadatelé zvolili trochu atypický herní systém. Přihlášené dvojice se totiž popasovaly jen ve dvou základních skupinách. Z nich postupovaly do semifinále pouze dva nejlepší debly. „Tenhle model se mi líbil, pro každého znamenal slušnou porci zápasů. Viděl jsem na hřišti i řadu nových tváří. Mám z toho radost,“ uvedl předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ. Chtěl bych zmínit ještě jednu věc. Zaujalo mě, jakým způsobem se starší žáci a dorostenci z holického oddílu organizačně podíleli na přípravě a hladkém průběhu celé akce. Vzorové,“ ocenil.

Úvodní semifinále proti sobě svedlo elitní modřickou formaci, jež s převahou vyhrála svoji základní skupinu, a Karlovy Vary. Jihomoravané neměli se soupeřem slitování a hladce prošli do duelu o zlato. Druhý semifinálový souboj nabídl v prvním setu drama. Žďár nad Sázavou přetlačil o jediný balon českobrodské naděje, což mu dodalo klid do druhé sady. Tam si kluci z Vysočiny vypracovali velký náskok, který Středočeši v závěru už jen korigovali do přijatelné podoby. Chuť si ale českobrodští mladíčci spravili v klání o třetí příčku, kde se k nim naopak v koncovce druhého dějství přiklonilo štěstí. To když karlovarský hráč spadl do sítě, a tým z lázní se musel spokojit se čtvrtou pozicí.

Finálová odveta za porážku ve skupině Žďáru nevyšla. Ani finále totiž nic nezměnilo na faktu, že Modřičtí byli v sobotu k nezastavení. Šest finálových bodů soupeře je toho důkazem. Kluci mne po zimní přestávce potěšili svým nasazením. Mišák (Svoboda) prokázal, že jeho loňské tituly nebyly náhodné a dominoval na sítí. Paťa (Iláš) útoky dobře připravoval a navíc se blýskl skvělým servisem, se kterým měla většina soupeřů problémy. Pochválil bych i naše béčko. Kluci nepropadli a jako nováčci se drželi velmi dobře,“ bilancoval trenér modřické výpravy MICHAL SVOBODA.

Vítěznou sestavu ocenil i šéf komise mládeže. „Zatímco týmy na druhém až šestém místě byly velice vyrovnané, modřická dvojka je herně o třídu výš než zbytek startovního pole. Všichni tak mají pro zbytek letošní sezony celkem jasný úkol – Modřické co nejvíc potrápit,“ shrnul Michal Hostinský.

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK Modřice A (Svoboda, Iláš)
2. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Bukáček, Sobotka, Sládek)
3. TJ Slavoj Český Brod (Blažek, Červenka)
4. SK Liapor WITTE Karlovy Vary (Stýblo, Gregor, Sunek)

FOTOGALERIE Michala Němce

Komentáře  

#1 Michal.Nemec 2019-02-20 20:28
Záznam a tak: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/17-turnaje/527-2019-t2-pohar-cns-ml-zaci-holice
Citovat