Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
Pohár ČNS mládeže na prahu nové sezony Tisk
Napsal Marek Líbal  |  Čtvrtek, 14.02.2019

2019 pcnsstart 01Necelé dva měsíce. Tak krátká byla soutěžní pauza mládežnických nohejbalistů. Prosincové MČR dvojic a trojic starších žáků v Semilech mají všichni aktéři ještě v živé paměti, zároveň však již musí spřádat plány na novou sezonu. Pohár Českého nohejbalového svazu mládeže 2019 totiž startuje již tuto sobotu. O první body do oblíbeného turnajového seriálu budou usilovat mladší žáci na turnaji dvojic v Holicích. A jak vypadají ambice jednotlivých týmů napříč věkovými kategoriemi?

Mladší žáci

V nejmladší nohejbalové kategorii byly v minulém ročníku zcela suverénní Modřice, které se dočkaly zlatého hattricku na jednotlivých MČR, a v Poháru ČNS triumfovaly s rekordním ziskem bodů. Na stříbrný stupínek vystoupali hráči Čakovic a bronz bralo Peklo nad Zdobnicí. Jmenovat favority v nejmladších věkových kategoriích prakticky nelze, výsledky týmů jsou vždy do velké míry ovlivněny přechody tahounů do starší věkové kategorie i nerovnoměrným herním progresem hráčů tohoto věku. O úspěších Modřic však budou nohejbaloví fanoušci určitě číst a slýchat i nadále. Do pohárových turnajů nejmladší kategorie se v loňské sezoně zapojilo 12 družstev, rozhodně tedy nelze vyloučit medailové umístění některého týmu s nohejbalově méně exponovaným jménem. Třeba se dočkáme již tuto sobotu na východě Čech.

Jarní program Poháru ČNS mladších žáků:
16.2. Holice, dvojice
24.3. Dolní Počernice, dvojice
14.4. Žďár nad Sázavou, trojice

Starší žáci

Rok 2018 byl v této kategorii rokem hojnosti. Do turnajového seriálu se zapojilo 16 týmů, uspořádáno bylo osm turnajů. Největší vyrovnanost kvalitních výkonů předváděli hráči Pekla nad Zdobnicí, hned v závěsu se umístil Baník Stříbro a třetí pozici v Poháru ČNS získaly s velmi mladou a perspektivní sestavou Modřice. Podobné umístění lze očekávat i v sezoně 2019, jelikož tahouni svých týmů a aktuálně nejlepší hráči této věkové kategorie Lukáš Tolar a Ondřej Fries věkově mezi starší žáky stále patří. Opomenout ovšem nelze ani ostatní stále se zlepšující týmy – Český Brod, Radomyšl, Vsetín či Čelákovice. Starším žákům startuje sezona 9. března v Plzni turnajem dvojic.

Jarní program Poháru ČNS starších žáků
9.3. Plzeň, dvojice
6.4. Žďár nad Sázavou, trojice
květen, Praha – Uhříněves, trojice (termín bude upřesněn)

Dorostenci

Podobně jako hráči z moravské metropole dominovali v kategorii mladších žáků, mezi dorostenci si počínali suverénně borci hájící barvy Českého Brodu. Těm se kromě vítězství v Poháru ČNS podařilo zvítězit na všech jednorázových MČR a zlaté medaile pověsili na krk i po vyhraném superfinále Botas dorostenecké ligy. Druhé místo v Poháru ČNS uzmuli díky mohutnému finiši nohejbalisté východočeského Zbečníku těsně před nakonec třetími Modřicemi. Velmi slušnou úroveň dorostenecké kategorie celou sezonu převyšoval Zdeněk Kalous, jenž ovládl i MČR singlu mužů. Jelikož dorostenci hrají celorepublikovou dlouhodobou soutěž, predikovat pořadí v Poháru ČNS je vždy nevyzpytatelné. Jednotlivé kluby přistupují k soutěžím odlišně, některé mají zálusk na nejvyšší mety ve všech soutěžích, jiné se soustředí výhradně na dorosteneckou ligu a turnaje Poháru ČNS berou spíše jako herní přípravu či zpestření jinak náročného programu. Rozhodujícím faktorem však zcela jistě bude (ne)zapojení Zdeňka Kalouse v soutěžích dorostenců.

Jarní program Poháru ČNS dorostenců
17.3. Hronov/Zbečník, dvojice

„Pohár ČNS vnímám jako skvělou příležitost pro všechna mládežnická družstva, která dosáhla určité herní úrovně.  Formát, jaký nyní tato soutěž má, je zcela jistě lepší, než tomu bylo před lety, kdy jsem komisi mládeže s kolegy dostal na starosti. Pro nejlepší hráče je stěžejní příležitost poměřit síly s největší konkurencí a bojovat o stupně vítězů. Pro slabší celky zase představuje pohár možnost zahrát si párkrát do roka proti jiným soupeřům než například v kraji a také se třeba podívat s kolektivem na nová místa v republice a tím přispívat k budování správné party. To vše je nastaveno za otevřených podmínek, kdy  do soutěže může vstoupit téměř kdokoliv včetně zahraničních účastníků. Pokud však chceme něco zlepšit, je to zcela jistě dostatečný počet akcí a proložení tradičních pořadatelů novými místy. Proto jsem rád, že se letos se staršími žáky podíváme po letech do Plzně. Právě proto nyní pořadatele lákáme na zvýšenou odměnu, která činí 9000 korun za uspořádání akce. Novinkou je také možnost uspořádání turnaje družstev, který by mohl přinést hlavně mezi žáky ozvláštnění a týmovější pojetí než poskytují tradiční disciplíny. Všem mladým nohejbalistům  přeji, aby v turnajích zažili co nejvíce napínavých soubojů, které je v jejich umění posunou dále. Ať už to budou smolné prohry, nebo šťastná vítězství,“ uvedl před startem pohárového seriálu předseda Komise mládeže Českého nohejbalového svazu MICHAL HOSTINSKÝ.

Pozn.: Do bodování a konečného pořadí Poháru ČNS se započítávají i výsledky jednorázových MČR

Plakát PČNS Holice