Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Zimní pohár žen otevřely výhrou Vršovice Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Úterý, 25.12.2018

2018 zimpohcb 01(Český Brod) Obvyklé místo konání, tradiční termín a očekávaný vítěz v sestavě se dvěma později vyhlášenými nejlepšími ženami letošní sezony. Zimní pohár žen  odstartoval první prosincovou neděli v Českém Brodě. Zdejší Vánoční turnaj trojic, který uzavřel letošní soutěžní rok a zároveň zahájil ten další, se stal kořistí formace z pražských Vršovic ve složení Řeháková, Fojtíková a Zátková. Čtyřdílný seriál pokračuje 12. ledna 2019 na Pankráci.

Z ohlášených dvanácti trojkových sestav se jich do centra ženského nohejbalu nakonec dostavilo 11. Na poslední chvíli se omluvil celek Litohlav, což ale způsobilo trochu zmatků, protože jeho večerní email z předešlého dne zapadl někde v emailové schránce. Týmy byly tedy rozděleny do dvou čtyřčlenných a jedné tříčlenné skupiny. Do vyřazovací části postupovaly první dvě sestavy plus nejlepší dvě ze třetích míst.

V prvním čtvrtfinálovém zápase se v klubovém derby vypořádal A tým Českého Brodu se svým céčkem (J. Blažková, A. Blažková, Vokáčová), ve druhém podlehla Santoška (Tumová, Tomšová, Plechatá, Kulhavá) prvnímu trojlístku Útěchova. Vršovice pak nedaly mnoho šancí smíšené sestavě, kde v základu hrály Strejčovská s Kozlíkovou, a poslední čtvrtfinále pro sebe rozhodly hráčky Českého Brodu B vítězstvím nad Čelákovicemi B (Čapková, Veselá, Matysková).

2018 zimpohcb 02I v minulosti se často stávalo, že v domácím prostředí se domácím hráčkám příliš nedařilo. Ani letošní rok nebyl výjimkou. V semifinále totiž musela obě pořadatelská družstva spolknout hořkou pilulku. Nejprve A tým podlehl Útěchovu, kde řádila střelecky disponovaná Körösi-Pál, a posléze si Vršovice nečekaně hladce poradily s nezvykle složenou domácí rezervou. Lépe motivovaný první domácí trio si pak v boji o třetí místo udrželo chuť zvítězit a udolalo ve dvou setech své klubové spoluhráčky. LENKA CIBULKOVÁ však brala umístění českobrodských sestav s nadhledem. „Vršovice prostě jedou na vítězné vlně. Naše sestava byla celkem nestandardní, s Bálkovou na nahrávce a Škodovou jsme nikdy takto nehrály. Přestože si myslím, že to v průběhu turnaje celkem šlapalo, tak ke konci to už nestačilo a nebyly jsme schopné se od semifinále dostat nahoru. Druhá sestava s Tymichovou, Chuchlovou a Möglichovou v semifinále narazila zase na dobře rozehranou Korosi-Pál v sestavě Útěchova.“

Finále mělo být soubojem mezi Řehákovou a Körösi-Pál, ale střelecké manévry se nakonec nekonaly. Vršovická smečařka si udržovala vládu nad sítí svým blokem. Její projektily navíc často odsoudily útěchovské polařky k pouhému přihlížení. „Turnaj v Českém Brodě se vždy odehrává ve velmi dobré a přátelské pohodě, navíc je zpestřen bohatou tombolou. S naším výsledkem jsme samozřejmě nadmíru spokojené. Za příjemné překvapení považuji finále mezi námi a Útěchovem, se kterým jsme se setkaly již ve skupině. Tam jsme proti němu odehrály náš nejtěsnější set za celý turnaj. Finálový zápas ale už vypadal jednoznačněji,“ zářila polařka vítězné sestavy ANETA FOJTÍKOVÁ.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Praha - Vršovice II (Řeháková, Fojtíková, Zátková)
2. TJ Útěchov Brno A (Malátová, Schützová, Körösi-Pál)
3. TJ Slavoj Český Brod A (Möglichová, Tymichová, Chuchlová)
4. TJ Slavoj Český Brod B (Cibulková, Bálková, Škodová)