Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
O žákovské tituly se podělili favorité Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 20.12.2018

2018 mcrstz23 01(Semily) Kdyby bookmakeři vypisovali kurzy na největší favority 24. MČR starších žáků dvojic a trojic, tak by mezi největší aspiranty na republikové tituly stoprocentně zařadili sestavy Stříbra a Pekla. A papírové předpoklady se o víkendu v Semilech naplnily bezezbytku. Oba týmy si spravedlivě podělily republikové vavříny. Sobotní dvojice vyhráli Západočeši před týmem z obce ležící na říčce Zdobnici a o den později ve trojkách si oba rivalové pozice prohodili. Bronzové kovy putovaly na Moravu, ve dvojkách si pro medaili došlo modřické duo, v neděli byl úspěšný Vsetín.

Týden před Vánoci. To není zrovna obvyklý termín pro pořádání republikového šampionátu v jakékoliv disciplíně i věkové kategorii. Pro mistrovství starších žáků se ovšem dlouho hledal pořadatel. Singlového šampionátu se musel v listopadu ujmout svaz, zbylé dvě disciplíny mohly najít své krále až čtrnáct dnů před koncem roku. Díky oddílu ze Semil. Zájem byl velký – do podhůří Krkonoš dorazilo 26 dvojic a 15 trojic. „Celý pořadatelský tým šel do této akce s cílem vytvořit maximální servis pro všechny účastníky mistrovství. Doufám, že se to až na určité drobnosti podařilo. A protože mám tuto možnost, tak bych chtěl i touto cestou poděkovat všem za odvedenou práci a maximální nasazení,“ uvedl ředitel šampionátu MICHAL HOLATA.

Dvojice (sobota 15.12. 2018)

Početné startovní pole v kombinaci se dvěma kurty ve dvou halách a třídopadovými pravidly umožňujícími dlouhé výměny přineslo nohejbalový maratón. Končilo se až po 18 hodině. Z osmi tří a čtyřčlenných základních skupin šly dál vždy dva nejlepší debly. Všechny dvojice postupující z druhých pozic se z turnaje poroučely v osmifinále a čtvrtfinále už bylo záležitostí výhradně vítězů dopoledních skupin. Modřické áčko tady svedlo velkou řež s Čelákovicemi (Matura, Svačina, Seidl) a o jeho postupu mezi nejlepší čtyřku rozhodla až poslední výměna. Zbylá tři klání byla poměrně jednoznačná. Peklo A vyřadilo Vsetín A (Dvořák, Daněk), Český Brod A poslal po vyrovnané druhé sadě ze hry Žďár nad Sázavou (Bukáček, Cempírek, Krmášek) a Stříbro A vystavilo stopku Radomyšli A (Ježek, Votava).

V úvodní sadě prvního semifinále Modřice A (Jurka, Čupera) hodně kousaly a Peklo se prosadilo až závěrečným balonem. V té další už měl favorit navrch. Jako nůž máslem pak projeli do finále Stříbrští, když Českému Brodu (Jedlička, Růžička) povolili jen devět míčů. Středočeši pak nestačili v duelu o bronz na Modřice a museli se spokojit se čtvrtou příčkou.

Finále dlouho vypadalo na jednoznačnou pekelskou záležitost. Fries i Čižinský přidali ke kvalitní obraně i důraznější útok a po hladkém zisku první sady vedli ve druhém dějství už 8:3. Málokdo v hale by si v tu chvíli asi vsadil na to, že Stříbro může s takřka ztraceným zápasem ještě něco udělat. Jenže přišly dvě pekelské chyby a Východočeši znejistěli. „Set a půl jsme měli problém se prosadit na útoku, ale pak přišla otočka. Soupeř začal více kazit a my naopak najednou útočili pestřeji. To byl zlomový moment,“ popisoval trenér Stříbra PETR TOLAR. Jeho svěřenci druhou sadu dokázali otočit a nového mistra musel určit až tiebreak. Tam si Baník přenesl psychickou výhodu, kterou také zužitkoval. „Za osmiček se nám podařilo chytit a proměnit. Celé finále pak Lukáš zakončil kraťasem a mohli jsme začít slavit,“ doplnil Tolar.

Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. TJ Baník Stříbro A (Tolar, Gaszczyk)
2. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries, Čižinský)
3. MNK Modřice A (Čupera, Jurka)
4. TJ SLAVOJ Český Brod A (Jedlička, Růžička)

 

Trojice (neděle 16.12. 2018)

Třetí adventní neděle znamenala pro patnáct přihlášených trojkových formací druhou a zároveň poslední šanci na předvánoční nadílku v podobě cenných kovů. Ani tentokrát však dva největší favorité ostatním příliš prostoru nenechali. Začalo se ve čtyřech základních skupinách. V každé z nich byla k dispozici dvě postupová místa do čtvrtfinále. V prvním kole pavouka si další porci smůly vybraly Čelákovice (Matura, Svačina, Seidl). Dlouho to vypadalo, že souboj se Vsetínem zvládnou ve dvou setech, jenže po sérii chyb na útoku musela o postupujícím rozhodnout až zkrácená sada. Tam si Středočeši vypracovali tři mečboly, všechny ale zahodili a dál šli, i díky výborně hrajícímu Dvořákovi, Valaši. Zapotilo se i Peklo, jež ztratilo proti Českému Brodu (Jedlička, Růžička, Synáček) úvodní set. Zbytek zápasu už se však hrál pod taktovkou favorita. Stříbro vyprášilo Žďár nad Sázavou (Bukáček, Krmášek, Cempírek) a Radomyšl zdolala Modřice A (Čupera, Jurka, Buchta, Nesnídal), když Jihomoravany bude mrzet především laciná chyba na devítkách v prvním setu.

Zatímco čtvrtfinále zvládlo Stříbro s přehledem a Peklo se trápilo, tak v semifinále si oba aspiranti na titul role prohodili. Východočeši rychle přešli přes Vsetín (Dvořák, Daněk, Tomek, Hlaváč, Zbranek) a mohli se těšit na finálový reparát. Jejich očekávaný soupeř byl ale blízko vyřazení. Stříbro a Radomyšl (Votava, Ježek, Čapek, Hendrych) se dobře znají z krajského přeboru žáků Plzeňského kraje, v atraktivním semifinále spolu svedli napínavý souboj i na republikovém kolbišti. Lépe začal Baník, ale jeho náskok vymazali Jihočeši ve druhém dějství. Třetí set přinesl infarktovou koncovku, kterou za devítek rozhodl nešťastný obranný zákrok do té doby skvěle hrajícího radomyšlského smečaře Votavy. „První set proti Radomyšli byl skoro vzorový. Kvalitní příjem, dobrá nahrávka i útok. Pak nám ale odešla mezihra a na útoku jsme se snažili zbytečně moc bodovat z nepřipravených míčů. Se štěstím jsme vyhráli posledním možným míčem,“ ulevilo se kouči Baníku PETRU TOLAROVI. Zklamání Jihočechů z promarněné šance na finále se pak promítlo i do střetnutí o třetí pozici, kde v koncovkách druhé a třetí sady opět ztratili dobře rozehraný zápas proti Vsetínu.

Dojde si Stříbro pro double? Nebo přijde pekelská pomsta? To zajímalo všechny aktéry i diváky před závěrečným zápasem dvoudenního šampionátu. Platila druhá varianta. Východočeši vstoupili do finále s odhodláním vrátit protivníkovi den starou porážku. Na kurtu působili jistějším dojmem ve všech herních činnostech, a když si tentokrát odpustili i výpadek, s jistotou si došli pro titul. „V sobotním finále dvojic jsme už téměř slavili a nakonec z toho bylo "jen" druhé místo. V neděli jsme měli v patách stín sobotního neúspěchu a vítěznou energii nabral tým až po čtvrtfinálovém úspěchu s Českým Brodem. Finále? Do posledního míče jsme si nedovolili vyslovit jakoukoliv hypotézu a ono to nakonec k naší velké radosti dopadlo. V trojicích máme naprosto vyváženou sestavu, kde každý má svoji jasnou roli a je nesmírně důležitý. Když k tomu přidám instinkt "zabijáka" Ondry Friese, pro kterého jsou oba spoluhráči nepostradatelní, podařilo se v neděli dobýt zlato. Celkově musím kluky velice pochválit, každý z nich ušel zase velký výkonnostní kus cesty a zdařilá adaptace v kategorii starších žáků je nepochybně vidět. V sobotu jsme sice koncovku spíše mentálně nezvládli, ale i porážky jsou součástí formování charakteru hráčů. Navíc proti nám stál velice kvalitní tým Stříbra, který podával v průběhu šampionátu výborné výkony,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Pekla MICHAL HOLATA.

Konečné pořadí turnaje (trojice):
1. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries, Čižinský, Ferebauer)
2. TJ Baník Stříbro (Tolar, Gaszczyk, Freiberg, Nozar)
3. NK CLIMAX Vsetín (Dvořák, Daněk, Tomek, Hlaváč, Zbranek)
4. TJ Radomyšl (Votava, Ježek, Hendrych, Čapek)

Konečné pořadí Poháru ČNS starších žáků 2019:
1. TJ Peklo nad Zdobnicí - 489 bodů
2. TJ Baník Stříbro - 388 bodů
3. MNK Modřice - 213 bodů
4. NK CLIMAX Vsetín - 196 bodů