Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
V Holicích se dařilo Východočechům Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 12.12.2018

2018 pcnsdorholice 01(Holice) Zatímco na Pankráci duněly o víkendu poslední smeče letošní mužské sezony, v Holicích bojovali v sobotu dorostenci o závěrečnou porci bodů do poháru Českého nohejbalového svazu 2018. Přes kolizi s tradičním pražským turnajem přijelo na východ Čech 18 dvojkových sestav. Vítězství vybojovalo zbečnické duo Pohl, Kábrt.

Zatímco o prvenství Českého Brodu v celkovém hodnocení poháru bylo rozhodnuto již před startem posledního turnaje, o další pódiová umístění ještě usilovalo několik dalších celků. Bylo tedy o co hrát. ,,Vzhledem k nepříliš vhodnému termínu konání je osmnáct dvojic slušné číslo, které svědčí o zájmu hráčů i jednotlivých oddílů účastnit se pohárových turnajů mládeže. Snad se v příští sezoně najde více oddílů ochotných uspořádat mládežnické turnaje pod hlavičkou ČNS a dojde tak k navýšení jejich počtu. Ukazuje se, že smysl to má,“ poznamenal jeden z pořadatelů a člen Komise mládeže ČNS MAREK LÍBAL.

Ve čtyřech základních skupinách favorizovaná družstva vesměs potvrdila svá nasazení. S výjimkou Vsetína, který se v oslabené sestavě do nejlepší osmičky nevešel. Za zmínku určitě stojí výborné vystoupení reprezentačního výběru žáků (Tolar, Fries), který zanechal velmi dobrý dojem, přestože to na postup ze silné skupiny nestačilo.

Ve čtvrtfinále trápily Holice B (Levý, Vojtíšek) zbečnický A tým až do posledního možného míče třetího setu, závěrečný útok však Pohl proměnil. Holice A naopak herně dominovaly a recept na ně nenašla ani A sestava Čelákovic (Hejtík, Čuřík). Radomyšl A (Slavíček, Hokr) proti Českému Brodu ztratila nejtěsnějším poměrem koncovku úvodní sady, což se ukázalo pro další průběh zápasu jako rozhodující. Za překvapení se dá považovat vyřazení Modřic (Bartoš, Brenner, Jonas) v závěrečném čtvrtfinálovém klání, poradilo si s nimi po velmi dobrém výkonu nahecované zbečnické béčko.

V prvním semifinále měly dlouho v souboji proti Českému Brodu (Kovařík, Čech) navrch domácí Holice A. V koncovce druhé sady ale nedokázaly přes několik útoků zápas zavřít. Rozhodnout tak musel až zkrácený set. Ten znovu dospěl do devítek. K radosti domácího publika zde měli pevnější nervy Holičtí a stali se prvním finalistou. V oddílovém semifinále pak potvrdilo roli favorita proti svým kolegům z týmu áčko Zbečníku a nedalo druhé sestavě (Polák, Šimeček) šanci. Ta si mohla vzápětí vybojovat bronzový stupínek, v obou sadách ale vyprodukovala na útoku hodně chyb, čehož zkušená sestava Českého Brodu využila a zajistila si tak třetí místo v turnaji.

Finále nabídlo východočeské derby a diváci od začátku viděli kvalitní souboj s dramatickým průběhem jako na houpačce. Nejprve měl navrch Zbečník (Kábrt, Pohl), jenž získal úvodní set a vedl i na začátku toho druhého, když se Kábrtovi dařilo spolehlivě bodovat především technickými údery. Poté se ale situace otočila. Domácí hráči (Nastoupil, Veselý) se zvedli, koncovku získali pro sebe a psychickou výhodu si přenesli i do začátku rozhodujícího setu. V těchto chvílích pro změnu koncertoval především Veselý. Vedení 8:5 a 9:7 však Holice v triumf nepřetavily. V závěru zkazily dva útoky za sebou a z vítězství se tak radoval Zbečník, jenž se zásluhou umístění dvou svých sestav v nejlepší čtyřce dostal i na stříbrnou příčku v konečném hodnocení poháru. Bronzovou pozici pak uhájily Modřice.

Smolný konec a neproměněné mečboly mrzely domácího kouče Marka Líbala: „Kvalita předváděné hry byla poznamenána absencí několika hráčů Českého Brodu a Vsetína. Zdálo se, že toho dokážeme využít. Herní projev naší první dvojice byl až na výjimky podle mých představ a aktuálních možností hráčů. Zkaženými útoky na mečbolech třetího setu finále jsme však vlastní výkon znehodnotili. Gratulace míří do Zbečníka, jehož hráči na rozdíl od nás potvrdili kromě nohejbalového umu i velkou míru trpělivosti.“

Radost nejen z triumfu na závěrečném turnaji, ale také z posunu na konečnou stříbrnou pohárovou pozici zavládla v řadách Zbečníku. ,,Na závěr sezony až nečekaně dobré výsledky. Radost mi udělaly i velmi solidní výkony béčka, jež se hodně zasloužilo o náš skok na druhé místo v celkovém hodnocení poháru, v což jsem před turnajem ani nedoufal. Náš A tým se pomaleji rozehrával a musel v turnaji hned čtyřikrát do třetího setu, ve finále pak byl spíše šťastnější. Jsem velice rád za Lukáše Kábrta, že se po problémech v osobním životě s dorosteneckou kategorií rozloučil vítězstvím. Za ty roky u nás odvedl velkou spoustu práce, patří mu za ni poděkování. Chtěl bych také ocenit výborně hrající sestavy Holic, kde je znát skvělá taktická práce a rukopis trenéra Líbala, především Veselý znovu ukázal svůj velký potenciál,“ bilancoval lodivod vítězné formace LUKÁŠ VLACH.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Zbečník A (Pohl, Kábrt)
2. TJ Sokol Holice A (Veselý, Nastoupil)
3. TJ Slavoj Český Brod (Kovařík, Čech)
4. TJ Sokol Zbečník B (Šimeček, Polák)

Konečné pořadí poháru ČNS dorostenců 2018:
1. TJ Slavoj Český Brod - 325 bodů
2. TJ Sokol Zbečník  - 185 bodů
3: MNK Silnice-Group Modřice - 157 bodů
4. TJ Sokol Holice - 123 bodů

Fotogalerie Michala Němce: ZDE