Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Tolar udolal Friese a odměnou je titul Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 28.11.2018

2018 mcr1stz 01(Brandýs nad Labem) Konec listopadu, týden po vrcholu sezony – mužském světovém šampionátu v Rumunsku. Možná byste si řekli, že na nohejbalových kolbištích panuje klid zbraní. Omyl. Starší žáci v sobotu zápolili o svoji první letošní sadu republikových medailí. Ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem se pod patronací ČNS konalo 17. MČR jednotlivců starších žáků. O nejcennější kovy si to rozdali dva favorité, Lukáš Tolar ze Stříbra v finále přemohl pekelského Ondřeje Friese.

Předně jsem rád, že se šampionát podařilo vůbec uskutečnit. Měli jsme problémy se sehnáním vyhovující haly a takřka až na poslední chvíli sehnal Kamil Kleník prostory právě v Brandýse nad Labem. Tím, že byla akce šita horkou jehlou, nebylo samozřejmě vše ideální, ale nakonec jsme to nějak zvládli,“ oddechl si předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ. Počet přihlášek na turnaj překročil jeho kapacitu, když zájem o účast projevilo plných 38 hráčů. STK ČNS jich ovšem mohla do turnaje pustit jen 32. „Zájem o šampionát i úroveň předváděné hry byly příjemným překvapením. Vedle již známých hráčů, se slušně prezentovala i zatím méně známá jména,“ podotkl Hostinský.  

Z osmi čtyřčlenných skupin se do vyřazovací části probila polovina singlistů. V prvním kole pavouka uspěli všichni vítězové základních skupin a pak už začalo přituhovat. Čtvrtfinále znamenalo konečnou pro českobrodského Růžičku, Michala Krunerta ze Šacungu, modřického Koloucha i Seidla z Čelákovic. Posledně jmenovaný může mluvit o smůle, protože o jeho vyřazení rozhodla v duelu s pekelským Friesem až poslední výměna tiebreaku.

Kritická situace, kterou přežil v předchozím kole, jakoby jednoho z adeptů na cenný kov Friese nabudila. V semifinále totiž neměl proti loňskému bronzovému medailistovi Rottovi ze Zruče větší problémy. Z druhé poloviny pavouka do finále přesvědčivě zamířil další favorit, stříbrský Tolar. Ten deklasoval Dvořáka ze Vsetína. Mladíček z Valašska si ovšem vylepšil náledu hned vzápětí, když v klání o třetí příčku znemožnil Rottovi obhajobu bronzu.

Souboj o titul rozehrál Tolar famózně a úvodní sadu jasně ovládl. Ve druhé vedl už 4:0 a vypadalo to, že finále spěje k rychlému konci. Fries ale zabral a celý set otočil. V tiebreaku to byl naopak právě singlista z východních Čech, kdo by blízko titulu. Vedení 8:6 ovšem v triumf přetavit nedokázal. Sérií čtyř bodů v řadě si tak pro mistrovský vavřín došel Lukáš Tolar z Baníku Stříbro. Na mistrovství jsme odjížděli s tajným přáním zisku nějaké z medailí,“ přiznal otec a trenér vítěze PETR TOLAR a pokračoval: Lukáš hrál ve skupině dost zaraženě, což asi způsoboval hlavně pocit, že by měl tato utkání vyhrávat. Jeho výkony ve skupině se nedaly vůbec srovnat s jeho vystoupením na nedávném dorosteneckém šampionátu, kde hrál mnohem lépe a bez zábran. Asi proto, že tam neměl co ztratit. Zápasy ve vyřazovací části už byly v jeho podání podstatně lepší. Po čtvrtfinálové výhře s jedním z favoritů Michalem Krunertem se Lukáš uklidnil, začal hrát to, na co má a začali jsme věřit v úspěch. Finále bylo o vůli a hlavě. Po výhře v prvním setu se trochu uspokojil, Ondra Fries naopak zpřesnil hru, začal více útočit a šlo se do třetího setu. Tam měl Lukáš trochu lepší obranu a otočil nepříznivý stav. Radost z titulu nám bohužel pokazilo vážné zranění Matěje Fujana, který si ve skupině zlomil ruku v zápěstí. Doufáme, že bude brzo fit a přejeme mu brzký návrat na kurty.“

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Baník Stříbro A (Tolar)
2. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries)
3. NK CLIMAX Vsetín A (Dvořák)
4. AC Zruč-Senec A (Rott)

Fotogalerie Michala Němce: ZDE

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2018-11-28 22:47
Foto a záznam:

http://nohejbal-caslav.cz/index.php/17-turnaje/518-2018-t1-mcr-st-zaci-brandys-n-l