Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Pohár mladších žáků patří Modřicím Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Sobota, 20.10.2018

2018 pcnsbystrice 01(Bystřice nad Pernštejnem) V netradičním říjnovém termínu si dali mladší a starší žáci dostaveníčko ve sportovním středisku v Bystřici nad Pernštejnem. Minulou sobotu zde pokračoval Pohár ČNS mladších a starších žáků. Obě věkové kategorie poměřily své dovednosti ve dvojicích. Mezi mladšími žáky obhájili loňské dílčí i celkové prvenství zástupciz Modřic. Starší kategorii ještě čeká prosincový šampionát v Semilech, boje v Bystřici vynesly na první místo favorizovanou sestavu z Pekla.

Mladší žáci

12 dvojic rozdělili pořadatelé do čtyř skupin po třech sestavách. Druzí a třetí absolvovali vložené osmifinále, vítězové skupin postoupili přímo do čtvrtfinále. Tam nedala první sestava Modřic žádnou šanci Karlovým Varům A (Lebeda, Gregor), Stříbro ve třech setech udolalo České Budějovice (Kalianko, Buchal), áčko Českého Brodu přehrálo v třísetové bitvě dvojici Žďáru nad Sázavou A (Sobotka, Zapletal) a Modřice B vyřadily v klubovém derby své céčko (Bednář, Sluka). Favorizované Modřice A se poté v semifinále vypořádaly se Stříbrem, přestože namíchaná stříbrsko-radomyšlská formace kladla tuhý odpor. Druhá sestava Modřic přetlačila velkou bojovností Česká Brod a poslala Středočechy do klání o bronz. Ani tam ovšem Českobrodští neuspěli a podlehli Stříbru. „Pomohl nám sice Votava z Radomyšle ale vzhledem k tomu, že Ondrovi je deset let a má ještě všechno před sebou, vidím to do budoucna optimisticky,“ hodnotil trenér Stříbra PETR TOLAR.

Finálový duel byl klasickým klubovým soubojem, v němž byl favorit dopředu daný a věděl to i jeho soupeř. Jahodovi s Ilášem to možná v hlavě také „pracovalo“ a na lepšího soupeře jim prostě scházelo více sebedůvěry. Vítězové neměli v turnaji konkurenci a dokázali všechny soupeře přehrát bez ztráty setu hlavně svým nesporným uměním, souhrou a důvěrou ve své síly. To potvrdil také modřický kouč MIROSLAV BEDNÁŘ: „Vzhledem k tomu, že do Bystřice nedojel druhý nejlepší oddíl - Čakovice, neměla naše první sestava prakticky soupeře a všechny porazila ve dvou setech. Překvapením byl ale určitě postup Jahody s Ilášem do finále, když se dobře adaptovali na menší velikost haly.“

Konečné pořadí turnaje (mladší žáci):
1. MNK SILNICE GROUP Modřice A (Svoboda, Kolouch)
2. MNK SILNICE GROUP Modřice C (Jahoda, Iláš)
3. TJ Baník Stříbro-MIX (Tolar O., Votava)
4. TJ Slavoj Český Brod (Červenka, Bálek)

Konečné pořadí Poháru ČNS mladších žáků 2018:
1. MNK SILNICE GROUP Modřice 497 bodů
2. TJ AVIA Čakovice 277 bodů
3. TJ Peklo nad Zdobnicí 104 bodů
4. PKS okna Žďár nad Sázavou 103 bodů

 

Starší žáci

2018 pcnsbystrice 02Velmi solidních 16 dvojic tvořilo startovní pole turnaje starších žáků. Ve čtyřech čtyřčlenných skupinách sváděli kluci nelítostné boje a některé zápasy nabídly opravdu kvalitní nohejbal. Do čtvrtfinále postupovaly opět přímo první sestavy. Druhé dvojice s třetími si to rozdaly v osmifinále o právo vyzvat ve čtvrtfinále vítěze skupin.

Áčko Vsetína se v něm s přehledem vypořádalo s Českým Brodem A (Jedlička, Růžička), Stříbro eliminovalo Žďár nad Sázavou A (O. Bukáček, Krmášek), po souboji pekelských sestav se s turnajem rozloučil B tým (Ferebauer, Kotyza) a Modřice A si poradily se Vsetínem B (Tomek, Hlaváč).

Zajímavý duel nabídlo úvodní semifinále. Vyrovnaný vsetínský tandem v něm překonal Stříbro, kde měl hlavní slova Lukáš Tolar.  „Myslím, že jsme mohli soupeře trochu potrápit víc, ale hráči na prvních čtyřech místech jsou hodně vyrovnaní. V těchto zápasech rozhoduje momentální forma. Každopádně jsem s třetím místem spokojený,“ poznamenal stříbrský lodivod Stříbra PETR TOLAR. Druhé semifinále se Modřicím A příliš nepovedlo, jejich protivník z Pekla byl ve všech herních činnostech jasně lepší. Jihomoravané pak neuspěli ani v zápase o bronz proti Stříbru. „Potýkali jsme se s problémem vysoké sítě. Ve skupině to ještě bylo dobré, ale v koncových zápasech klukům „odešla hlava“ i sebevědomí. Musíme na tom ještě zapracovat a na republikovém šampionátu v prosinci to dokázat přetavit v medaili,“ bilancoval modřický trenér MIROSLAV BEDNÁŘ.

Finále poskytlo přihlížejícím nejlepší zápas dne. V obou setech se Valaši zpočátku drželi a obětavou hrou soupeře neustále zaměstnávali. Vítězové však dokázali svůj výkon gradovat, když základem bylo skvělé pole, z kterého si dokázali připravit i téměř nechytatelný útok. „Vystoupení našich kluků musím hodnotit zcela pozitivně. Kdyby nám někdo před tímto pohárem v Bystřici nad Pernštejnem nabízel druhé místo, všemi deseti bychom ho brali. Potěšil nás hladký postup ze skupiny a rozhodně také postup v semifinále s velmi těžkým soupeřem ze Stříbra. Bohužel, finále bylo z naši strany poznamenáno velkou nervozitou a obavami z kluků Pekla A. Naše zakončování nebylo tak jisté jak bychom si přáli a tak jsme zaslouženě prohráli 0:2. Věřím, že příště to klukům z Pekla vrátíme,"  viděl optimisticky účinkování svých kluků trenér Vsetína DALIBOR DVOŘÁK. Své svěřence chvílil také kormidelník vítězného tandemu MICHAL HOLATA. „Mám velkou radost, protože kluci spolu prakticky neabsolvují tréninky. Začátek turnaje tedy bývá trochu o sehrávání. Během dne jsme se ale zkonsolidovali a prošli i vyřazovací částí bez větších problémů. Ve finále jsme potom byli nápaditější na útoku, dokázali dělat soupeři problém i servisem, a to byl ten kousíček, o který jsme byli lepší než Vsetín!“

Konečné pořadí turnaje (starší žáci):
1. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Čižinský, Fries)
2. NK Climax Vsetín A (Dvořák, Daněk)
3. TJ Baník Stříbro A (L. Tolar, Nozar)
4. MNK SILNICE GROUP Modřice A (Jurka, Čupera)

Fotogalerie: