Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
BDL: Dynamo bez medaile, bronz má Vsetín Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 16.10.2018

2018 BDL po 07 01(Vsetín) Mužské áčko bude obhajovat titul v blížícím se extraligovém superfinále, to je pro příznivce vsetínského nohejbalu bezesporu silný tahák. Ale už teď je jisté, že je v sobotu čeká ještě jeden příjemný moment. Jejich dorostenecký tým převezme v Praze na Podvinném mlýně bronzové medaile. V souboji o třetí příčku v Botas dorostenecké lize totiž Climax na svém hřišti deklasoval mladíky z Českých Budějovic a vystrnadil je ze stupňů pro vítěze.

BDL: O 3. místo

NK CLIMAX Vsetín TJ Dynamo ČEZ České Budějovice  4:0

Jihočeši přivezli nekompletní sestavu, ve které chyběl především zraněný Višvader. A tušili, že bronz pro ně bude viset ve Vsetíně příliš vysoko. Věkem žáci Chvátal a Novotný neměli v zahajovací dvojici šanci. Do té následující si domácí schovali Andrise s Majštiníkem. Oba lídři moravského týmu diktovali proti Žikešovi s Potůčkem tempo, a byť obě lavičky sáhly ve druhém setu ke střídání, obraz hry se nezměnil. Poslední šancí Dynama měl být trojkový duel. „Tady se čekal nejvyrovnanější boj, což se také potvrdilo,“ uvedl domácí kouč LUMÍR GEBEL. „Začali jsme s Daňkem, Andrisem a Halaštou, hosté nominovali Žikeše, Potůčka a Tomáše Musila. Hladce jsme vyhráli první set a do druhého střídali Málek se Stařičným, kteří nahradili Andrise s Halaštou. Začali jsme ale mít problém s mezihrou a velkou kazivostí v útočné fázi. České Budějovice toho využily a o třetím bodu musela rozhodnout zkrácená sada. Do té jsme vrátili na hřiště zahajovací sestavu, která si průběh tiebreaku pohlídala,“ popsal Gebel. Do zápasu singlistů poté rezignovaní Jihočeši neposlali Žikeše, ale příležitost dostal Tomáš Musil. Zvažoval jsem koho nasadit a nakonec dostal důvěru nejmladší člen týmu David Dvořák, který věkem spadá do kategorie starších žáků. I přes velký věkový a fyzický rozdíl David svého rivala  přehrával. Byl ve výměnách aktivnější, nepřizpůsobil se hře soupeře a zaslouženě ve dvou setech zvítězil,“ chválil vsetínský lodivod.

Sestava domácích: Majštiník, Daněk, Halašta, Andris, Stařičný, Dvořák, Málek, Bílý. Sestava hostů: Žikeš, Musil T., Potůček, Chvátal, Novotný.

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Utkání nejvíce ovlivnila sestava hostů, kteří dorazili bez dvou zraněných klíčových hráčů. My naopak byli kompletní a soupeře zaslouženě porazili. Příležitost navíc dostali všichni hráči. Vyzdvihl bych výkon našich dvou benjamínků Daňka a Dvořáka, kterým vydržela forma ze sobotního poháru ČNS starších žáků, kde se umístili na druhém místě. Daněk hrál výtečně ve trojicích v obraně a na nahrávce, Dvořák zahrál excelentně v singlu. Odměnou pro kluky bude výlet na sobotní superfinále do Prahy, kde si převezmou medaile za konečné třetí místo.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Po mém avizovaném rozhodnutí ukončit trenérskou činnost po skončení dorostenecké ligy jsem doufal, že budeme na rozloučenou hrát finále jako v loňském roce. Jenže nečekané vyřazení dvou hráčů pro zranění nám dalo jen možnost odehrát z povinnosti ztracený boj o třetí příčku proti silnému soupeři ze Vsetína. Nakonec jsem spokojený s bramborovým místem a všem hráčům děkuji. Zároveň oddílům, se kterými jsem se roky potkával, trenérům, hráčům, a také novému trenérovi dorostu Dynama přeji, aby byli do dalších ročníků bez úrazů, měli co nejlepší výsledky a dostatek mládeže.“