Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
BDL: Druhý superfinalista? Modřice Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 11.10.2018

2018 BDL po 06 01(Modřice) Lákavá odměna v podobě premiérového dorosteneckého superfinále. Tento benefit byl v sázce rozhodujícího semifinálového střetnutí Botas dorostenecké ligy mezi Modřicemi a Dynamem České Budějovice. Vrchol sezony byl určen jen pro vítěze. A resumé? Klíčovou bitvu zvládli o poznání lépe mladíci z Moravy. Za týden se tak mohou v Areně Sparty na Podvinném mlýně v Praze pokusit zkompletovat zlatý hattrick. V cestě jim bude stát papírový superfavorit letošní sezony – Český Brod. Poražené Jihočechy čeká ve Vsetíně souboj o bronz.

BDL: Semifinále play-off

MNK SILNICE GROUP Modřice – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 4:1 (konečný stav série 2:1)

V první dvojici nahradil Bartoš zraněného Bolelouckého a ve spolupráci se Svobodou nedali šanci Potůčkovi s Tomášem Musilem a střídajícím Chvátalem. Stejně hladkým způsobem si ale poradili Žikeš a Višvader s domácí formací Brenner, Jonas a alternující Krejčí. Ve trojici už se lámal chleba. Na jedné straně Svoboda, Bartoš a Brenner, na druhé trojlístek Višvader, Žikeš a Musil. „Hrálo se vlastně o vše,“ byl si vědom modřický kouč RICHARD LAŤÁK a pokračoval: „První sadu jsme vyhráli v exhibičním tempu a hosté byli hodně zaskočení. Věděli jsme, že tak dokonalá hra nám nemůže vydržet oba sety. První zádrhel přišel, když Višvader začal úřadovat svým smečovaným servisem. Tři špatné příjmy v řadě nás stály celý set. V rozhodující sadě se hosté dostali do vedení 5:7, a tady se lámalo celé utkání. Po oddechovém čase vzal na sebe odpovědnost Svoboda a sérií technických úderů otočil stav na 8:7. Za devítek jsme si sice neměli nejlepší příjem, ale Svoboda udržel nervy a chladnokrevně zkrátil míč na střed.“ V singlu nahradil Žikeš indisponovaného Višvadera, na Bartoše ale recept nenalezl. „Bartoš je právě teď ve formě a trpělivou hrou nutil soupeře k těžkým příjmům a následným chybám,“ podotkl Laťák. Jihočeši se pomalu loučili s vidinou superfinále a následná trojice jejich zmar jen podtrhla. „Naši hodně chybovali, dobře hrající soupeř nepřipustil nějaký obrat a zaslouženě vyhrál,“ uvedl trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL. „Věděli jsme, že soupeř je pod velkým tlakem a tento zápas musí vyhrát. Z toho jsme těžili. Hned ze začátku jsme si trpělivou hrou vybudovali náskok a výbornou obranou nedali hostům šanci. Druhý set byl vyrovnaný až do sedmiček, pak jsme se trhli na 9:7. Koncovka patřila nejlepšímu hráči dne Svobodovi, který úderem přes blok na lajnu ukončil utkání,“ shrnul domácí lodivod.

Sestava domácích: Bartoš, Jonas, Svoboda, Brenner, Krejčí. Sestava hostů: Žikeš, Musil T., Višvader, Potůček, Chvátal, Novotný.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: Musím kluky pochválit za nesmírnou bojovnost a nasazení. Loni jsem poslouchal, že bez Honzy Hanuse to budeme mít těžké, ale teď tito kluci všem dokázali, že i oni mají kvalitu. Naše forma graduje a připravíme se na Český Brod, který má v kádru velmi zkušené hráče, ale utkání začíná od stavu 0:0…“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: Je jasné, že spokojený být nemohu, protože naše ambice byly vyšší. Nemůže to být výmluva, ale je pravda, že na naší hře se projevila neúčast Lukáše Musila a hlavně také zranění Višvadera, který musel hrát na poloviční úvazek bez tréninku. To se projevilo zejména při odvetě v domácím prostředí, která byla rozehraná lépe než utkání v Modřicích. Také mě zklamal Karel Tůma, který vůbec neprojevil zájem o hru a tréninky, přestože mi slíbil, že boje o medaile se zúčastní.“