Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Tituly do Vršovic a Českého Brodu Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 23.09.2018

2018 mcrzen23 01(Chabařovice) Žádné překvapení. Stejně jako loni si oba tituly z dvoudenního 26. MČR dvojic a trojic žen rozdělily týmy, které budou hrát za měsíc superfinále. Tentokrát si ale vyměnily disciplíny. Ve dvojicích excelovaly hráčky Vršovic a v nedělních trojicích zase dominovala děvčata z Českého Brodu.

MČR dvojic (15.9.. 2018)

Dvě skupiny po čtyřech a dvě po pěti účastnících. Tak byly rozděleny týmy, které bojovaly o titul ve hře dvojic. Do čtvrtfinále postupovaly první dvě sestavy a už zde předváděla děvčata výborné výkony. Ze skupiny A postoupily hráčky Českého Brodu A a Vršovic C. Ze skupiny B Vršovice A a Santoška B, skupinu C ovládly děvčata z Vršovic C před Českým Brodem C a ve skupině D se nejlépe dařilo Českému Brodu B a Santošce A.

Čtvrtfinálové boje začaly velkým překvapením, když Santoška A vyřadila Český Brod A (Bálková, Möglichová, Chuchlová). Vršovice A podle předpokladů zdolaly Český Brod C (Vokáčová, Blažková), Vršovice B si poradily se Santoškou B (Kopecká, Štenglová) a Český Brod B nedal nejmenší šanci třetí sestavě Pražanek (Strejčovská, Zátková).

2018 mcrzen23 02V prvním semifinále skončila vítězná cesta Santošky A, když přes statečný odpor v prvním setu nestačila na elitní sestavu Vršovic. V tom druhém pak druhý výběr Ćeského Brodu přejel vršovické béčko. To potom v souboji o třetí místo nestačilo ani na Santošku, která obsadila bronzový stupínek. ZUZANA TOMŠOVÁ byla se třetím místem očividně spokojena. „První set byl velice vyrovnaný, bylo to prakticky bod za bod. Naštěstí jsme ten desátý daly my. Ve druhém setu jsme pak cítily, že nám zbývá více sil než soupeřkám, a tak jsme si čistou a soustředěnou hrou došly v boji o bronz pro vítězství. Chtěla bych vyzdvihnout výkon mé spoluhráčky Zuzany Tafsi, která hrála jak v poli, tak na útoku přímo fantasticky.“

Samotné finále sice vypadalo výsledkově jasně, ale poskytlo divákům hru nejvyšší ženské úrovně. Vyrovnanější sestava Českého Brodu dlouho Pražanky trápila, aby nakonec v koncovce prvního setu nedokázala držet se soupeřkami krok. Druhý set byl jasnější a vítězky předčily své soupeřky lepším polem i zakončením. Poražená finalistka LENKA CIBULKOVÁ měla po prohraném finále smíšené pocity. „Ke zlatu nám chybělo jen odehrát přesně to, co umíme. Hrát bez chyb a někdy si možná víc vzájemně pomoci.“ Důvod k radosti měla naopak členka vítězného týmu ANETA FOJTÍKOVÁ. „Troufnu si říct, že dvojky probíhaly celý den přesně podle našich představ. Nepřidělávaly jsme si zbytečné potíže svými chybami a vyhýbaly se třetím setům. Největší překážka přišla až v semifinále, kde jsme první set obracely, tuším, až ze stavu 7:9 proti Santošce. Samotné finále jen potvrdilo, že tohle je náš den a že chceme odejít se zlatem na krku.“

Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková, Řeháková)
2. TJ Slavoj Český Brod B (Cibulková, Tymichová, Kozáková)
3. DTJ Santoška A (Tomšová, Tafsi)
4. TJ Sokol Praha-Vršovice II B (Řezáčová, Kulhánková)

 

MČR trojic (16.9. 2018)

2018 mcrzen23 03Čtrnáct trojkových sestav zaplnilo dvě skupiny se čtyřmi týmy a dvě se třemi sestavami. Opět postupovaly první dvě trojice do čtvrtfinále. Ze skupiny A Vršovice A a Solidarita A. Z vyrovnané skupiny B, kde měly všechny týmy stejně bodů, nakonec na sety Český Brod A a Čakovice. Skupinu C zvládl nejlépe Český Brod B před Útěchovem a ve skupině D byla nejlepší Santoška A před Vršovicemi B.

Ve čtvrtfinále Vršovice A zdolaly Útěchov A (Malátová, Schützová, Körösi-Pál. Český Brod A ve třech setech skolil Vršovice B (Řezáčová, Kulhánková, Strejčovská, Tejkalová). Solidarita A (Trnková, Lukáčová, Čermáková) nestačila na Český Brod B a Santoška A udolala posledním možným míčem Čakovice A (Šimonová, Malíková, Kyralová).

V semifinále podlehly Vršovice A Českému Brodu A a Český Brod B přešel do finále po třísetovém vítězství nad Santoškou A. Santoška si potom vypila pohár hořkosti až do dna, když znovu v třísetové bitvě musela přenechat bronzový stupínek Pražankám z Vršovic. „Nedělní hra trojic byla o poznání horší  než ve dvojicích. Dělaly jsme mnoho  chyb a balon nás neposlouchal tak, jak jsme si přály. Prohrané semifinále ovlivnil hlavně fakt, že jsme míč nepřipravily pro smečařku ideálně. To způsobil hlavně netradiční českobrodský servis. Byl to zápas proti pozdějším vítězkám a tímto bych jim ještě jednou chtěla k titulu pogratulovat. Řekla bych, že souboj o bronz pak rozhodla zkušenost především mých dvou spoluhráček. Já osobně si pamatuji už jen poslední balon, jak letěl od soupeřek do autu a já neměla ani sílu se radovat z třetího místa,“ s úsměvem lovila z paměti bronzová ANETA FOJTÍKOVÁ.

2018 mcrzen23 04Finálový duel obstaralo klubové derby českobrodských barev. Komplexnější a zřejmě i sehranější první sestava byla lepší v prvním setu hlavně díky vyrovnanějšímu rozdělení útočné hry. V druhé sadě se béčko zlepšilo a dostalo stav do devítek. Jenže v koncovce měly opět víc jistoty hráčky prvního výběru a rozhodly o svém triumfu.

Stříbrný šampionát, i přes dvě finálové porážky, hodnotila LENKA CIBULKOVÁ přesto kladně. „I když je stříbro v dvojicích a trojicích vlastně celkem dobrý výsledek, tak vnitřně jsem samozřejmě trochu nespokojená. Kdo by nechtěl být první? Ve trojkách jsem si ale neodvedla svůj standard, a to mě mrzí hlavně vůči holkám. Jinak, zejména ve trojicích, bylo k vidění mnoho vyrovnaných zápasů. Kvalita stoupá, zkušenosti soupeří s mládím. A to nás baví. Šampionát v Chabařovicích byl příjemným zakončením sezony. Za komisi žen jsem navíc vůbec ráda, že se našel pořadatel, čímž celému týmu z Chabařovic děkuji!"

Konečné pořadí turnaje (trojice):
1. TJ Slavoj Český Brod A (Bálková, Möglichová, Chuchlová, Vokáčová)
2. TJ Slavoj Český Brod B (Cibulková, Tymichová, Kozáková, Blažková)
3. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková, Řeháková, Zátková)
4. DTJ Santoška A (Tumová, Štenglová, Kopecká)