Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Na Vysočině se kopalo podle modřických not Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Sobota, 15.09.2018

2018 mcrmlz1 01(Žďár nad Sázavou) Nejmladší nohejbalová disciplína v podání nejmladší věkové kategorie byla k vidění druhou zářijovou sobotu ve Žďáru nad Sázavou. Zdejší areál hostil už druhý rok po sobě republikový šampionát jednotlivců mladších žáků. Jubilejní desátý ročník tuzemského mistrovství ovládly v konkurenci 32 začínajících singlistů modřické naděje Patrik Kolouch a Michael Svoboda, kteří obsadili dvě nejvyšší příčky.

Protože se hrálo na dvou kurtech, čekal všechny protagonisty dlouhý a náročný program. „Jen zápasy ve skupinách trvaly šest a půl hodiny. Obdivuhodný byl v tomto kontextu i výkon rozhodčích, pánů Radoměřského a Prokopa, kteří na kurtu stáli od 9 do 18.30 hodin,“ uvedl VLADIMÍR SOMMER z pořádajícího oddílu. „Jak se shodli všichni přihlížející, hra měla velmi dobrou úroveň, svou kvalitu předvedli modřičtí Kolouch, Svoboda i Sluka nebo čakovičtí Matura a Kalous. Nelze nepřipomenout také jedinou dívku mezi účastníky, Aničku Zapletalovou z domácího oddílu, která ve skupině získala jen jedno vítězství, ale bojovala a kluky hodně potrápila,“ dodal.

Řídícímu orgánu vyšlo nasazení, protože všech osm hráčů z prvního koše ovládlo své základní skupiny. Všichni také prošli sítem osmifinále. Pak už někdo musel z kola ven. Těsně před branami soubojů o medaile zůstali Tolar ze Stříbra, radomyšlský Votava, Koblic z Pekla a modřický Sluka.

Elitní čtyřka byla mimořádně vyrovnaná, vždyť ve všech čtyřech závěrečných zápasech musela vítěze určit až zkrácená sada. Semifinále nabídlo dva modřicko-čakovické souboje. Z obou vyšli vítězně moravští zástupci, ale byly to pořádně bitvy! Nejprve Svoboda udolal Maturu až v poslední možné výměně tiebreaku. Ve druhém klání poté Kolouch přetlačil Kalouse o tři balony. Oba zápasy o cenné kovy tak nabídly derby oddílových kolegů. Bronz si nakonec odvezl Matura, k němuž se přiklonilo štěstí, které v semifinále neměl. Kalouse skolil nejtěsnějším možným poměrem.

Finále a modřická řež o místo na trůnu a zlatý hattrick. Oba borci totiž společně získali v červnu titul ve dvojicích i trojicích. Tři zlata mohl mít jen jeden… Úvodní set patřil Kolouchovi, druhý bral jednoznačně Svoboda. V posledním dějství pak Kolouch potvrdil oprávněnost svého nasazení na pozici Modřice A. Byl o dva míče lepší a zkompletoval letošní zlatou sadu. „Nejtěžší chvíle pro oba kluky přišly v semifinálových bojích proti výborně hrajícím zástupcům Čakovic. Zápasy jsme vyhráli až po třísetových bojích. Pro postup do finále byla v obou případech klíčová nesmírná bojovnost a touha po medailích. Pro trenéra je největší odměnou mít ve finále dva svěřence. Pro mě jsou oba vítězové,“ hlásil šťastný kouč modřické výpravy MIROSLAV BEDNÁŘ.

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK Modřice A (Kolouch)
2. MNK Modřice B (Svoboda)
3. TJ Avia Čakovice B (Matura)
4. TJ Avia Čakovice A (Kalous)

Fotogalerie: