Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
BDL: Poslední kolo odhalilo čtvrtfinálové dvojice Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 28.06.2018

2018 bdl 10 01Základní část letošního ročníku Botas dorostenecké ligy už patří do historie. Její závěrečné kolo žádné převratné změny nenabídlo. Na východě Modřice uhájily první příčku ve Vsetíně a Holice zase třetí pozici na dálku před Zbečníkem. Na západě si Šacung definitivně pojistil play-off, když smetl Karlovy Vary. A teď to nejdůležitější, dvojice čtvrtfinálových soků: obhájce titulu z Modřic vyzve Šacung, Český Brod se utká se Zbečníkem, Vsetín poměří síly s Radomyšlí a České Budějovice se popasují s Holicemi. Play-off startuje po dvouměsíční přestávce první zářijovou neděli.

BDL

Skupina B: 10. kolo

NK CLIMAX Vsetín – MNK SILNICE GROUP Modřice 3:4

Bitva o první místo trvala pouhých sedm setů. Za stavu 1:1 totiž dokázalo modřické trio Svoboda, Jonas, Boleloucký porazit Andrisovu formaci a získat klíčovou výhru, za kterou měli hosté jistý bod a vítězství po základní části v kapse. „Souboj trojic nabídl v prvním setu jednoznačnou podívanou. Domácí se trápili ve všech herních činnostech a naopak nám fungovalo úplně všechno. Druhý set už byl velmi vyrovnaný, rozhodovalo se na devítkách. Svoboda z nepříliš povedené nahrávky vykouzlil nechytatelnou patu a náš cíl byl splněn,“ hlásil kouč Jihomoravanů RICHARD LAŤÁK. Jeho svěřence ale jistota první příčky neuspokojila a po nejtěsnějším triumfu odvezli ze Vsetína dva body.

Sestava domácích: Majštiník,Bílý, Halašta, Málek, Stařičný, Andris, Dvořák. Sestava hostů: Bartoš, Boleloucký, Jonas, Svoboda.

Kapitán Vsetína RUDOLF STAŘIČNÝ: „Měli jsme velmi složitou úlohu - vyhrát za tři body a navíc co největším rozdílem. To se nám ovšem nepovedlo. Jako největší problém vidím hru našich trojic. Ale musím pogratulovat soupeři k zaslouženému prvnímu místu ve skupině. My se teď musíme důkladně připravit na play-off.“

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: Loni jsme bojovali do posledního zápasu o play-off a letos o první místo. Zvládli jsme základní část na výbornou a čeká nás nevyzpytatelný Šacung Benešov. Budeme se muset velmi dobře připravit na závěrečnou část sezony, takže rozhodně kluci nebudou mít dva měsíce prázdnin… Jinými slovy, kdo udělá maximum pro úspěch, nepotřebuje řešit soupeře, až na to přijde.“

2018 bdl 10 02TJ Sokol Zbečník – TJ Spartak MSEM Přerov 7:0

Zbečník potřeboval vyhrát co největším rozdílem. To se mu také proti nekompletní sestavě Hanáků povedlo. Bylo to ale Pyrrhovo vítězství a domácí se z konečné čtvrté příčky nakonec neodpoutali. „Utkání mělo zcela jednoznačný průběh, vyhráli jsme bez ztráty setu a všichni naši kluci si zahráli shodně po třech zápasech. Z hostů mě zaujal šikovný Bláha,“ okomentoval střetnutí trenér vítězného celku LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Pohl, Polák, Čižinský, Šimeček, Beran. Sestava hostů: Pokorný, Uher, Bláha, Mužík.

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: Ani vítězství 7:0 už nám těsně na třetí místo nestačilo, takže nás ve čtvrtfinále čeká suverénní Český Brod. Rozhodly o tom už některé ztracené koncovky v předchozích kolech. Přestože jsou šance na postup mizivé, doufám, že zápasy odbojujeme a odehrajeme se ctí. Je třeba ale také už hledět do budoucna. Náš tým získal cenné zkušenosti, které by měl v dorostenecké lize prodat především v dalších dvou letech. Máme však stále hodně na čem pracovat a co zlepšovat, vždyť ze silných soupeřů se nám podařilo zdolat pouze Holice doma.“

Trenér Přerova PAVEL JANEK: „Z naší strany bojovný výkon. Příležitost dostali i chlapci, kteří ještě do soutěže nezasáhli jako Adam Mužík, i ti, kteří hráli nejméně. Nejlepší výkon předvedl v singlu David Bláha. Všichni ho chválili, že má před sebou bohatou nohejbalovou budoucnost.“

UNITOP SKP Žďár nad Sázavou – T.J. Sokol Holice 0:7

Přetahovanou se Zbečníkem nakonec Holice zvládly. Na Vysočině ztratily jediný set. Odměnou je konečná třetí pozice. „Před odvetným utkáním ve Žďáru zůstal na marodce Veselý, nominován k utkání nebyl ani dosavadní kapitán Levý. První polovina střetnutí se nesla ve znamení snahy domácích hráčů a našeho místy profesorského přístupu. Největší šanci na zisk zápasu měl soupeř v první trojici, třetí set jsme však získali čistou hrou. Po singlu někteří domácí hráči částečně rezignovali, čímž nám zisk všech zápasů usnadnili,“ ohlížel se za průběhem klání kouč hostů MAREK LÍBAL.

Sestava domácích: Komínek Š., Fňukal, Komínek P., Pešek. Sestava hostů: Horčička, Kalousek, Vojtíšek, Nastoupil, Vohradník.

Trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK: „Hosté přijeli v silné sestavě. Dokázali jsme být vyrovnaným soupeřem pouze v zápasech trojic, a to je strašně málo. Soupeř byl jasně lepší.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „Utkání jsme odehráli tak, jak jsme potřebovali. Hráči soupeře se během sezony podstatně zlepšili a pokud vydrží, v příštím ročníku již budou určitě sbírat bodíky. Třetí místo po základní části je pro nás zklamáním. Vzhledem k událostem, s nimiž jsme se během jara museli vypořádat, je to však maximum. Čtvrtfinále proti Českým Budějovicím je velkou výzvou pro celý tým.“

 

Skupina A: 10. kolo

2018 bdl 10 03SK Šacung ČNES Benešov 1947 – SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary 6:1

Šacung měl v posledním kole stále o co hrát. Při souběhu nepříznivých výsledků jej mohly o účast ve čtvrtfinále připravit Čelákovice. Nic takového se ale nestalo a domácí duel proti beznadějně posledním Karlovým Varům kontrolovali. Přiznám se, že po dopoledním snadno vyhraném turnaji krajského přeboru jsem měl trochu strach ze ztráty koncentrace. Bylo to však přesně naopak. Kluci nabrali sebevědomí a při vší úctě k soupeři musím říct, že dnes bychom se mohli porazit asi pouze jen my sami,“ uvedl benešovský kormidelník MICHAL PATÁK.

Sestava domácích: Šperlík, Fürbacher, Krunert M., Krunert L., Ziegler. Sestava hostů: Toman, Rendl, Budek, Tišnovský.

Trenér Benešova MARTIN PATÁK: Když nebudu hodnotit závěrečné zápasy dvojic, které jsme hráli už hodně uvolněně, tak jsme předvedli dobrý výkon a po třetí za sebou jsme postoupili do play-off .“

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ:Naše družstvo podalo výkon, který na věkově i fyzicky vyspělejšího soupeře bohužel nestačil. Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené.“

2018 bdl 10 04TJ Dynamo ČEZ České Budějovice – TJ Slavoj Český Brod 2:5

Jihočeši jsou jediným týmem, který letos dokázal lídra z Českého Brodu porazit. Na domácí půdě ale na svůj triumf ze hřiště protivníka nenavázali. Ještě po singlu bylo skóre vyrovnané, ale tři výhry v řadě pak vynesly Středočechy k triumfu „V otočených dvojicích jsme bojovnou hrou dokázali domácí zatlačit do kouta a urvat obě dvě. Tím jsme si zajistili vítězství v celém utkání,“ potvrdil trenér hostů MARTIN JANÍK. Na konečném pořadí už ale výsledek tak jako tak nemohl nic změnit.

Sestava domácích: Žikeš., Musil T., Musil L., Potůček, Chvátal, Novotný. Sestava hostů: Ungermann, Truc, Zavacký, Kovařík.

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Přestože v tomto utkání již o nic nešlo, tak první polovina utkání byla vyrovnaná a bojovná, jako by šlo o lepší umístění. Druhá část střetnutí ale ukázala, že když se začne chybovat, útočit jen ránou dozadu, s čím soupeř v poli neměl problém, a málo používat kraťasy, tak se nedá vyhrávat. Hosté byli drzejší v útocích, když si hlavně Truc dovoloval kraťasy, které byly nechytatelné a rozhodovaly zápas.“

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Chyběli nám zranění Kalous a Čech, ovšem i bez nich kluci dokázali se soupeřem z Českých Budějovic sehrát vyrovnaný boj. Nakonec jsme měli více štěstí,dobrou hrou dokázali zvítězit a potvrdit tak svou pozici v čele tabulky.

TJ Radomyšl – TJ Spartak Čelákovice 6:1

Naděje Čelákovic na čtvrtfinále se pohybovala v oblasti sci-fi, navíc hosté neměli svůj osud ve svých rukách. Přesto začali začali v Radomyšli dobře a Hejtík s Čuříkem snadno vyhráli proti Hokrovi s Věženským úvodní dvojku. Byl to ale první a zároveň poslední dílčí úspěch. „Přísnější měřítko ještě snese naše první trojka. Bohužel měla horší mezihru, která nás stála vítězství, a tím i druhý bod. V ostatních zápasech byli domácí lepší a zaslouženě vyhráli,“ uznal kapitán Středočechů DOMINIK HEJTÍK.

Sestava domácích: Slavíček, Věženský, Buriánek, Hokr, Vachulka. Sestava hostů: Nesládek, Löffelmann, Hejtík, Matura T., Čuřík, Pěček.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Když se ohlédnu za celou základní částí, tak musím být spokojen, prohráli jsme pouze dvakrát se suverénním Českým Brodem. Přesto jsme skončili až třetí. Po celou sezonu jsem se snažil dávat příležitost všem členům našeho poměrně širokého kádru s perspektivou výkonnostního růstu hráčů. Tomu ale bohužel tříbodový systém bodování není nakloněn. V play-off nás teď čeká dlouhá cesta do Vsetína, kde jistě nebudeme v roli favoritů, ale určitě se popereme o co nejlepší výsledek.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Soupeře jsme potrápili jen v některých zápasech, ale ze hry naší první dvojky a první trojky mám dobrý pocit. Skončili jsme sice na předposledním místě, ale máme mladé družstvo, které se může v budoucnu ještě zlepšovat.“