Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
BDL: Derby jihu pro Radomyšl Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 14.06.2018

2018 bdl 09 01Rozdílná situace panuje ve skupinách Botas dorostenecké ligy kolo před koncem základní části. Na západě je takřka jasno. České Budějovice sice prohrály v Radomyšli, druhou příčku už jim však nikdo nevezme. Suverénní Český Brod tentokrát rozmetal soupeře z Benešova a podobným způsobem deklasovaly Čelákovice mladíky z Karlových Varů. Šacung by ale o play-off mohlo připravit už jen fatální selhání v závěrečném střetnutí. Na východě bude ještě o co hrát. Modřice i Vsetín zvítězily za tři body a a příště si to rozdají ve vzájemném souboji o první příčku. Hrát se sice bude na Valašsku, ale všechny trumfy drží obhájci titulu, kterým stačí bod. Na dálku si to pak o třetí místo rozdají Holice se Zbečníkem.

BDL

Skupina A: 9. kolo

TJ Radomyšl – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice  4:3

Podruhé letos nastoupili Českobudějovičtí k jihočeskému derby bez indisponovaného lídra Višvadera, a podruhé padli. Hokr s Buriánkem na začátku sice přehráli Žikeše s Lukášem Musilem, ale hosté kontrovali dvěma body v řadě. Klíčový byl singl, kde Žikeš prohrál s domácím Slavíčkem. Radomyšl si poté s přehledem došla pro dva body. „Hrál se bezstarostný nohejbal. Bylo znát, že oběma soupeřům prakticky o nic nejde a že jejich pozice před play-off je již daná. Vyrovnané utkání nakonec rozhodlo klání singlistů. Slavíček dobře začal, ale otěže zápasu postupně přebíral hostující Žikeš a získal pro sebe první set. Následně vedl i ve druhém, ale nedokázal jej dotáhnout do konce a posledním možným míčem jej náš hráč. Ten zvítězil i ve třetím dějství - především díky smečovanému servisu na samé hraně rizika,“ bilancoval kouč Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK.

Sestava domácích: Slavíček, Buriánek, Hokr, Švancar, Vachulka. Sestava hostů: Žikeš, Musil T., Musil L., Potůček.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: Výhra v derby vždy potěší, ale úplně spokojený nejsem. Kluci nohejbal určitě hrát umí, ale je to především o hlavě. Ve chvíli, kdy se nám přestane dařit, nejsme schopni se zvednout. Chybí nám hráč, srdcař, který by ostatní dokázal zburcovat a zbláznit. Svůj standard předvedla první dvojice Hokr, Buriánek, jež vyhrála oba své zápasy.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL:Blahopřeji hráčům soupeře k oběma zaslouženým vítězství nad Dynamem v této sezoně. Hráli dobře a nutili naše hráče dělat chyby, což bylo hlavním důvodem naší porážky. Byly zápasy, které se mi velmi líbily, ale pak byly i ty, co bych raději vymazal z paměti.“

2018 bdl 09 02SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary – TJ Spartak Čelákovice  0:7

Řečeno hokejovou terminologií: Čelákovičtí uzamkli domácí tým v jeho obranném pásmu a během půldruhé hodiny sedmi přesnými zásahy vyprovodili soka z hrací plochy. Jasná záležitost. Až v posledním setu celého utkání se Západočeši dostali v počtu bodů v setu na číslovku osm. K této hodnotě se jinak blížili jen zřídka. „Velmi dobře zahrála naše druhá trojka Löffelmann, Svačina, Pěček. Ta podala výkon, na kterém by se dalo do budoucna stavět,“ poznamenal kapitán vítězného družstva DOMINIK HEJTÍK.

Sestava domácích: Toman, Ausberger, Petr, Budek, Kroupa. Sestava hostů: Svačina, Hejtík, Pěček, Löffelmann, Čuřík.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Naše družstvo podalo proti věkově, výškově i herně vyspělejším hostům výkon, který odpovídá možnostem hráčů. Pochválit ani kritizovat není koho.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Je to povinná výhra. Soupeř vůbec nevzdoroval a hodně chyboval, my jsme podali vyrovnaný výkon a vyhráli bez ztráty setu .“

TJ Slavoj Český Brod – SK Šacung ČNES Benešov 1947  7:0

Stejně jako Karlovy Vary, ani Šacung neuhrál v tomto kole ani set. Oranžoví však měli těžkou úlohu, neboť nastoupili na půdě asi největšího aspiranta na dorostenecký titul. Ačkoliv Českému Brodu chyběli dva hráči, na kurtu dominoval. „Domácím sice chyběl Truc, ale jejich největší hvězda Zdeněk Kalous přítomen byl, takže se nedalo očekávat překvapení. Tento předpoklad se naplnil beze zbytku. Soupeř již od prvního setu udával tempo hry a zmíněný Kalous chvílemi měnil některé zápasy ve svoji exhibici. Na vyhraný set jsme mohli vzdáleně pomýšlet jen v souboji naší druhé a domácí první dvojice. Stav 9:9 jsme ale nezvládli,“ komentoval střetnutí trenér hostů MARTIN PATÁK

Sestava domácích: Kovařík, Kalous, Ungermann, Zavacký. Sestava hostů: Šperlík, Krunert L., Krunert M., Fürbacher, Ziegler. 

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Chyběli nám zranění Čech s  Trucem. I přesto si kluci vedli velice dobře a dokázali přehrát soupeře ze Šacungu bez ztráty jediného bodu.“

Trenér Šacungu MARTIN PATÁK: „Měli jsme proti sobě opravdu těžkého soupeře, takže naděje na dobrý výsledek byla malá. Mrzí mě ale, že předvedená hra z naší strany měla bohužel spíše klesající tendenci. V prvních zápasech dvojic jsme bojovali celkem slušně, trojice vypadaly naopak z naší strany hrozně a odvetné zápasy dvojic již byly plně v režii domácích.“

 

Skupina B: 9. kolo

2018 bdl 09 03MNK SILNICE GROUP Modřice – TJ Sokol Zbečník  6:1

Bez Kábrta a bez šance. Hodně nepovedené vystoupení mají za sebou dorostenci Zbečníku. Na modřické antuce je od hrozby kanára vysvobodil až singlista Pohl, který ve třech sadách udolal domácího Bartoše. „Pohl se nebál zahrát následující údery na hranici rizika a ve třetím setu už byla znát jeho druholigová zkušenost,“ všiml si lodivod moravského týmu RICHARD LAŤÁK. „V dalším průběhu utkání už ale hosté působili odevzdaně,“ dodal. „Podobně jako v domácím utkání jsme nedokázali vyhrát ani jednu dvojici, v což jsem věřil. To bylo rozhodující pro náš nulový bodový zisk. Hned v prvním zápase jsme k tomu měli blízko, ale nedokázali dotáhnout v souboji papírově silnějších sestav vedení 8:6 v tiebreaku k výhře. Závěrečný duel proti druhé dvojici Modřic pak jen podtrhl naši velkou bídu a zmar,“ ulevil si trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Bartoš, Boleloucký, Jonas, Svoboda, Brenner. Sestava hostů: Beran, Pohl, Šimeček, Polák, Čižinský.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Zbečník má bez Kábrta o dost slabší dvojice. Naším cílem tak bylo urvat tři body, což se povedlo. Jsem rád, že Vsetín také nezaváhal a utkáme se o první místo po základní části až v posledním kole. Chceme vyhrát moravskou skupinu, a tak musíme Vsetín po dvou letech porazit.“

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Že bude v Modřicích těžké získat bez Kábrta byť jeden bod jsem samozřejmě čekal, výkonem i přístupem některých hráčů jsem ale velmi zklamán. Soupeř nás přehrál ve všech herních činnostech, chvílemi jsme navíc působili odevzdaným dojmem. Je mi velkou záhadou, proč se naši hráči mezi sebou nedokáží absolutně povzbudit a někteří působí, že to mají na salámu. To je pro mě i náš klub nejsmutnější zjištění.“

2018 bdl 09 04TJ Spartak MSEM Přerov – UNITOP SKP Žďár nad Sázavou  3:4

Velká bitva dvou nováčků soutěže, kterým zůstane play-off letos zapovězené. Žďár nakonec oplatil soupeři porážku z domácího prostředí. Vítěze utkání, kde se skóre vyvíjelo jako na houpačce, musel určit až poslední debl, kde přerovští Lev a Pírek ve třech sadách padli s dvojicí Petr Komínek, Kryštof Komínek. „I bez Dreiseitla jsme vyhráli první dvojku nad elitní sestavou soupeře, naopak jsme nečekaně ztratili druhou. Doslova jsme vydřeli vítězství v singlu, ale prohráli obě odvetné dvojice,“ vyjmenoval klíčové momenty duelu kouč Spataku JAKUB VAGRČKA.

Sestava domácích: Lev, Lolek, Pokorný, Bláha, Pírek, Adámek.  Sestava hostů: Fňukal, Komínek P., Komínek K., Pešek. 

Trenér Přerova JAKUB VAGRČKA: „Z naší strany jedno z lepších utkání v této sezoně, i když jsme se museli obejít bez zdravotně indisponovaného Dreiseitla. Všichni hráči podali zodpovědný výkon, včetně debutanta Adámka. Pochvalu si zaslouží také rozhodčí Jonák, který sám odpískal utkání naprosto bezchybně.“

Trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK: Utkání, ve kterém domácí nastoupili bez své hlavní opory, by spíše slušela remíza. O našem vítězství rozhodlo trochu více štěstí v závěrečné dvojici, jinak bylo střetnutí zcela vyrovnané.“

T.J. Sokol Holice – NK Climax Vsetín  1:6

Snad s výjimkou první dvojice se hrál na východě Čech v první polovině střetnutí vyrovnaný nohejbal. Domácí ale měli problém - nezvládali rozhodující sady. Skóre proto utěšeně rostlo, ovšem jen na vsetínské straně. Za stavu 0:4 trio Levý, Nastoupil a Vojtíšek vykřesalo šanci na bod, ale byli to paradoxně hosté, kdo v závěru přišlápl plyn. Na Valašsko si tak odvezli plný počet bodů. „Zápasy druhých dvojic, prvních trojic i singlu jsme dotáhli do třetích setů, v nich jsme však mlčeli. Stěžejní se ukázal hned zápas druhých dvojic, kde jsme o vedení ve zkrácené sadě přišli školáckými, až žákovskými, chybami na příjmu. Ve všech disciplínách citelně chyběl Veselý, který je i přes svůj nízký věk herní i morální oporou celého týmu,“ ohlížel se za průběhem klání lodivod Holic MAREK LÍBAL.

Sestava domácích: Vojtíšek, Kalousek, Levý, Nastoupil, Vohradník, Sochůrek. Sestava hostů: Majštiník, Bílý, Málek, Stařičný, Daněk, Andris.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „Z naší strany nejhorší výkon za celou sezonu. Kvalita naší hry neodpovídala utkání dorostenecké ligy.“

Kapitán Vsetína RUDOLF STAŘIČNÝ: „Do Holic jsme jeli s tím, že musíme uhrát vítězství za tři body. To se nám povedlo, i když to nebyl jednoduchý duel. Chtěl bych pochválit celý tým i trenéra za zodpovědný přístup. Na naší straně byl tradičně nejlepším a nejpoctivějším hráčem Majštiník a ze soupeřova družstva hrál dobře Nastoupil. Teď nás čeká domácí utkání o první místo, kde musíme podat nadstandardní výkon, abychom uspěli.“