Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
BDL: Favorité vyučovali, boj ve Zbečníku Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 24.05.2018

2018 bdl 07 01Základní část Botas dorostenecké ligy se pomalu blíží do finiše. Na nějaké senzační výsledky byste ale čekali marně. Ve čtyřech utkáních sedmého kola papíroví favorité své soupeře přejeli s plným bodovým ziskem. Konkrétně Český Brod, České Budějovice, Modřice a Holice. Dramatičtější klání tak byla k vidění jen na dvou místech. V Benešově domácí těsně podlehli Radomyšli, ale oba soupeři jsou o zase kousek blíž k play-off. A největší bitva se odehrála ve Zbečníku. Tam musel v atraktivním a napínavém souboji určit vítěze až poslední možný míč závěrečné dvojky. Šťastnější byl Vsetín.

BDL

Skupina A: 7. kolo

TJ Spartak Čelákovice – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 1:6

Domácí vydřeli proti favoritovi první dvojku a měli pak dalších šest pokusů na to, aby na domácím kolbišti získali alespoň bod, který se v konečném účtování mohl hodit. Nepovedlo se. „Po úvodním zápase jsem čekal, že to bude vyrovnané střetnutí, jenže pak jsem druhou dvojku vyhráli bez většího odporu. Lépe jsme zvládli i obě koncovky vyrovnané trojice a ve dvou sadách i další dva zápasy,“ řekl lodivod Dynama PAVEL MUSIl. Větší vzruch tak přinesl až poslední debl, ve kterém Čelákovice ještě zabojovaly. Seidl a Pěček se střídajícím Svačinou se po hladce prohraném prvním setu sice zdravě hecli a srovnali, ale ve třetím už na svého soupeře nestačili,“ mrzelo kapitána poražených DOMINIKA HEJTÍKA.

Sestava domácích: Hejtík, Čuřík, Pěček, Nesládek, Matura T., Seidl, Svačina, Löffelmann, Urbánek. Sestava hostů: Višvader, Žikeš,Musil T.,Musil L., Potůček.

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: Výsledek plně neodpovídá kvalitě naší hry. Rozhodující byly naše prohry v první trojce a poslední dvojce. Kdyby nám alespoň jeden zápas vyšel, tak jsme mohli sahat po zisku jednoho bodu.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL:Duel v Čelákovicích byl rozhodně jiný a z naší strany výrazně lépe zahraný než minulý týden proti Karlovým Varům. Kluci nechybovali tolik jako soupeř a dokázali častěji proměňovat útoky. Spokojený jsem byl se všemi hráči, ale musím pochválit Tomáše Musila, který po pauze, kdy měl čtrnáct dní sádru, zahrál v obou trojicích jako nahrávač a polař velmi dobře.“

2018 bdl 07 02TJ Slavoj Český Brod – SK Liapor WITTE Karlovy Vary 6:1

Jeden z největších favoritů soutěže proti poslednímu týmu tabulky. Jasná záležitost. Karlovarští sice nebyli v minulém kole daleko od senzace na půdě českobudějovického Dynama, tentokrát ale neměli šanci. Přestože si Středočeši mohli dovolit přepnout do volnějšího módu, neměli, s výjimkou ztraceného singlu, žádný vážnější problém. „Utkání skončilo jednoznačném průběhu jasnou a zaslouženou výhrou domácích,“ potvrdil kormidelník Západočechů VLADIMÍR HLAVATÝ.

Sestava domácích: Kalous, Ungermann, Zavacký, Čech, Kovařík. Sestava hostů: Toman, Schicker, Ausberger, Rendl.

Kapitán Českého Brodu VILÉM UNGERMANN: „Podali jsme dobrý výkon a kromě singlu, kde Zavacký nestačil na Schickera, jsme zvládli všechny zápasy a připsali si důležité tři body do tabulky.“

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Naše družstvo nemělo proti suverénně nejlepšímu týmu skupiny nejmenší šanci na lepší výsledek.“

SK Šacung ČNES Benešov 1947 – TJ Radomyšl 3:4

Oba týmy byly blízko jistotě play-off. A vzhledem k nulovému zisku Čelákovic si svou pozici ještě vylepšily. Stejně jako v prvním vzájemném klání brali více bodů Jihočeši. Pozici jim ulehčil fakt, že se Benešov musel obejít bez jednoho z klíčových hráčů - Brože. „Jediným pozitivem jsou dva body pro náš tým. Jsem hlavně zklamán ze hry naší druhé dvojice, vypadala hrůzostrašně. Bez kvalitního příjmu se hrát nedá. Místo toho, abychom kvalitu nahradili bojovností, spíše jsme zápasy odevzdali,“ měl ovšem daleko ke spokojenosti trenér vítězného celku JOSEF SLAVÍČEK.

Sestava domácích: Šperlík, Krunert L., Krunert M., Fürbacher, Ziegler. Sestava hostů: Buriánek, Švancar, Slavíček, Hokr, Vachulka.

Trenér Šacungu MARTIN PATÁK: „I když jsme nevyhráli, tak musím kluky již potřetí za sebou pochválit. Hráli jsme až na pár výjimek dobře v poli i na útoku a také celkem disciplinovaně. Přineslo nám to bod bod, který jsme chtěli. Ani poslední zápas, kdy už bylo rozhodnuto, kluci neodflákli a nakonec je z toho pro nás příjemnější skóre. Ještě bych chtěl vyzdvihnout první trojici hostů ve složení Buriánek, Slavíček, Hokr. Ta hrála velmi dobře a troufám si ji pasovat na černého koně blížícího se MČR trojic dorostu.“

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Doufám, že se kluci z dnešního utkání ponaučí a to příští bude po všech směrech kvalitnější. Nezklamal mě Vachulka, který zahrál na své poměry velice slušně a s chutí.“

 

Skupina B: 7. kolo

2018 bdl 07 03TJ Sokol Zbečník – NK Climax Vsetín 3:4

Po prohře s Holicemi minulý týden měl Zbečník jednu z posledních šancí, jak se odrazit ze čtvrté příčky a vyhnout se ve čtvrtfinále pravděpodobnému a nechtěnému soupeři z Českého Brodu. K tomu ale potřeboval porazit Valachy, bod je pro něj málo. Klíčový moment? Určitě odvetná trojka za stavu 2:2. „Začali jsme báječně. Trio Bílý, Majštiník a Halašta vedlo 7:2 nad Šimečkem, Pohlem a Čižinským. Pak ale přišel zkrat a osmi zkaženými míči jsme domácím darovali vítězství v první sadě. V setu druhém za stavu 4:0 pro domácí vystřídal Dvořák nevýrazného Halaštu. Rázem se průběh hry obrátil na naši stranu. Chytali jsme soupeřovy útoky a Majštiník se začal prosazovat na útoku,“ přiblížil trnitou cestu k třetímu bodu kouč Vsetína LUMÍR GEBEL. „Opět se projevila naše největší bolest, tedy absence klasického trojkového smečaře,“ povzdechl si šéf domácí lavičky LUKÁŠ VLACH. Jeho svěřenci poté vyrovnali a v posledním deblu dostali ještě jednu šanci na výhru. Tu ale promarnili. „Nejprve si za devítek v první sadě trestuhodně nedokážeme nahrát, v tiebreaku pak máme znovu dvakrát chyceno, jenže na zadní lajně a soupeř napotřetí již zakončil. Bohužel rozhodlo ustrašené podání a naše chyby v základních herních činnostech,“ uzavřel Vlach.

Sestava domácích: Pohl, Polák, Kábrt, Čižinský, Šimeček. Sestava hostů: Majštiník, Bílý, Halašta, Málek, Daněk.

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: Co k tomu říct? Pro nás takové déjà vu se Vsetínem. Obětavý soupeř byl lepší ve trojicích, my naopak v singlu a v pohodě své zápasy vyhrála naše elitní dvojice. Rozhodoval poslední zápas, ve kterém jsme nezvládli koncovky po našich strašidelných chybách a do třetice za tři roky tak v domácím prostředí podlehli tomuto soupeři o jediný míč. Opět jsme nevyhráli ani jedny devítky. Šance na lepší umístění je po této porážce již mizivá a v závěrečných duelech základní části tedy dostanou větší prostor další hráči.“

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Jako téměř vždy jsme ve Zbečníku odehráli velmi vyrovnané utkání. O vítězi musel rozhodnout poslední možný míč. Pro mě klíčovým momentem utkání bylo střídání Dvořáka ve trojici, kde svou obranou a příjmem dokázal za podpory svých spoluhráčů otočit prohraný zápas. Mrzí mě duel prvních dvojic, kdy jsem vyrobil obrovskou chybu a nechal jsem hrát Bílého pět zápasů po sobě. Pochvalu si zaslouží Halašta s Málkem a střídajícím Dvořákem za poslední dvojici a pevné nervy v koncovce za stavu 3:3.“

2018 bdl 07 04TJ Spartak MSEM Přerov – T.J. Sokol Holice 1:6

Holice mají formu a Spartak zase v předchozím kole předvedl velmi solidní vystoupení na půdě obhájce titulu z Modřic. Dal se tedy čekat zajímavý souboj, ve kterém domácí určitě pomýšleli na bod a tajně možná i na dva. Jenže Východočeši rychle vyvedli všechny přítomné z omylu. Jejich nápor byl drtivý. Za dvě hodiny bylo hotovo a domácí dosáhli na kosmetickou úpravu skóre až za neveselého stavu 0:6.  „Do Přerova jsme jeli bez našich dvou klíčových hráčů Kalouska a Veselého. Domácí nastoupili v úplně jiné sestavě než u nás. Ze začátku jsme měli trochu obavy, řekli jsme si ale, že nesmíme nic podcenit a hrát od začátku naplno. To se povedlo,“ konstatoval holický kapitán PATRIK LEVÝ.

Sestava domácích: Uher, Dreiseitl, Lolek, Bláha, Lev, Pírek, Mužík. Sestava hostů: Horčička, Levý, Vojtíšek, Nastoupil, Sochůrek.

Trenér Přerova JAKUB VAGRČKA: „Obraz utkání byl bohužel takový, že my se snažili vystoupat na velmi příkrý útes, zatímco hráči Holic se na nás jen usmívali z jeho vrcholu. Ať kopli do čehokoliv, byl z toho bod, zatímco my si nebyli jistí ani v základních aspektech hry. Tak se bohužel nedá na výhru ani pomýšlet.“

Kapitán Holic PETRIK LEVÝ:Zvrat mohli domácí přivodit v singlu, ale Mára Vojtíšek nevěšel hlavu a skoro prohraný zápas ze stavu 2:6 otočil a nakonec vyhrál. Ještě více nás nabudil, abychom to dotáhli za tři body a jeli spokojeně domů. Nakonec jsme utkání vcelku zvládli, až na pár chyb. Nyní musíme zabrat a v duelech s Modřicemi i se Vsetínem předvést lepší výkon než v prvních střetnutích.“

UNITOP SKP Žďár nad Sázavou – MNK SILNICE GROUP Modřice 1:6

Přestože Modřičtí nedorazili na Vysočinu v nejsilnější sestavě, splnili tady tříbodovou povinnost a upevnili si vedení v tabulce. „Rozhodujícím faktorem celého utkání byla lepší mezihra hostujícího celku,“ poznamenal trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK. Jeho tým ale sehrál s favoritem poměrně solidní partii, za kterou byl odměněn alespoň čestným bodem. O ten se v předposlední dvojici postarali Pešek s Kryšofem Komínkem, když posledním balonem tiebreaku přemohli Bolelouckého s Brennerem. „Patu směřující do jasného bodu se Komínkovi podařilo zablokovat,“ upřesnil lodivod hostů RICHARD LAŤÁK, jak jeho svěřenci přišli o nulu v kolonce porážek.

Sestava domácích: Šimek, Fňukal, Komínek P., Komínek K., Pešek. Sestava hostů: Bartoš, Boleloucký, Jonas, Brenner.

Trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK: I když výsledek zní jasně, tak si myslím , že jsme sehráli dobré utkání s jedním z favoritů celé soutěže. Pochvalu zaslouží hlavně Kryštof Komínek za předvedenou hru v celém utkání.“

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Tým podal soustředěný výkon a zodpovědnou hrou si zajistil další tři body do tabulky. I přes absenci Svobody jsme bez větších problémů vyhráli obě trojice. Teď nás čeká těžké utkání v Holicích, ale chceme pokračovat v našem vítězném tažení.“

Komentáře   

 
#1 Mára 2018-05-25 12:11
Pozooor! Létající Vilém!