Poslední komentáře - Soutěže mládeže a žen

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


1LŽ: Na čele je trojlístek neporažených Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 20.05.2018

2018 1LZ 02 01Tahákem druhého hracího víkendu ženské ligy byl bezesporu souboj ambiciózních Čelákovic se Santoškou. Kdo čekal vítězství domácích barev, tak se nepletl. Také druhé utkání čelákovická děvčata proti Čakovicím zvládly, navíc bez ztráty květinky. Podobně se dařilo Vršovicím v dvojutkání s Útěchovem a bezkonkurenčně i Českému Brodu s Litohlavy. Vítězné trio se tak oddělilo od zbytku tabulky.

1. liga žen: 2. hrací víkend 12. až 13. května.

TJ SLAVOJ Český Brod - TJ Litohlavy  6:0

Velmi jednoznačná záležitost mistryň. Nejvyrovnanějším zápasem byla třetí dvojice, kde v prvním setu dokázaly M. Pražská s Michalkovou vybojovat  osm míčů. Pak ale Bálková s Kozákovou zpřesnily hru a dotáhly souboj k jasnému vítězství. Utkání zakončila v singlu Bálková, která nedala Michalkové šanci.

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: „Holky z Litohlav se pořád zlepšují, mají hezkou mezihru a jsou velice pohyblivé. Jen je potřeba ještě zlepšit zakončení, které je alfou a omegou hry.“

Hráčka Litohlav KRISTÝNA PLZÁKOVÁ: „Nastoupily jsme s vědomím, že soupeř nás převyšuje svými hráčskými dovednostmi a zkušenostmi. Avšak nic jsme předem nevzdávaly a snažily se bojovat o každý bod.“

TJ Litohlavy z.s. - TJ SLAVOJ Český Brod  0:6

Dvakrát se domácí hráčky podívaly na své straně počítadla na číslo devět, ale ani jednou to neznamenalo posléze zisk setu. Středočešky měly hru pod kontrolou a nepodcenily jediný míč. Také odpoledne si suverénní Bálková v singlu na závěr utkání pohrála s Michalkovou, která nebyla odevzdaná, ale svým uměním ještě soupeřku nedorostla.

Kapitánka Litohlav ANNA PRAŽSKÁ: „S výsledkem jsme počítaly trošku už od začátku. Neočekával se od nás bod, ale spíš bojovnost. V odpoledním zápase jsme změnily sestavy trojek i dvojek a výsledek byl o něco lepší. Některé sety byly vyrovnanější, ale pokaždé nám chyběla pestřejší koncovka a větší koncentrace. Podle mého názoru umíme předvést víc než to, co jsme ukázaly v tomto utkání.“

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ:Druhé utkání proti týmu z Litohlav naše družstvo posílilo o mladičkou hráčku Adélku Blažkovou, která zatím sbírá prvoligové zkušenosti své začínající kariéry, a ta bude bezesporu skvělá. Nezahálely jsme a hned se nám ukázala v první dvojici. S malou nervozitou vše zvládla na jedničku, můžeme tedy potvrdit další českobrodskou nohejbalovou generaci.“

2018 1LZ 02 02TJ Spartak Čelákovice - DTJ Santoška  6:2

Zpočátku velmi vyrovnané utkání, které ovšem domácí hráčky proměnily ve své jasné vítězství. Za stavu 3:2 zadusila Mojdlová v singlu snahu Tomšové o zvrat a od té doby už hostující tým neuhrál ani set, i když jim k tomu dvakrát chyběl jediný míč. Parádní vystoupení domácích zakončily Vaňátková s Šedovou a Mojdlovou, které i přes potíže ve druhém setu, eliminovaly Kopecké sestavu se Štenglovou a Zachovou.

Hráčka Čelákovic ERIKA ČAPKOVÁ: „Bylo to pro nás jedno z nejdůležitějších utkání sezóny, a proto máme z vítězství obrovskou radost stejně jako z toho, že naše hra jde zápas od zápasu nahoru. Střetnutí bylo velmi vyrovnané a na obou stranách byla k vidění výborná hra obran. Nám se naštěstí povedlo postupně eliminovat nevynucené chyby a lépe jsme zvládly vypjaté koncovky setů. Konečně jsme také naplno využily výhodu našeho domácího malého hřiště a soupeřky trápily vysokými podáními i protaženými útoky.“

Hráčka Santošky DENISA ŠTENGLOVÁ: „Duel se nám bohužel nevydařil. Nedokázaly jsme si hru dle představ připravit. To ve velké míře vycházelo z dobrého servisu domácích, když holky hodně využívaly rozměry domácího hřiště. V kombinaci s velmi slabým útokem nemohlo být na výhru ani pomyšlení. Spokojená rozhodně nejsem a budeme muset pracovat dál.“

TJ Spartak Čelákovice - TJ Avia Čakovice  6:0

Přestože výsledek utkání hovoří jasnou řečí, nebyly všechny zápasy vyloženě exhibicí. Ve druhé trojicích dokonce scházel Kyralové, Límové, Severinové a alternující Černé jediný míč k vítězství nad Matyskovou, Čapkovou a E. Očenáškovou. Také vložená dvojka Svobodové s Kuncovou napínala I. a E. Očenáškové a naskočivší Matyskovou. Utkání pak zakončila Vaňátková pohodovým vítězstvím nad Kyralovou.

Hráčka Čelákovic ERIKA ČAPKOVÁ: „Trochu jsme pozměnily sestavy a vyzkoušely si i jiné herní varianty, které nakonec skvěle fungovaly. Z našeho týmu bych ráda vyzdvihla výkon Ireny Očenáškové, která se po roční těhotenské pauze postupně opět dostává do skvělé formy. Za hosty pak výborně zahrála Severinová, jež nás trápila hlavně svým výborným servisem.“

Kapitánka Čakovic JANA ČERNÁ: „Utkání se těžko hodnotí. Vzhledem k mnohdy nechytajícím servisům se balón takřka nedostal do hry. Kvůli tomu bylo pro pár přihlížejících diváků prakticky nekoukatelné. Byla to pouze válka servisů, v které kralovaly čelákovické hráčky.“

TJ Sokol Praha-Vršovice II - TJ Útěchov Brno  6:2

Dvě vítězství vydřela děvčata z Útěchova nad vicemistryněmi a vždy v tom měly prsty Schützová a Körösi-Pál. Nejprve ve druhé dvojici proti Řezáčové a Kulhánkové a potom i v odvetné trojce s pomocí Malátové trápily Řezáčovou, Strejčovskou, Zátkovou a střídající Kulhánkovou. Zbytek utkání ovšem měly Pražanky pod kontrolou.

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „S výsledkem jsme spokojeny. Soupeřky uhrály dva body díky maďarské opoře Körösi. Jakmile byla přítomna na hřišti, byla hra velmi vyrovnaná. Ostatní zápasy byly víceméně jednoznačné.“

Trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: „S výsledkem nejsem spokojena, ale musím pochválit dvojici Schützová a Körösi-Pál, která opět předváděla skvělé výkony jak ve dvojici, tak ve trojicích. Proti nejlepší sestavě soupeřek svedly společně s Malátovou pěkný třísetový boj, který se opět rozhodl až v koncovce, bohužel v náš neprospěch.“

TJ Útěchov Brno  - TJ Sokol Praha-Vršovice II  0:6

V odpolední odvetě už byl výsledek i vítězství favorizovaných Pražanek jasnější. Pouhé dva sety, které hostující tým uhrál, naznačily herní převahu favoritek a možná i únavu Brňanek. Vršovice tak stále drží krok s Českým Brodem i Čelákovicemi a drží se těsně pod špicí tabulky bez ztráty bodu.

Hrající trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: „Výkony některých hráček se oproti dopolednímu utkání  zlepšily, ale stále nám dělají problémy základní herní činnosti, které pak sráží celkový dojem ze hry. Kupodivu ani soupeřky nepředváděly nic famózního, a o to víc mne mrzí konečný výsledek.“

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „Odpolední duel se odehrával v podobném duchu jako ranní utkání. S tím rozdílem, že jsme soupeřkám nedovolily uhrát ani bod.“