Poslední komentáře - Soutěže mládeže a žen

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


BDL: Vítězná holická odveta, Vary překvapily Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 17.05.2018

2018 bdl 06 01Základní část Botas dorostenecké ligy se přehoupla do druhé poloviny. Důležitý souboj o pozici pro play-off se odehrál v Holicích, kde domácí nakonec přemohli nejtěsnějším rozdílem Zbečník. Nečekaně velké problémy nadělaly českobudějovickému Dynamu dosud nebodující Karlovy Vary. Chybělo málo a hosté mohli na jihu dokonce zvítězit. Nakonec odvezli alespoň bod. Zbylá klání šestého proběhly pod taktovkou favoritů.

BDL

Skupina B: 6. kolo

T.J. Sokol Holice – TJ Sokol Zbečník  4:3

Bitva jako řemen, nic pro slabé nervy. Východočeské derby v Holicích nabídlo atraktivní podívanou. Domácí v něm vrátili Zbečníku porážku ze začátku sezony. „Bylo jasné, že výsledek s velkou pravděpodobností rozhodne o postavení obou týmů pro play-off. Podle toho vypadal i přístup obou táborů a v první polovině střetnutí byl k vidění dobrý nohejbal z obou stran. Zlomovým okamžikem bylo střetnutí singlistů, v němž Veselý ve velmi kvalitním zápase přehrál hostující oporu Kábrta. V následujících odvetných zápasech šla kvalita hry dolů, čehož jsme dokázali využít a ujali se vedení 4:2. Poslední dvojice se spíše dohrávala,“ ohlížel se za  prestižním utkáním kouč vítězů MAREK LÍBAL. Jeho kolega z hostující lavičky LUKÁŠ VLACH souhlasil: „Pro nás klíčový a dobře rozehraný duel rozhodl singl, ve kterém domácí Veselý podal životní výkon a Kábrt ho bohužel ztratil ze dvou mečbolů. Od té doby už měli domácí navrch.“

Sestava domácích: Kalousek, Levý, Nastoupil, Veselý, Vlk, Vohradník, Vojtíšek. Sestava hostů: Pohl, Polák, Kábrt, Šimeček, Beran.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „Těžko zažít vyrovnanější utkání. Pět zápasů ze sedmi rozhodoval poslední míč třetího setu. Soupeř k nám přijel velmi dobře připraven, především v zápase prvních trojic bylo znát, že Lukáš Vlach naši hru dobře nastudoval a své hráče dokázal přesně instruovat. V našem herním projevu se začínají zabydlovat určité automatismy a herní prvky, kterým se věnujeme v tréninku, což je vedle důležité výhry nejcennější zjištění.“

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Opět byl k vidění ve východočeském derby solidní nohejbal. O velké vyrovnanosti svědčí, že hned pět zápasů rozhodoval až poslední míč ve třetím setu. Soupeř si vítězství zasloužil a my mu gratulujeme. Nejlepším hráčem zápasu byl Veselý, který Holicím skvělým singlem v podstatě vyhrál zápas, byť náš hráč po něm cítil velkou křivdu. To zanechalo v jinak pohodovém průběhu utkání nepříjemnou pachuť. Do té doby to byla parádní podívaná z obou stran, herní úroveň poté šla dolů. Nezbývá nám, než se pokusit doma zdolat Vsetín.“

2018 bdl 06 02MNK SILNICE GROUP Modřice – TJ Spartak MSEM Přerov  6:1

Hned první dvojku ztratili Přerovští o balon, první trojici pak o dva míče. Nechybělo tedy mnoho, aby si z půdy velkého favorita odvezli alespoň bod. Jejich dílčí úspěch zajistila druhá trojka ve složení Dreiseitl, Lev, Pírek. Zejména první dva jmenovaní dokázali v průběhu celého utkání domácím zatápět, v závěrečném deblu ovšem na kýžený bod nedosáhli. „Poprvé jsme alespoň nad Modřicemi dokázali vyhrát trojku,“ těšilo trenéra Hanáků PAVLA JANKA.

Sestava domácích: Bartoš, Boleloucký, Jonas, Svoboda, Brenner. Sestava hostů: Dreiseitl, Bláha, Lolek, Pírek, Lev.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Utkání skončilo sice jasným výsledkem, ale Přerov rozhodně nedal kůži lacino. Čekají nás ještě tři venkovní utkání, kde budeme chtít získat co nejvíc bodů a udržet první místo v tabulce.“

Trenér Přerova PAVEL JANEK: „Z naší strany bojovný výkon. Modřice musely vytáhnout všechny zbraně a hrát na sto procent. Je vidět, že naše hra má vzestupnou tendenci. Myslím si, že opět zářii Dreiseitl a Lev. Velké zlepšení pozoruji u  Pírka.“

NK Climax Vsetín – UNITOP SKP Žďár nad Sázavou  7:0

Svědectví o průběhu střetnutí asi nejlépe podá několik čísel. Hosté z Vysočiny nezískali ve Vsetíně ani set, jen jednou se dostali v setu na osm míčů a pouze dvakrát uhráli více než pět balonů. Celý duel trval necelou hodinu a tři čtvrtě. „Domácí nastoupili k utkání v nejsilnější možné sestavě, byli ve všech herních činnostech lepší a zaslouženě vyhráli,“ uvedl  trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK.

Sestava domácích: Majštiník, Bílý, Halašta, Málek, Stařičný. Sestava hostů: Šimek, Fňukal,  Komínek K., Pešek.

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Potvrdili jsme roli velkého favorita a snadno přehráli svého rivala ze Zďáru. Zodpovědnou hrou jsme soupeře vůbec nepustili do utkání a zaslouženě si připsali tři body do tabulky.“

Trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK: „Na našich hráčích bylo vidět, že nejsou na nohejbale ve Vsetíně, ale na pouti ve Žďáře. Domácí vyhráli naprosto s přehledem.“

 

Skupina A: 6. kolo

2018 bdl 06 03TJ Dynamo ČEZ České Budějovice – SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary  4:3

Jasná záležitost? Ani nápad. Karlovy Vary, s dvěma hosty se Zruče v sestavě, odmítli na jihu roli obětního beránka. Právě duo Schicker, Hynek ve druhé dvojce vyrovnalo a domácí se nestačili divit. Prohráli vzápětí i trojku. „Nastoupili jsme v sestavě Žikeš, Višvader, Potůček, a byla pro všechny  noční můra. První set i přes prohru ještě slušný, ale 3:10 ve druhém, to byl propadák,“ nestačil se divit kouč Dynama PAVEL MUSIL. A aby toho nebylo na českobudějovické mladíky málo, přišel další nečekaný direkt. Karlovarský Hynek totiž v singlu udolal Lukáše Musila, který v této disciplíně nahradil lehce indisponovaného Višvadera. Západočeši byli blízko senzaci. Teprve pak se favorit probudil a třemi výhrami v řadě skóre otočil. Ve dvou případech k tomu ale potřeboval tiebreak „Vyrovnané utkání,“ podotkl karlovarský trenér VLADIMÍR HLAVATÝ. Jeho svěřenci mají první bod.

Sestava domácích: Žikeš, Musil T., Musil L., Potůček. Sestava hostů: Toman, Rendl, Schicker, Hynek.

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Utkání s Karlovými Vary ukázalo, že i slabší soupeř, když je houževnatý a bojovný, může porazit  papírově silnějšího. Neměli jsme k tomu tentokrát daleko. Naši hráči se mi jevili velmi unavení a nedokázali, ani přes velkou snahu, hrát v pohodě. Oceňuji jen to, že se nevzdali za nepříznivého stavu a dotáhli duel k vítězství. Soupeř nás našel ve srabu, velmi chybující. Měli jsme štěstí, že do stavu 1:3 dobře hrající hosté pak od druhé trojice udělali více chyb než my.“

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Nastoupili jsme letos poprvé s hostujícím Schickerem, a hned to bylo znát. V duelu s jedním z aspirantů na titul podal náš tým vyrovnaný a kvalitní výkon a neměl daleko k celkovému vítězství.“

2018 bdl 06 04TJ Radomyšl – TJ Slavoj Český Brod  0:7

Středočeši prohráli v Radomyšli první set. Pak jich ale získali 14 za sebou a po domácím výpadku s Českými Budějovicemi se na dalšímu protivníkovi z jihu Čech zahojili třemi body. „Především díky zkušenostem z ligových soutěží mužů a vyšší herní kvalitě nás hosté přehrávali ve všech činnostech. O výsledku bylo jasno od začátku, a tak jsem se rozhodl dát větší prostor mladším hráčům. Jak Věženský, tak i Vachulka mě nezklamali nasazením a bojovností,“ řekl domácí kormidelník JOSEF SLAVÍČEK.

Sestava domácích: Slavíček, Buriánek, Hokr, Vachulka, Švancar, Věženský. Sestava hostů: Ungermann, Čech, Kovařík, Kalous, Truc.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Kompletní tým Českého Brodu předvedl hru, která přesahuje úroveň BDL. Myslím, že pokud budou předvádět stejné výkony, jsou horkým favoritem na celkové vítězství. Svým výkonem nade všemi vyčníval tradičně Kalous.“

Kapitán Českého Brodu VILÉM UNGERMANN: „Domácí během utkání nekladli moc odporu. I bez Zavackého jsme vysoko zvítězili.“

2018 bdl 06 05SK Šacung ČNES Benešov 1947 – TJ Spartak Čelákovice  6:1

Střetnutí mělo o náboj postaráno už před začátkem. „Oba týmy jsou totiž přímými soupeři v boji o play-off, takže se dal očekávat napínavý souboj,“ dobře věděl lodivod Šacungu MARTIN PATÁK. Čelákovičtí se museli obejít bez zraněného lídra Matury, přesto drželi po úvodních deblech nerozhodný stav. Pak už to ale s nimi šlo z kopce. Ztratili trojku i singl. „A poté, co v prvním setu odvety trojic zvítězila naše Brož, Fürbacher a Lukáš Krunert 10:2, už to s hosty vypadalo hodně špatně. Poslední zbytky psychických sil i nadějí na vítězství jim sebrala prohra v druhé sadě 9:10, přestože vedli 9:7. Ovšem ani jistota dvou bodů kluky neukolébala a pokračovali dál v krasojízdě,“ liboval si Paták. Nakonec brali domácí všechny tři.

Sestava domácích: Šperlík, Krunert L., Fürbacher, Ziegler, Brož. Sestava hostů:  Svačina, Hejtík, Čuřík,  Nesládek, Matura T.,  Löffelmann, Urbánek.

Trenér Šacungu MARTIN PATÁK: „I když soupeř dorazil bez své největší opory a v jeho hře bylo velké množství chyb, tak musím kluky pochválit. My jsme totiž moc chyby nedělali a lépe jsme se vyrovnali i s nepříjemným větrem. Doufám, že takových zápasů teď bude přibývat a s nimi i body do tabulky.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Při absenci Dana Matury jsme to měli o mnoho těžší, než by se bývalo zdálo. Soupeř se naopak opíral o skvělou hru  Brože, na kterého jsme neměli.“