Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
1LŽ: Ve znamení kanárů Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Sobota, 12.05.2018

2018 1LZ 01 01Hned úvodní hrací víkend ženské ligy naznačil, kdo se bude pohybovat na špici tabulky nebo alespoň v její horní polovině. Santoška si dvakrát pohrála s Litohlavy, Český Brod a Vršovice vyučovaly v Nymburku a o moc lépe na tom nebyly Moravanky z Útěchova, které v Čelákovicích dvakrát utekly z kanára. Ale soutěž se teprve rozjíždí a některé zdánlivě rovné cestičky se ještě mohou klikatit...

1. liga žen: 1. hrací víkend 5. a 6. května.

DTJ Santoška - TJ Litohlavy 6:0

Jasné vítězství týmu Santošky, jehož kádr tvoří bývalé hráčky Sokola Břve. Děvčata z Litohlav tentokrát neuhrála ani jediný set a jen třikrát se dostala nad pět míčů v setu. Domácí nastoupily v silné sestavě a bylo vidět, že jim nové působiště svědčí.

Hráčka Santošky DENISA ŠTENGLOVÁ: „Na první utkání sezony jsme se velmi těšily. Letos to bylo umocněné novým krásným areálem. Po dlouhé zimní pauze jsme na kurtu předvedly velmi soustředěný a zodpovědný výkon. Přesně tak, jak jsme si před začátkem utkání řekly.“

Trenérka Litohlav MARKÉTA PRAŽSKÁ: „S výsledkem, ani výkonem spokojená nejsem, nicméně to bylo první utkání v sezně, tak snad to bude příště lepší. Citelně chyběla Lucie Mužíková.“

LOKOMOTIVA Nymburk - TJ Sokol Praha-Vršovice II 0:6

Středočešky sice nastoupily do utkání odhodlaně, ale jediným kladem bylo vítězství v druhém setu prvních dvojic. To Šimůnková s Buřvalovou potrápily Strejčovskou a Kulhánkovou. Na zisk bodu to však nestačilo. Další sety už šly bez výjimky za hostujícími hráčkami, které slavily „kanára“ a budou určitě patřit mezi aspirantky na účast v superfinále.

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: „Zraněné hráčky Krupková a Buřvalová jsou bohužel velkým oslabením našeho týmu. Výsledek tak odpovídá našemu rozpoložení. Velkou pochvalu zaslouží právě Iva Buřvalová, která i přes své zranění a omezený pohyb nastoupila ke všem zápasům a nedovolila utkání skrečovat.“

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „První duel v sezoně skončil výsledkem 6:0 pro náš tým, s čímž jsme velice spokojeny.“

LOKOMOTIVA Nymburk - TJ SLAVOJ Český Brod 0:6

V odpoledním utkání dorazil do Nymburka soupeř ještě slovutnější, obhájkyně titulu. Jen Matějovská s Rychetskou a Macháčkovou kladly šampiónkám větší odpor, když v druhém setu druhé trojice proti Möglichové, Chuchlové a Škodové dosáhly na devítku. Zisk setu to ale nepřineslo, a tak ve tři čtvrtě na pět zazpíval v Nymburku podruhé kanárek.

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: „Celý souboj byl v rukách Českého Brodu. Náš oslabený tým nastoupil pouze v  šesti hráčkách, navíc limitován vleklým zraněním Buřvalové.“

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: „I přes neúčast naší kapitánky Cibulkové a skvělé polařky Červenkové jsme utkání zvládly hladce, neztratily jsme ani jeden set. S výsledkem jsme nadmíru spokojené a myslím, že je to příjemný vstup do nové sezony.“

2018 1LZ 01 02TJ Litohlavy - DTJ Santoška 0:6

Domácí sice dokázaly vzít v odvetě hráčkám Santošky dva sety, ale kýžený bod to nepřineslo. Když M. Pražská s Michalkovou udolaly Tomšovou s Tafsi v prvním setu, mohly ještě doufat i ve zkrácené sadě, ale nedokázaly v ní uhrát ani bod. Podobně se dařilo v singlu Šmírové, která se rovněž dokázala dostat do třetího setu, jenže v něm také vyšla naprázdno.

Trenérka Litohlav MARKÉTA PRAŽSKÁ: „Přestože výsledek hovoří jasně pro soupeře, byly některé dílčí zápasy vyrovnané. Ještě musíme zvýšit bojovnost a koncentraci v koncovkách setů.“

Hráčka Santošky DENISA ŠTENGLOVÁ: „Odvetný duel proběhl ve stejném duchu, kdy jsme směr určovaly my. Holky bych tak ráda pochválila za výkon.“

TJ Spartak Čelákovice - TJ Útěchov Brno 6:1

Domácí, po loňské sezóně, kdy nebývaly často kompletní, stabilizovaly sestavu a proti týmu ze středu tabulky odvedly výborný výkon. Ani děvčata z Moravy však, navzdory jasnému výsledku, nezklamala a pětkrát dokázala nakouknout do zkrácené sady. Pouze jedinkrát z toho vytěžila bod. To Malátová s Koscelánskou a Pavlíčkovou udolaly v rozhodující sadě Čapkovou, Kulhavou a Plechatou. Ostatní třísetové bitvy však byly doménou domácích, i když dvakrát o tom rozhodl poslední možný míč.

Hráčka Čelákovic ERIKA ČAPKOVÁ: „Do utkání jsme šly s velkým respektem, protože se jednalo o první kolo a rovnou proti silným soupeřkám z Brna. Většina zápasů byla vyrovnaná a táhla se až do třetího setu, kde se nám ve čtyřech z pěti podařilo vyhrát a připsat si tak první letošní vítězství. Pochvalu si zaslouží týmový výkon, protože když se někomu nedařilo, našla se střídající hráčka, co sestavu skvěle podpořila.“

Trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: „Výsledek neodpovídá průběhu utkání. Nové hráčky v našem týmu zažívaly premiéru a sestavy nejsou zcela sehrané. Doufám ale, že výkony se budou zvedat a v dalších zápasech bude průběh pozitivnější. Pochvalu si zaslouží novicka Pavlíčková, která ve trojce prokázala svoje kvality a utvrdila mne, že patří do základních sestav. Dále oceňuji výkon Schützové v singlu a věřím, že její výkon poroste.“

TJ Útěchov Brno - TJ Spartak Čelákovice 1:6

Také v odpolední odvetě se hrálo čtyřikrát na plný počet setů. Tentokrát však všechny koncovky zvládly Středočešky díky skvěle zahraným koncovkám. Jediný bod Moravanek uhrály Malátová s Fendrichovou a střídající Koscelánskou, které proti Vaňátkové a Plechaté ukončily oba sety na čísle pět.

Hráčka Čelákovic ERIKA ČAPKOVÁ: Po ranní výhře jsme odvetu hlavně nechtěly podcenit. Po prohrané první dvojce se nám naštěstí začalo opět dařit a dalších šest zápasů už jsme vyhrály. Vyzdvihla bych výkon Vaňátkové, která se po roční zdravotní pauze vrátila v úžasné formě. Zahrála skvěle ve druhé dvojce i v singlu. Velký dík pak určitě patří také našemu týmu mužů a dorostenců, kteří s dalšími fanoušky dorazili na utkánív hojném počtu. Díky jejich neúnavnému fandění vytvořili skvělou atmosféru, která se na ženském nohejbale nevidí tak často.

Trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: „I zde se ve čtyřech zápasech rozhodovalo ve třetím setu, kde nám chybělo i trochu štěstí. Oproti dopolednímu utkání jsem se rozhodla udělat změny v sestavách, které ukázaly pozitiva i negativa. Moc se mi líbil výkon vložené dvojice, kde Holátová a Pavlíčková předvedly svoji bojovnost a chybělo málo k jejich premiérové výhře.“