Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
BDL: Šlágry kola pro České Budějovice a Modřice Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 11.05.2018

2018 bdl 05 01V obou skupinách Botas dorostenecké ligy se potkaly týmy ze samého čela pořadí obou skupin. Na západě podlehl vedoucí Český Brod doma nejtěsnějším rozdílem Českým Budějovicím. Na východě zase modřický obhájce titulu s přehledem a za tři body vyprášil Vsetín. Za zmínku stojí ještě vydřená výhra Radomyšle v Čelákovicích, kterým se navíc vážně zranil klíčový hráč. Ve zbylých duelech neměli favorité problém.

BDL

Skupina A: 5. kolo

TJ Slavoj Český Brod – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice  3:4

Jihočeši začali na půdě vedoucího týmu tabulky jako z partesu a po prvních třech zápasech vedli 3:0. Jejich vítězství mohl už v singlu stvrdit Višvader, jenže jeho souboj s Kovaříkem se změnil v nekonečnou bitvu. Poslední balon ale patřil českobrodskému hráči a domácí se vrátili do hry. „Vítězství v singlu soupeře nakoplo a vyhrál i následující trojici. Bylo jasné, že se o rozhodující čtvrtý bod budeme muset ještě porvat,“ řekl trenér hostů PAVEL MUSIL. Vzepětí Středočechů ale nebralo konce, a když Ungermann s Trucem zlomili v první odvetě dvojic Potůčka s Lukášem Musilem, musel majitele dvou bodů určit až poslední debl. Čech s Kovaříkem vzdorovali Višvaderovi se Žikešem tři sety, ale úplná koncovka patřila Dynamu. „Bylo to vydřené vítězství,“ ulevil si českobudějovický kouč.

Sestava domácích:  Ungermann, Truc, Zavacký, Čech, Kovařík. Sestava hostů: Žikeš., Višvader, Musil L., Potůček, Novotný.

Kapitán Českého Brodu VILÉM UNGERMANN: „I bez Zdeňka Kalouse jsme dokázali sehrát vyrovnaný souboj se silným soupeřem z Českých Budějovic. Bohužel jsme nevyhráli kvůli našim chybám a soupeřovi silné formaci Višvader, Žikeš, která předvedla výborný výkon.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Přestože domácím chyběl jejich nejlepší hráč Zdeněk Kalous, věděl jsem, že duel nebude snadný. Český Brod má oproti loňsku vyrovnanější dvojice. I když soupeř prohrával už 0:3, tak dokázal svojí kvalitu a chybělo málo, aby nás porazil. Musím pochválit všechny naše kluky, první část utkání hráli velmi dobře, a  když na ně přišla krize, tak svou bojovností zvládli dotáhnout střetnutí do vítězného konce.“

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary – SK Šacung ČNES Benešov 1947   0:7

Šacung přijel na západ s dvoubodovou ztrátou na příčky zajišťující play-off. Situace v tabulce tak Středočechům velela bodovat - a pokud možno naplno. Utkání podle toho také vypadalo, karlovarská sestava neuhrála ani set. Domácím k lepšímu výsledku nepomohly ani dvě posily ze Zruče.  „Podali jsme jeden ze svých lepších výkonů, což přineslo důležité vítězství. Tím pádem jsme znovu ve hře o postup,“ hlásil kapitán Benešova ADAM FÜRBACHER.

Sestava domácích: Toman, Krška, Rendl, Hynek, Ausberger. Sestava hostů: Šperlík, Fürbacher, Brož, Zachová.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ:Naše družstvo poprvé v této sezoně nastoupilo s hostujícími hráči Hynkem a Ausbergerem a předvedlo slušný výkon, který na věkově i fyzicky vyspělejšího soupeře bohužel nestačil. Vůbec nejlepším hráčem byla hostující Gabriela Zachová.“

Kapitán Benešova ADAM FÜRBACHER: Nepřijeli jsme v tak oslabené sestavě jako minulý rok, a tak jsme doufali v zisk tří bodů. To se díky parádnímu výkonu celého týmu povedlo. Můžeme být spokojeni.“

TJ Spartak Čelákovice – TJ Radomyšl  3:4

Úvodních pět zápasů musel vždy rozhodnout až třetí set. Domácí zvládli obě trojky, Jihočeši zase dvojky a singl. 2:3. Ale mohlo to být i obráceně. „V souboji jednotlivců si totiž v tiebreaku nejlepší  čelákovický hráč Matura vážně zranil koleno, zápas nedohrál a byl převezen do nemocnice,“ popsal nepříjemnou událost trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK. „Za celý náš tým mu přeji brzké uzdravení,“ dodal. Hejtík s Nesládkem v předposledním deblu vyrovnali, ale hostům výhru pohlídali Hokr s Buriánkem.

Sestava domácích: Nesládek, Seidl, Urbánek., Matura D., Löffelmann, Hejtík, Matura T., Čuřík. Sestava hostů: Slavíček, Švancar, Věženský, Buriánek, Hokr, Vachulka.

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Škoda prohry úvodní dvojky, po vyhraném druhém setu jsem věřil, že s Danem Maturou třetí zvládneme. Čáru přes rozpočet nám také udělalo Maturovo zranění. Určitě by singl dotáhl do vítězného konce.“

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Soupeř výborně servíroval, našim hráčům to dělalo problémy a hůře jsme se dostávali do zakončení. Pokud nás někdo dostane malinko pod tlak, máme závažný problém se s tím vyrovnat a dobře rozehraný zápas ztratíme. Přesto po nemastném výkonu vezeme dva body, to je tak jediné s čím já i samotní hráči můžeme být spokojeni. Dobrou práci ve trojicích předvedl Věženský.“

 

Skupina B: 5. kolo

2018 bdl 05 02MNK SILNICE GROUP Modřice – NK CLIMAX Vsetín  6:1

Nejatraktivnější duel kola skončil až nečekaně jednoznačně. Teprve za rozhodnutého stavu 6:0 dovolili Modřičtí hostům čestný úspěch. Důležitá byla hned první dvojka, kde Svoboda s Bartošem v koncovkách obou setů přemohli Majštiníka s Málkem a vnesli do domácích řad klid. „Nutili jsme soupeře nechávat příjmy daleko od sítě, a z toho pramenily jeho útočné chyby. Brzy jsme vedli o tři míče, jenže pak přišly chyby i na naší straně. Zlepšenou hrou jsme koncovku zvládli. Ve druhém setu se opakoval stejný scénář a rozhodovalo se posledním míčem. Ten jsme proměnili s přehledem,“ popsal domácí lodivod RICHARD LAŤÁK. Vsetín se pak jen jednou prokousal do třetí sady, když Bílý v singlu potrápil Bartoše. Ani on ale na bod nedosáhl.

Sestava domácích: Bartoš, Boleloucký, Jonas, Svoboda, Brenner. Sestava hostů: Majštiník,Bílý, Halašta, Málek, Stařičný, Daněk, Dvořák.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Rozhodně musíme být spokojeni se ziskem tří bodů do tabulky. Vsetín ale dokáže zahrát mnohem lépe, takže je potřeba toto vítězství brát s rezervou. Poslední dva týdny se zaměřujeme na obrannou hru ve dvojkách a dneska to byla těžká zkouška, ale jak Svoboda, tak Brenner to zvládli velmi dobře. Jdeme zápas od zápasu a za svým cílem.“

Kapitán Vsetína RUDOLF STAŘIČNÝ: „Nepodali jsme ani průměrný výkon, což nechybující soupeř dokázal využít, a je z toho takový výsledek, jaký je. Ted je na nás, jak si s danou situací poradíme.“

T.J. Sokol Holice – UNITOP SKP Žďár nad Sázavou  7:0

Pokud si chtějí Východočeši vybojovat co nejlepší pozici do play-off, musí týmy ze dna tabulky bezpodmínečně porážet. V tomto duchu se také duel v Holicích odvíjel. „Od úvodních míčů první i druhé dvojice bylo zřejmé, že pokud náš tým nepodcení přístup k celému utkání, měly by všechny body zůstat v Holicích,“ uvedl předseda domácího oddílu PAVEL HOJKA. Byť Žďár nedorazil v nejsilnějším složení a odvezl si vysokou porážku, hodnotil jeho kouč FRANTIŠEK SLÁDEK vystoupení svých hráčů pozitivně: „Náhradníci zabojovali a v určitých pasážích střetnutí byli domácím vyrovnanými soupeři.“

Sestava domácích: Horčička, Kalousek, Levý, Vojtíšek, Nastoupil, Veselý, Sochůrek, Vohradník. Sestava hostů: Komínek Š., Fňukal, Komínek P., Pešek.

Předseda T.J. Sokol Holice  PAVEL HOJKA: Zisk tří bodů do tabulky byl v tomto případě povinností. Díky velmi solidnímu výkonu všech sestav se žádné drama nekonalo, což dokazuje konečný výsledek. Soupeř nebyl špatný, jeho projev je nohejbalový, ale ještě musí získat spoustu zkušeností. Do utkání se zapojila i naše celá lavička, což se jeví jako nejpozitivnější přínos tohoto střetnutí.“

Trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK: „I přes jasnou porážku jsem byl spokojen s nasazením a bojovností všech svých svěřenců. O výsledku rozhodla větší kvalita základního kádru domácích, kteří zaslouženě vyhráli.“

2018 bdl 05 03TJ Spartak MSEM Přerov – TJ Sokol Zbečník  0:7

Podobně jako Holice splnil další východočeský celek ze Zbečníku roli favorita. V Přerově nemusel řešit vážnější problém. „Rozdíl ve zkušenostech hráčů byl patrný,“ uznal trenér Spartaku JAKUB VAGRČKA. Hosté nic nepodcenili a dorazili kompletní - i s Kábrtem. „To byl základní předpoklad k zisku tří bodů, pro které jsme přijeli. Utkání bylo do stavu 5:0 z naší strany bezproblémové, až odvetné dvojice byly po prostřídání vyrovnanější. Naštěstí nám méně zkušený soupeř vždy v koncovkách pomohl svými chybami,“ bilancoval lodivod vítězů LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Pokorný, Dreiseitl, Adámek, Uher, Bláha, Lolek, Pírek, Lev. Sestava hostů: Pohl, Polák, Kábrt, Čižinský, Šimeček, Beran.

Trenér Přerova JAKUB VAGRČKA: „Zbečník byl po celé utkání lepším týmem. My jsme navíc vyprodukovali až příliš mnoho chyb jak v mezihře, tak při neproměňování útoků, což nás stálo šanci na úspěch. Koneckonců poměr setů 1:14 hovoří za vše...“

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: Tentokrát jsem spokojen především se zodpovědným přístupem našich hráčů a ziskem tří bodů. Slušně jsme se vypořádali i se značným větrem. Nyní nás čekají těžké zápasy pravdy v Holicích a se Vsetínem, ve kterých je třeba maximálně zabojovat.“