Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
BDL: Těsné výhry Dynama i Modřic Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 26.04.2018

2018 bdl 03 01Botas dorostenecká liga má za sebou tři hrací víkendy a zatím stále čeká na nějaký výsledek, jenž by se vymykal papírovým předpokladům. A nejzajímavější duely minulé neděle? Určitě v Benešově, kde Šacung nedokázal přetlačit oslabené Dynamo České Budějovice. A také v Modřicích, kde domácí úřadující mistři těsným poměrem přemohli Holice. Ve zbylých kláních to byly jednoznačné záležitosti. Všechny tři nové týmy i Karlovy Vary hladce prohrály.

BDL

Skupina A: 3. kolo

SK Šacung ČNES Benešov 1947 – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 3:4

Dynamo dorazilo do Benešova bez své největší hvězdy Višvadera, což dávalo domácím naději na bodový zisk. „David sice odehrál sobotní prvoligový duel v Prostějově, ale kvůli zranění se z dorosteneckého střetnutí omluvil. Limitovaný byl navíc i Lukáš Musil, jenž nastoupil po obstřiku třísla,“ prozradil českobudějovický kouč PAVEL MUSIL. Utkání nabídlo vyrovnaný průběh. Žádný ze soupeřů nedokázal odskočit na dvoubodový rozdíl. Poslední, rozdílový zápas nakonec pro Jihočechy získala dvojice Žikeš, Lukáš Musil, když celkem s přehledem zdolala domácího kapitána Fürbachera se Šperlíkem a střídající Zachovou.

Sestava domácích: Šperlík, Krunert D., Fürbacher, Brož, Zachová. Sestava hostů: Žikeš., Musil T., Musil L., Potůček, Chvátal.

Kapitán Benešova ADAM FÜRBACHER: „Vzhledem k tomu, že soupeř přijel v oslabené sestavě, jsme věřili, že můžeme překvapit a vyhrát. Napovídal tomu dlouho i průběh utkání, ale nakonec nám opět nevyšla druhá trojice, kterou jsme prohráli stejně jako v Čelákovicích po vlastních chybách. Dál už to pak bylo hodně složité a koncovku jsme nezvládli.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Ze souboje s oblíbeným ale dobře hrajícím soupeřem jsme měli respekt. Musím vyzdvihnout výkon Žikeše, který dal do zápasů vše a můžu říct, že to byl jeho nejlepší výkon od začátku sezony. Rozhodujícími body se zasloužil o celkové vítězství. Musím pochválit i Lukáše Musila, který kvůli zranění nemohl hrát naplno své údery, a paradoxně tak daleko méně chyboval. Budu mu muset tento styl nechat od lékaře naordinovat.“

2018 bdl 03 02TJ Slavoj Český Brod – TJ Spartak Čelákovice 7:0

V mužské extralize by v souboji blízkých měst byly favority Čelákovice. V dorostu ale platí opak. Český Brod válcuje své soupeře a nebylo tomu jinak ani v duelu se Spartakem. Vyrovnanější zápas přinesla snad jen druhá dvojka, kde hosté v úvodní sadě za devítek nedokázali zakončit. V té druhé už se jejich hra zbortila. Poměrně slušný nohejbal pak viděli diváci i ve trojkách. Výkonnostně to dnes nebylo tak špatné, Český Brod byl lepší i díky větším zkušenostem,“ řekl kapitán poraženého týmu DOMINIK HEJTÍK.

Sestava domácích: Ungermann, Zavacký, Čech, Kovařík, Kalous. Sestava hostů: Svačina, Hejtík, Pěček, Nesládek, Matura T., Matura D., Löffelmann.

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Předvedli jsme dobrý výkon bez výrazných chyb, a díky tomu dokázali vyhrát bez ztráty jediného setu.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Z naší strany rozhodovaly drobné chyby. Ale nedařilo se nám zakončení. Hlavně kvůli tomu, že nás trápila mezihra.“

TJ Radomyšl – SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary 6:1

Domácí získali všechny tři body do tabulky, Karlovy Vary zase vybojovali svůj první letošní dílčí úspěch. Povedlo se jim to v singlu, kde Tolar porazil Slavíčka. „Výsledek je jednoznačný, ale úplně jednoduché to nebylo. Na obou stranách bylo vidět spíše množství chyb, než pěkných nohejbalových momentů. Příležitost dostala většina hráčů z našeho širokého kádru,“ komentoval vítězné utkání trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK.

Sestava domácích: Slavíček, Votava, Ježek, Čapek, Buriánek, Švancar, Věženský, Hokr, Vachulka, Hendrych. Sestava hostů: Toman, Krška, Rendl, Tolar, Tišnovský, Budek.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Jediné, s čím jsem spojen, je fakt, že jsme získali tři body do tabulky. Jinak jsem zklamán z přístupu hráčů k utkání. Bohužel nikdo nebojuje a nedá do zápasu srdíčko a to se týká všech, především ti starší a zkušenější by měli svou hrou a bojovností strhnout zbytek týmu. To se zatím bohužel neděje, proto přijdou v příštím utkání změny v sestavě.“

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Naše družstvo se dvěma žáky - Tolar, Tišnovský - v sestavě podalo slušný výkon odpovídající možnostem hráčů, který na věkově i herně vyspělejší soupeře nestačil. Jediný náš bod uhrál Tolar v singlu.“

Skupina B: 3. kolo

2018 bdl 03 03MNK SILNICE GROUP Modřice – T.J. Sokol Holice 4:3

Východočeši sehráli s loňským mistrem vyrovnanou partii. O šanci na vítězství ale přišli kvůli sérii tří porážek v řadě, když tahali za kratší konec v singlu, v tiebreaku ztratili odvetnou trojku a promarnili dobře rozehraný souboj prvních dvojic. „Pokud si naše silnější část sestavy „vezme volno“ a prohraje obě dvojice i trojici, těžko pak můžeme pomýšlet na vítězství, navíc proti kvalitnímu soupeři jako jsou Modřice,“ zlobil se trenér Holic MAREK LÍBAL. „Za zmínku stojí velmi rozdílná kvalita hry obou týmů v dílčích disciplínách. Jestliže trojice nabídly slušný, organizovaný nohejbal, tak ve dvojicích vázla příprava útoku a na utkání dorostenecké ligy se příliš chybovalo,“ dodal.

Sestava domácích: Bartoš, Boleloucký, Jonas, Svoboda, Brenner. Sestava hostů: Horčička, Kalousek, Levý, Vojtíšek, Nastoupil, Veselý.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „S vítězstvím spokojenost, s výkonem hráčů na 50%. Především ve hře trojic máme obrovské rezervy. Holice nám naše slabiny ukázaly a nám nezbývá nic jiného, než pracovat dále a zlepšovat se.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „S výjimkou zápasu prvních dvojic a několika záchvěvů ve trojicích jsme toho v utkání moc pozitivního nepředvedli. Vezmu-li v potaz tréninkové manko našich stěžejních hráčů, je to vlastně vcelku pochopitelné.“

2018 bdl 03 05TJ Sokol Zbečník – UNITOP SKP Žďár nad Sázavou 7:0

Nejjednoznačnější duel celého kola. „Přijeli jsme bez tří hráčů základní sestavy a podle toho naše hra také vypadala,“ konstatoval kouč Žďáru. FRANTIŠEK SLÁDEK. Poměr sil na hřišti nejlépe dokumentuje skutečnost, že na víc než sedm bodů se hosté v žádném ze čtrnácti odehraných setů nedostali. Zbečníku tak střetnutí posloužilo zejména jako příprava na nadcházející bitvu s Modřicemi.„Sešli jsme se kompletní, soupeři naopak chyběl nejlepší hráč Kryštof Komínek, utkání tak bylo velmi jednoznačné,“ uvedl lodivod Zbečníku LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Pohl, Polák, Kábrt, Čižinský, Šimeček, Beran. Sestava hostů: Komínek P., Krmášek, Pešek, Burian.

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „K utkání jsme přistoupili dobře a neztratili v něm ani set. Jsem rád, že si zahráli všichni kluci a také za to, že jsme pokřtili naše domácí hřiště jasným vítězstvím. V příštím kole nás čekají Modřice. Pouze výkon na hranici možností a maximální nasazení všech povede k úspěchu v klání. Věříme, že nás proti favoritovi a dvojnásobnému obhájci titulu přijdou podpořit v hojném počtu i diváci.“

Trenér Žďáru FRANTIŠEK SLÁDEK: „Domácí byli ve všech herních činnostech lepší a zaslouženě vyhráli. Někteří naši hráči by se měli zamyslet nad svým přístupem k utkáním BDL, jinak nemá v příští sezoně cenu tuto soutěž vůbec hrát.“

2018 bdl 03 04TJ Spartak MSEM Přerov – NK CLIMAX Vsetín 1:6

Přerov bez Dreiseitla, Valaši bez zraněného Majštiníka – ale nakonec se všemi třemi body. Nechybělo však mnoho a mohli o jeden přijít. V singlu si totiž domácí Lev poradil s Dvořákem a vyválčil pro Hanáky letošní premiérové dorostenecké vítězství. A v následující trojici sahal Spartak dokonce po druhé výhře a vymazání nuly z bodového konta v tabulce. Ve tiebreaku ovšem svoji šanci promarnil. „Vstup do třetího setu se nám vůbec nepovedl a prohrávali jsme už 5:8. Ovšem kombinací svých zkušeností a bojovné hry v poli jsme dokázali prohru a ztrátu bodu odvrátit,“ přiblížil kritický vsetínský moment kapitán hostů RUDOLF STAŘIČNÝ.

Sestava domácích: Pokorný, Uher, Bláha, Lolek, Pírek, Mužík, Lev. Sestava hostů: Bílý, Halašta, Málek, Stařičný, Daněk, Dvořák.

Trenér Přerova JAKUB VAGRČKA: „Ve třetím utkání sezony jsme konečně překonali kanárovou bolest, kdy se nám zásluhou nového hráče v týmu, Jirky Lva, podařilo zvítězit v singlu. Určitě bolí druhá trojice, kdy jsme bohužel dokázali prohrát třetí set, ačkoliv jsme vedli už 8:5.“

Kapitán Vsetína RUDOLF STAŘIČNÝ: „Nemohu říct, že jsem spokojený s celkovým výkonem družstva. Celý duel si sami komplikujeme nesoustředěnou hrou nebo nasazením hráčů do jednotlivých disciplín, a pak vznikají takové vypjaté momenty jako v tomto utkání. Dneska se nám to naštěstí nevymstilo, ale takový den může přijít. Nad tím by se celý tým měl zamyslet. Nejlepším hráčem na naší straně byl Bílý a na straně Přerova Lev.“