Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Pohárová tour začala na Vysočině Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 08.03.2018

2018 pcnsstzzdar 01(Žďár nad Sázavou) První letošní body do Poháru Českého nohejbalového svazu starších žáků se rozdávaly v sobotu ve Žďáru nad Sázavou. Na zahajovací turnaj mládežnického seriálu o ně přijelo do Žďáru nad Sázavou bojovat 24 dvojic z 11 oddílů. A vítěz? Sestava TJ Peklo Čižinský, Fries.

„Potěšilo mě, že jsme nový ročník poháru zahájili s takto početnou účastí. Z výkonů na hřišti lze usuzovat, že letošní ročník bude v této kategorii vyrovnaný,“ hlásil z Vysočiny předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ. Osm vítězů základních skupin prošlo rovnou do čtvrtfinále, zbylé týmy musely projít sítem předkola. Ve čtvrtfinále se s turnajem rozloučilo modřické duo Svoboda, Kolouch, které o jediný míč podlehlo českému Brodu A. Zapotil se i pekelský tandem, jenž potřeboval tři sety k vyřazení vsetínských Daňka a Dvořáka.

Úvodní semifinále proti sobě svedlo formace Žďáru a Stříbra. Domácí áčko vzdorovalo Západočechům zejména ve druhé sadě, ale do klání o zlato prošli hráči Baníku. O dost jednodušší práci mělo Peklo s českobrodskou dvojicí. Středočeši navíc po semifinálové porážce museli kvůli zdravotní indispozici vzdát i duel o třetí příčku. Bronz tak bez boje připadl Žďáru.

2018 pcnsstzzdar 03Tři ze čtyř finálových protagonistů – Fries, Tolar, Gaszczyk –  ještě v uplynulé sezoně sbírali úspěchy mezi mladšími žáky. Teď je čekala premiérová bitva o zlato ve starší věkové kategorii. A vyvrcholení turnaje určitě mělo slušné parametry. Nakonec slavila úspěch perfektní obrana i lépe zvládnuté koncovky obou setů v podání dvojice z Pekla. „Stříbrná medaile má trochu hořkou příchuť, ale věřím, že si kluci vybrali nováčkovskou daň,“ podotkl lodivod poražených PETR TOLAR.

Naopak sladký pocit z výhry si mohl vychutnat jeden z trenérské dvojice pekelské výpravy Michal Hostinský: „Naši první sestavu skvěle koučoval Michal Holata. Za naším úspěchem vidím především bojovnou hru v poli. Samozřejmě kombinace dvou leváků je navíc pro všechny soupeře určitým nezvykem. Uvidíme jak budou rozdány karty ve trojicích, kde protivníci disponují vysokými hráči na síti.“

Další díl pohárového seriálu budou hostit už tuto sobotu Semily.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Peklo A (Čižinský, Fries)
2. TJ Baník Stříbro (Tolar L., Gaszczyk)
3. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou A (Komínek, Šimek)
4. TJ Slavoj Český Brod A (Jedlička, Růžička)