Poslední komentáře - Soutěže mládeže a žen

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Předvánoční nadílka pro Modřice a Žďár Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Úterý, 19.12.2017

2017 pcnszbys 01(Bystřice nad Pernštejnem)  Tečka. Konec. Definitivně poslední letošní oficiální nohejbalovou akcí byl turnaj dvojic mladších a starších žáků v Bystřici nad Pernštejnem, který pořádal MNK Modřice. Týden před Vánoci se tu definitivně uzavřel Pohár ČNS žáků. Nejmladší kategorii na Vysočině opanovalo modřické duo Jurka, Kolouch, mezi staršími žáky triumfoval žďárský tandem Brenner, Komínek. Zmíněné oddíly pak ovládly i celkové hodnocení pohárové série.

Boj o poslední pohárové body přilákal do místního areálu sportovního střediska 38 sestav, a pomoci tak musela i druhá hala. „Téměř čtyřicet dvojic je úctyhodné číslo, jsem velmi spokojen. Je to i díky vhodnějšímu termínu než v minulých letech. Doufám, že se tento termín podaří pořadatelům zajistit i do příštích let,“ liboval si předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ. Ještě loni se totiž v Bystřici hrálo až mezi svátky

Mladší žáci

Nejmladších nohejbalistů dorazilo 18 sestav. Už ve čtyřech dopoledních skupinách na sebe narazily poměrně slušné debly a boje mezi nimi se vyznačovaly zaujetím, obrovskou motivací a také některými překvapivými výsledky. Třeba Karlovy Vary A odsoudily k pouhému sledování vyřazovací části Peklo A. Žďár nad Sázavou B zase sebral bod rezervě Modřic.

Ve čtvrtfinále Modřice A vyřadily semilský pár (Fries, Jína), Stříbro Mix  poslalo domů Čakovice A (Kalous, Barnat), Modřice B si poradily se Žďárem nad Sázavou A (Němec, A. Bukáček) a Stříbro B deklasovalo Karlovy Vary A (Svoboda, Gregor). Semifinále nabídlo dvě modřicko-stříbrské bitvy. V té první se dřelo na krev a áčko Modřic udolalo Stříbro Mix až posledním možným míčem. Druhé mělo jasnější průběh, když Stříbro B potřebovalo k pokoření Modřic B jen dva sety. Ani v souboji o třetí místo se Jihomoravanům s označením B nedařilo, když podlehli Stříbru Mix.

Ve finále narazili stříbrští bratři Tolarové na absolutně vyrovnaného a disciplinovaného protivníka. Modřičtí navíc hráli dobře takticky. Mladší ze sourozeneckého dua přes veškerou snahu a statečnost nedokázal vyrovnat věkový hendikep svých osmi let, takže veškerá útočná aktivita zůstala na starším Lukášovi. Ten, dokud mu stačily síly, vzdoroval. Obě koncovky ovšem patřily Moravanům, a ti si připsali cenné vítězství. „Nemyslím, že jsme byli favority,“ podotkl trenér poražených finalistů PETR TOLAR. „Spíše jsem věřil naší druhé sestavě. Chtěl jsem ale, aby dnes oba synové hráli spolu, protože Lukáš bude už příští rok hrát za starší žáky. Ondra mě svou hrou hodně překvapil - na to kolik je mu let. Postavili jsme taktiku na Lukášových razantních úderech a bylo to jen o pár chybách. Prohráli jsme ale s lepším týmem, kluci z Modřic mají výbornou výkonnost, celý rok nás o tom přesvědčovali.“ Lodivod vítězného celku MIROSLAV BEDNÁŘ pochopitelně neskrýval radost: „Jsem s výkony kluků moc spokojený. Prodali to, co umí a navíc hráli velmi zodpovědně, což mě velmi překvapilo. Je to příjemné zakončení sezony.“

Konečné pořadí turnaje (mladší žáci):
1. MNK SILNICE GROUP Modřice A (Jurka, Kolouch)
2. TJ Baník Stříbro B (Tolar L., Tolar O.)
3. TJ Baník Stříbro Mix (Gaszczyk, Fujan)
4. MNK SILNICE GROUP Modřice B (Nesnídal, Svoboda)

Konečné pořadí Poháru ČNS mladších žáků 2017:
1. MNK SILNICE GROUP Modřice 366 bodů
2. TJ Baník Stříbro 234 bodů
3. TJ Sokol Semily 180 bodů
4. TJ AVIA Čakovice 141 bod.

 

Starší žáci

Na startovní čáře stály rovné dvě desítky deblů. Dvě za čtyř základních skupin se hrály ve vedlejší hale, ale už  v této fázi turnaje se bylo na co dívat. Ve čtvrtfinálových bojích nejprve Český Brod A přetlačil v těsné koncovce třetího setu Čelákovice A (D. Matura, Loffelmann ), Holice A si bez problémů poradily se Vsetínem A (Dvořák, Daněk), první tým Šacungu (Šperlík, L. Krunert) v klubovém derby podlehl svému béčku a Žďár nad Sázavou A přehrál ve dvou vyrovnaných setech Peklo (Šimeček, Čižinský).

Českobrodská sestava pak nebyla daleko od finálové účasti. Holicím totiž v dalším kole pavouka podlehla až nejtěsnějším poměrem třetí sady. Naopak Žďár přešel přes Šacung do klání o zlato poměrně hladce. V zápase o třetí místo vydoloval větší motivaci Šacung B a ve středočeském derby dvěma úspěšnými koncovkami zdolal Český Brod A. Samotné finále bylo zajímavé až do posledního míče. Hráči stále se lepšícího Žďáru nad Sázavou zvládli, částečně i se štěstím, závěry obou setů souboje s Holicemi. A v přímém souboji s hlavním rivalem si tak zajistili i prvenství v celém pohárovém ročníku.

Jeden z trenérů vítězného Žďáru MICHAL JANEBA zářil jako sluníčko: „ Jsem velmi spokojen. Kluci po celý turnaj dokázali předvádět svou hru podloženou vynikajícím útokem. V play-off navíc přidali i skvělou obranu založenou na super bloku Kryštofa, který hrál celý turnaj se sebezapřením a pod prášky, protože jej velice bolela záda. Pral se však situací jako dospělý. Tomáš se pak snažil co nejvíce zapojit do útočné fáze a neoběhl si pouze některé vynikající servisy soupeře. Tím se útočná zodpovědnost skvěle rozložila. Přidal navíc i slušné pole, a tím dostával soupeře pod tlak. V průběhu celého dne si oba dokázali zachovat soustředění na hru a vítězstvím potvrdili papírové předpoklady.“ Také holický kouč MAREK LÍBAL nakonec vzal druhé místo s úsměvem: „Pro nás tentokrát bylo maximem. Už v posledním zápase ve skupině jsem kvůli zranění Marka Vojtíška uvažoval o skreči a odstoupení z turnaje. Nakonec však oba hráči zatli zuby, Marek přijímal a Dominik většinu míčů zakončoval z druhé. Ve čtvrtfinále a v semifinále to ještě se štěstím stačilo, proti výbornému a tentokrát také nechybujícímu soupeři ze Žďáru jsme však ve finále už příliš šancí neměli.“

Konečné pořadí turnaje (starší žáci):
1. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou A (Komínek, Brenner)
2. T.J. Sokol Holice A (Veselý, Vojtíšek)
3. SK Šacung Benešov B (Krunert M., Ziegler)
4. TJ Slavoj Český Brod A (Zavacký, Synáček)

Konečné pořadí Poháru ČNS starších žáků 2017:
1. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou 268 bodů
2. T.J. Sokol Holice 264 bodů
3. TJ Peklo nad Zdobnicí 173 bodů
4. TJ Spartak Čelákovice 162 bodů

 

Fotogalerie:

Komentáře   

 
#1 Pavel v 2017-12-20 07:43
Je normální, aby už žáci hráli nohejbal pod prášky, protože je cely turnaj bolí velice záda? Další zase dohrava zápasy zraněný? Kvůli poháru tolik ničit tělo? Cpat do děti prášky? A místo regenerace a léčby jim huntovat tělo?
 
 
#2 Václav 2017-12-20 09:14
A to se děje?
 
 
#3 Fanda 2017-12-20 12:09
Také jsem se dost pozastavil nad tim,ze trenér nechá hrát dítě se zraněním a ještě pod prášky a ještě se tím chlubí....
 
 
#4 Honza 2017-12-20 12:44
Nohejbal velmi zatěžuje klouby, páteř. Mladí kluci Andris, Chalupa mají problémy se zády, dokonce plotýnky už v tak mladém věku. Co budou dělat ve 40..50 letech? Po operaci, v bolestech, kdy už prášky nezabírají? Štěp do páteře, operace plotýnek, obratlů? A tady nechají trenéři hrát děti zraněné, s bolestmi, dokonce pod prášky... Kvůli čemu? Kvůli poháru? Jsou normální? Ve finále žákovského turnaje hraje jeden od prášky, druhý zraněný. Trenéři by na prvním místě měli dbát o zdraví svých svěřenců. Předejít zhoršení stavu, chronickému přetěžování, progresu choroby. Dávat 13ti, 14tiletým dětem prášky, aby mohli v bolestech odehrát turnaj bezvýznamný pro jejich další sportovní kariéru. S rizikem zhoršení? To je Janebovina a normální není ani otec toho dítěte, že to dovolí.
 
 
#5 MarekLíbal 2017-12-20 16:59
Zdravím Honzu, Pavla i ostatní. Po přečtení výše napsaného se nemohu nevyjádřit. Kdo mě zná, ví, že zdraví hráče pro mě je vždy na prvním místě. Dlouhodobě kritizuji nohejbalové návyky týkající se způsobu přípravy (pokud vůbec nějaká je) před sportovní činností i následný self service po jejím skončení. Souhlasím s Honzou, že by trenéři měli předcházet zhoršování zdravotního stavu i chronickému přetěžování svých hráčů. Napsat, že kvůli poháru nechám dětem ničit tělo, resp. naznačovat, že trenér není normální, aniž byste znali charakter a rozsah zranění, podmínky, za kterých hráč nastupoval, a další významné okolnosti ovlivňující aktuální i dlouhodobý zdravotní stav hráče, mi přijde nekorektní a nerozumné.
 
 
#6 Honza 2017-12-20 17:55
Promiňte, Marku, ale v rozhovoru uvádí MJ: Kryštofa, který hrál celý turnaj se sebezapřením a pod prášky, protože jej velice bolela záda.

A vy zase: Už v posledním zápase ve skupině jsem kvůli zranění Marka Vojtíška uvažoval o skreči a odstoupení z turnaje. Nakonec však oba hráči zatli zuby, Marek přijímal a Dominik většinu míčů zakončoval z druhé.

Tzn., že váš hráč nemohl smečovat, zranění, ať už jakékoliv, ho limitovalo a zhoršovalo se. Ten kluk není dospělí, ručíte za něj jako jeho trenér. Jako dospělí, si sám může vybrat zda pokračovat. A zda ohrozí své zdraví. Případně si vezme nějaké prášky na bolest, analgetika, obstřiky. Žáci tam mají trenéra, na to, aby jim vysvětil, že žádná medaile nestojí za to, huntovat si zdraví.
Není normální, aby dítě mělo bolesti zad, dokonce uvedeno: záda ho velice bolela... Takový žák má odpočívat a léčit se a ne to zhoršovat pod prášky. Ano, to není normální.
 
 
#7 Honza 2017-12-20 17:58
Omlouvám se za hrubky: dospělý
A ještě dovětek: Nakonec však oba hráči zatli zuby, jak jste uvedl...
Museli...
 
 
#8 Trenér mládeže 2017-12-20 21:55
Děláte zase z komára velblouda a všechno zbytečně zveličujete a kritizujete. Ano: šlo o vítězství v poháru, to zas není tak málo ne? Vím, že to pro váš nic neznamená, ale pro někoho možná správně to je určitý roční cíl a vrchol snažení společně s MČR. Neříkám, že za každou cenu, ale oba jistě chtěli a toužili vyhrát, proto i trochu museli přes bolest, což je na jednu stranu správně. Nebo se měli po vzoru simulantských fotbalistů na to vykašlat a dát si pauzičku? Stále vše je špatně-co třeba pogratulovat Holicím a Žďáru?.. Konkrétně Marek co dokázal s klukama, kteří kopou nohejbal chvíli-před tím lze jen smeknout klobouk, ale závist a všekritika znovu vítězí, chtěl bych vás vidět, až byste tomu obětovali tolik času a nervů jako zmínění 2: MJ a ML..
 
 
#9 murphy 2017-12-21 10:37
pánové. až sem zabrousí nějaká maminka nebo tatínek, že chce přihlásit dítě na nohejbal tak ste v prd..... s celou vaši mládeží. opatrně s těmi komentáři. :)
 
 
#10 Pavel v 2017-12-21 11:09
Je neuvěřitelné, ze je nějaký trenér tak hloupý a uvede to v rozhovoru. Když už ma morálku nechat žáka hrát v bolestech a pod prášky, tak o tom přece nebudu mluvit v rozhovoru. Chápu, ze trenérů děti je minimum a může to dělat každý kdo ma zájem. Ale trochu morálky, etiky a zdraví musí byt na 1. Místě.
 
 
#11 Pepa P. 2017-12-22 11:25
Trénování děti ve fotbale se věnuji pres deset let. Nohejbal beru jako doplňkový sport na okresní urovni. Nicméně opravdu me zarazilo prohlášení pana trenéra ze Zdaru!! Zdraví je na prvním místě! Žádný zápas,turnaj ani sport nelze stavět výše. Sam jsem po operaci kolene,ale po 30-ti letech fotbalu se tomu vyhne jen malokdo. Vše se da dělat s rozumem a pokud se hráč rozhodne,ze bude hrát v sebezapreni na úkor zdraví,tak je to jeho volba,ale trenér děti tohle nesmí nikdy dovolit! Názor člověka s nenohejbaloveho prostředí.
 
 
#12 Divák 2017-12-22 14:25
Tak si běž Pepíku rozdávat rozumy na fotbal... víš o tom kulový, jen se prostě ten trenér vyjádřil blbě. Kluk si beztak vzal ibalgin doma a trenér s tím nic stejně neudělá. Názor diváka z nohejbaloveho prostředí :-)