Soutěže mládeže a žen

2017 pcnsdorho 01(Holice) Pohár Českého nohejbalového svazu dorostenců napsal poslední díl. Loňské prvenství obhájili s drtivým náskokem mladíci TJ Dynamo ČEZ České Budějovice. Se soutěží se rozloučili stylově - pohárovou derniéru v Holicích vyhráli a podtrhli tak svoji letošní dominanci.

Na východě Čech se dorostenci loučili se soutěžní sezonou turnajem dvojic. A bylo to loučení důstojné. Pořádající holický oddíl jde raketovou rychlostí nahoru nejen v mužských, ale i v mládežnických kategoriích, což tato perfektně zorganizovaná akce potvrdila. A pro domácí byla podařená dvojnásob. Bojovalo se totiž zejména o druhou příčku v celkovém hodnocení pohárové série, na kterou si brousilo zuby hned několik týmů. A právě Holice ji skvělým finišem získaly. Stupně vítězů pak doplnil Český Brod.

2017 pcnsdorho 02Dvacet dvojic si to spolu nejprve rozdalo ve čtyřech základních skupinách, z nichž vykrystalizovala osmička čtvrtfinalistů. Ve skupině lehce zaváhalo favorizované Dynamo České Budějovice A, které se muselo sklonit před Českým Brodem B a šlo tak do pavouku až z druhého místa. Obě formace asi v tu chvíli netušily, že je čeká finálová odveta.

Los čtvrtfinále příliš nepřál Zbečníku A (Pohl, Kábrt), jenž v prvním kole pavouka vyfasoval právě Dynamo A. V úvodu vládli Jihočeši, Zbečník ve druhém dějství výrazně zlepšil hru a za devítek byl na útoku, jenže si ho ideálně nepřipravil a soupeř to nekompromisně potrestal. Český Brod A nedal příliš šanci Čelákovicím A (Hejtík, Čepek), Holice B (Kalousek, Levý) bojovaly, ale na výtečně hrající Český Brod B nakonec nestačily. Jediný třísetový zápas tak nabídlo až poslední čtvrtfinále. V něm měl v úvodu jasně navrch Vsetín B (Bílý, Halašta), holický A tým ale poté zabojoval, vývoj celého zápasu dokázal otočit a zkompletoval elitní kvarteto.

V úvodním pohledném semifinále Dynamo A v koncovkách obou setů přetlačilo Český Brod A (Truc, Ungermann). V tom druhém Český Brod B téměř nechyboval, když exceloval především Kalous, jenž tak společně se svým spoluhráčem zastavil snovou jízdu domácího A týmu (Horčička, Veselý). V klání o bronz se v koncovkách prosadilo českobrodské béčko a domácí, se starším žákem Veselým v sestavě, se museli spokojit s umístěním těsně pod stupni vítězů.

2017 pcnsdorho 03Vyvrcholení turnaje bylo reprízou souboje ze základní skupiny. Již podruhé během dne tak na sebe narazili dva čerství juniorští mistři světa z Nymburka - Kalous a Višvader. Diváci měli možnost vidět prestižní duel a zároveň špičkový dorostenecký nohejbal. V první sadě se na kurtu rozpoutala parádní bitva, kterou musela rozhodnout až úplná koncovka. Tady oba hráči Českých Budějovic předvedli úžasnou obranu a bojovnost. Když navíc přidali i proměněný útok, zajistili si důležité vedení. Vyrovnaný průběh pokračoval ještě do poloviny druhého dějství, kde Jihočeši svého soupeře definitivně zlomili a stvrdili dalším triumfem svou letošní suverenitu v poháru ČNS dorostu. Ovládli jej s obrovským náskokem 304 bodů.

V poháru jsme to letos “hrnuli“. Stejně jako loni jsme těžili jak z kvality, tak i z našeho širšího kádru, když jsme si mohli většinou dovolit postavit více formací než soupeři. Vítězství v poháru a koneckonců i stříbro z BDL je pro náš oddíl takovou menší náplastí na nepovedenou sezonu v mužských soutěžích, kde jsme dvakrát sestoupili. Teď už netrpělivě čekáme na to, až se naši mladí dokážou více prosadit i v mužské kategorii,“ uvedl trenér Dynama České Budějovice DAVID ŽIKEŠ.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A  (Žikeš, Višvader, L. Musil)
2. TJ Slavoj Český Brod B ( Z. Kalous, Čech) 
3. TJ Slavoj Český Brod A (Truc, Ungermann)
4. TJ Sokol Holice A (Veselý, Horčička)

Konečné pořadí poháru ČNS dorostu 2017:
1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 492 bodů
2. TJ Sokol Holice 188 bodů
3. TJ Slavoj Český Brod 186 bodů
4. TJ Sokol I Prostějov 168 bodů

Fotogalerie zde a zde

Komentáře  

#1 Michal.Nemec 2017-12-01 16:13
Pridam jeste link na zaznam tohoto turnaje: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/17-turnaje/431-2017-t2-o-pohar-cns-holice
Citovat