Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 19.09. 10:46 Rychlost informací
    Náročný dotaz, na který není zřejmě schopen nikdo odpovědět :-) ...
  • 03.09. 21:36 Rychlost informací
    Nejde nějak zrychlit články o ligových zápasech? Extraliga až v úterý a ...
Zasloužený triumf Šacungu Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Čtvrtek, 23.11.2017

2017 hpcnscb 01(České Budějovice) Sváteční den 17. listopadu byl vyhrazen nejen startu světového šampionátu juniorů a žen v Nymburce, ale také pokračování domácího Poháru Českého nohejbalového svazu dorostenců. Jeho předposlední část proběhla na jihu Čech. V Českých Budějovicích změřily síly trojice a výhru si odvezla formace Šacungu Benešov.

Díky nominaci do reprezentačního výběru chyběli v jihočeské metropoli někteří špičkoví borci své kategorie - Višvader, Hanus, Ftačník, Matkulčík či Zdeněk Kalous - i tak ovšem dorazil velmi solidní počet 14 trojic. Hrálo se nejen o turnajové prvenství, ale také o důležité body do celkového hodnocení poháru ČNS. Zatímco suverénní triumf Českých Budějovic již nemůže nikdo ohrozit, o další umístění svede několik adeptů na přední příčky velký boj na závěrečném podniku v Holicích. Tam budou na programu dvojice.

Na jihu se hrálo ve třech základních skupinách, přičemž role favoritů v nich vesměs potvrdily celky Šacungu A, Českých Budějovic A i Zbečníku A. Dalších pět postupujících týmů je pak doplnilo do osmičky. Dvě čtvrtfinále měla celkem jednoznačný průběh. Dynamo A si smlslo na Zbečníku B (Polák, Beran, Vávra) a podobně v pohodě dokráčel do semifinále Šacung A, který si poradil s Dynamem B (L. Musil, T. Musil, Potůček). Holice A po velkém boji otočily téměř ztracený úvodní set proti Radomyšli (Buriánek, Slavíček, Švancar a psychickou výhodu úspěšné koncovky poté proměnily ve druhé sadě v postup. Podobný průběh měl i poslední duel, kde  Zbečník A otočil v pohledém střetnutí ze stavu 7:9 závěr prvního dějství proti Vsetínu A (Andris, Majštiník, Málek, Bílý) a poté již utkání kontroloval.

2017 hpcnscb 02Mimořádně napínavý průběh přineslo i semifinále mezi Českými Budějovicemi A a Holicemi A (Kalousek, Levý, Kubíček). V úvodní sadě vedli Východočeši 9:7, nedokázali však na několik pokusů využít své útoky na setbolech a nakonec padli nejtěsnějším poměrem. Také dramatické druhé dějství dospělo do devítek a znovu bylo úspěšnější Dynamo, jež svůj poslední útok nekompromisně proměnilo. Druhé semifinále bylo naopak velmi jednoznačné. Zbečník A (Zelba, Kábrt, Pohl) ani zdaleka nezopakoval velmi dobrý výkon ze čtvrtfinále, zato Šacung A v čele s ranařem Chejnem exceloval a svému soupeři povolil pouhých osm míčů.

Východočeské derby o bronz  začaly lépe Holice, které využily vlažnějšího přístupu zbečnických hráčů v úvodu a získaly první sadu. Jejich soupeř si zlepšenou hrou vynutil tiebreak a v něm vedl ještě 7:6. Od toho momentu ale neuhrál už ani bod a z místa na pódiu se tak zaslouženě radovaly bojovnější a po celý den výborně hrající Holice.  

Úvod finále jasně patřil Šacungu A (Chejn, Sekera, Fürbacher), který v pohodě získal zahajovací set. Avšak i na do té doby téměř bezchybného obra Chejna poté přišla slabší chvilka, když poprvé v turnaji několikrát na útoku zachyboval a Dynamu A (Žikeš, Tůma, Bělík) se podařilo srovnat. V rozhodujícím setu ale naopak dvakrát za sebou selhal na útoku domácí Žikeš, a když vzápětí přidal Chejn úspěšný bodový blok, bylo rozhodnuto o tom, že se tentokrát budou radovat benešovští „Oranjes“. ,

2017 hpcnscb 03Šacung přivezl do Českých Budějovic silnou sestavu, která se v průběhu turnaje prakticky vyhnula krizovým momentům. Její vítězství bylo zasloužené. „Už při rozkopávání bylo vidět, že jsou kluci v dobré pohodě a že mají „nabito“. To také potvrdili v základní skupině, kde sice s nakonec bronzovým týmem Holic uhráli jen remízu, ale ostatní soupeře převálcovali. Skvělé tažení neomylného bombarďáka Chejna pak pokračovalo i ve vyřazovací části a cesta do finále tak byla celkem pohodová. Únava prvního smečaře se ale přeci jen dostavila. První set hrál náš finálový soupeř ještě s respektem, ovšem druhý byl jasně v jeho režii a naše trojice jen nevěřícně kroutila hlavami. Nicméně jeden set nám k odpočinku stačil a i když rozhodující sada byla spíš o hlavě a chybách, zaslouženě jsme velkým rozdílem skóre finále dotáhli do vytouženého konce a došli si pro vítězství. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, ale Chejn předvedl nevídanou kanonádu, a když mu na chvíli došly síly, skvěle ho zastoupil na síti Sekera, který dřel v poli tak, jak bývá u něho zvykem. Stejně tak Fürbacher, jenž předkládal útočníkům nahrávky jednu jako druhou. Opravdu byla radost se na kluky dívat a i oni sami si svůj poslední turnaj v dorostenecké kategorii náramně užívali,“ ohlížel se za za celým turnajem benešovský kouč MILOSLAV ZIEGLER.

Konečné pořadí turnaje:
1. SK Šacung Benešov 1947 A (Chejn, Sekera, Fürbacher)
2. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A (Žikeš, Bělík, Tůma)
3. T.J. Sokol Holice A (Levý, Kalousek, Kubíček)
4. TJ Sokol Zbečník A (Kábrt, Pohl, Zelba)

Průběžné pořadí poháru ČNS dorostu:
1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice - 428 bodů
2. TJ Sokol I Prostějov - 168 bodů
3. T.J. Sokol Holice - 145 bodů
4. TJ Sokol Zbečník - 136 bodů