Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
    je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
  • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
BDL: Zlatá modřická neděle Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 18.10.2017

2017 BDL po 06 01(Modřice, Vsetín) Dobojováno. Vítězem Botas dorostenecké ligy 2017 jsou Modřice. Mladíci z jihu Moravy v neděli porazili i ve druhém finálovém duelu soka z Českých Budějovic a obhájili loňský titul. Domácí dali soupeři mat už ve dvojicích, kde si vytvořili dvoubodový polštář a celé střetnutí pak bez větších nesnází dovedli k vítězství. Zlato si na krk pověsili zaslouženě, protože byť šli do play-off až ze čtvrté pozice, nepoznali ve vyřazovací části hořkost porážky ani jedinkrát. Bronzový kov patří Prostějovu, který v utkání o zbylé místo na stupních vítězů porazil Vsetín na jeho půdě.

BDL: Finále play-off

MNK SILNICE GROUP Modřice – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 4:1 (konečný stav série 2:0)

Po rozpačité základní části, kdy sotva proklouzli do play-off, naskočili Modřičtí na svou loňskou vítěznou vlnu. A ani druhý finálový zápas nic nezměnil na tom, že na ní dopluli až k obhajobě mistrovského titulu. Touhy Dynama po srovnání série a jejím návratu zpět na jih Čech se začaly rozplývat už po úvodních deblech. Hanus a Svoboda převálcovali na úvod Višvadera s Lukášem Musilem. Důkazem je pouhých sedm míčů pro hostující duo. „Úplně jsme vyhořeli,“ potvrdil trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL. A bylo hůř. Tůma se Žikešem sice proti Bartošovi s Bolelouckým urvali nejtěsnějším poměrem zahajovací sadu,  pak ovšem selhali. „Výborně rozehraný první set se nám bohužel nepodařilo získat, když za devítek proměnil Tůma. Na našich hráčích se tento nezdar nijak nepodepsal a druhá sada byla od nich ještě kvalitnější. Přišel tiebreak a dvě nevynucené chyby. Hostům stačilo proměnit jen své útoky. Za stavu 7:9 Brenner vystřídal Bartoše a soupeři z ničeho nic znervózněli. Za devítek jsme nasměrovali servis na Žikeše a ten svou roli neunesl,“ přiblížil klíčové okamžiky nejen zápasu, ale i celého střetnutí domácí lodivod RICHARD LAŤÁK. Protože trojky letos Jihomoravanům fungují učebnicově, bylo zřejmé, že titul mají na dosah ruky. Tento trend potvrdila i formace Hanus, Svoboda, Bartoš. Proti sestavě, v níž se s výjimkou Tomáše Musila prostřídali všichni českobudějovičtí mladíci, se příliš nezapotila. „Udělali jsme velký pokrok především v obrané fázi a pokud přijde kvalitní nahrávka, tak se Hanus nemýlí. Hostům navíc dělal velké problémy svým vysokým blokem Svoboda,“ uvedl Laťák.

Vzhledem k tomu, že Hanus v dorostenecké lize více než dva roky nepoznal v singlu přemožitele, mohli už domácí chystat šampaňské. Oslavy však museli ještě odložit. Modřický kapitán sice od začátku tahal proti Višvaderovi za delší konec a ve druhém dějství jej dělily dva míče od výhry, hostující univerzál se ale vzepřel osudu. Set otočil, ve třetím odvrátil dva mečboly a když protivník vykopl svůj poslední útok do autu, připsal si cenný skalp. „Ještě nám svitla naděje na obrat,“ poznamenal kouč Dynama. Na Žikeše, Višvadera a Tomáše Musila ovšem čekal těžký úkol – prolomit vítěznou sérii soupeře a poprvé ve finále vyhrát souboj trojic. V sestavě Jihomoravanů Boleloucký vyměnil Bartoše, nic to však nezměnilo na tom, že na začátku se hrálo podle obvyklých not a  první sadu brali s přehledem domácí. „Pak náš trojlístek  asi podlehl atmosféře a přestal se soustředit na obranu. V rozhodujícím setu se ale Boleloucký prohodil v poli s Hanusem a hosté už nevěděli kudy bodovat,“ konstatoval Laťák. Celé finále ukončil přiznaný dvojdotek Musila. „Od některých Tomáš samozřejmě sklidil kritiku, ale já si přeju, aby takto vždy jednali nejen všichni naši hráči, ale i ostatní soupeři. Výhra podvodem není výhra a každého to jednou dožene,“ kvitoval čin svého syna trenér Jihočechů Pavel Musil. „Bylo to velmi férové gesto na konec,“ ocenil i trenér vítězů. Modřické oslavy titulu mohly vypuknout.

Sestava domácích: Hanus, Boleloucký, Svoboda, Bartoš, Brenner, Jonas. Sestava hostů: Višvader, Musil L., Musil T., Potůček, Tůma, Žikeš.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „V průběhu základní části nám nebylo moc do zpěvu. Do posledního kola jsme bojovali o play-off. Naštěstí se všichni hráči dostali v pravý čas do formy a výsledkem je obhajoba titulu. Ve druhém finále všichni splnili skoro bez chyby taktické pokyny, které jsme pilovali v týdnu. Především jsem rád, že konečně zabrala druhá dvojice, na jejíž přínos jsem čekal celou sezónu. Musím poděkovat Honzovi Hanusovi za jeho výborné výkony v dorostenecké lize. Jeho přínos pro tým byl jedinečný. Nemáme individuálně nejlepší hráče, ale máme nejlepší tým, a to opět rozhodlo. Českým Budějovicím přeji hodně úspěchů do další sezóny. Děkuji všem fanouškům, kteří nás podporují, protože bez nich bychom to těžko dokázali.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Utkání s Modřicemi nám ukázaly naší velkou slabinu, a tou jsou trojice. Modřicím blahopřeji k zaslouženému titulu, všem našim klukům děkuji za předvedené výkony v celé sezóně. David Višvader byl našim nejlepším hráčem, tak doufám, že tomu tak bude i v příští sezóně a všichni společně budou natolik trénovat, aby byli jenom lepší, sehranější a byla z nich ta nejlepší parta. Také bych nerad, aby někdo opustil náš kolektiv po tolika letech a úspěších jako talentovaní bratři Koudelkové, kteří přešli na jiný sport – kulturistiku.“

 

O 3. místo

NK Climax Vsetín – TJ Sokol I Prostějov 1:4

Domácí kolaps v první dvojici rozdal karty i pro zbytek utkání. Majštiník s Bílým totiž proti Ftačníkovi s Pospíšilem hladce získali úvodní sadu a v té následující vedli 8:6. Jenže Prostějovští set otočili a posledním možným balonem pak sebrali i ten rozhodující. „Velmi důležitý moment,“ podotkl trenér Hanáků RICHARD BENEŠ. Vsetínští benjamínci Halašta s Daňkem vzápětí neměli nárok proti Matkulčíkovi a Příhodou a hosté šli jistým krokem za cenným kovem. Jejich nadvládu na kurtu měla ve trojici potvrdit i elitní sestava Matkulčík, Ftačník, Příhoda. Domácí lavička vyslala do boje Majštiníka s Bílým a Halaštou. „První set urval pro sebe soupeř. Pak vystřídal Andris na nahrávce Bílého a tento impuls mě pozitivní dopad v podobě zisku druhé sady. Tiebreak ale rozhodla větší razance hostujících hráčů,“ řekl vsetínský kouč LUMÍR GEBEL. Hosté měli tři mečboly a bylo jasné, že mladý domácí celek bude kritický stav jen těžko otáčet. Přesto Valaši odmítli alespoň kanára. Postaral se o to v singlu Bílý, jenž poměrně hladce přemohl Příhodu. Druhý trojkový souboj už se ale stal Climaxu osudným. Andris s Majštiníkem, Daňkem a střídajícím Bílým totiž ve třech setech podlehli Matkulčíkovi s Příhodou a Pospíšilem. „Domácím citelně chyběl na útoku Andris, naši výhru jsem ale víceméně očekával,“ uzavřel lodivod bronzového týmu Richard Beneš.

Sestava domácích: Majštiník, Bílý, Halašta, Daněk, Andris. Sestava hostů: Matkulčík, Příhoda, Ftačník, Pospíšil.

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Duel se hrál podle prostějovských not. Mrzí mě první dvě dvojice, které jsme odehráli hluboko pod své možnosti. Zbytek utkání jsme byli Prostějovu vyrovnaným soupeřem. I když jsme vyhráli základní část a byli jsme považování za jednoho z favoritů, tak jsme s konečným čtvrtým místem spokojeni. Přeci jenom nás v  play-off postihla rozsáhlá marodka, když nám postupně odpadli všichni smečaři a blokaři. Zbytek sezóny jsme dohráli s nahrávači a univerzály. Na druhou stranu dostali příležitost i mladší hráči, kteří svoji šanci nepromarnili. Chtěl bych tímto klukům poděkovat za celou sezónu, kdy vzorně a čestně reprezentovali svůj klub a sebe sama.“

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „S výkonem svých svěřenců jsem určitě spokojen, zejména Ftačník s Matkulčíkem dokazovali oprávněnost své nominace na závěrečné soustředění juniorské reprezentace. Domácí podali obětavý a velmi bojovný výkon, oceňuji fair vystupování v průběhu utkání a stejně tak diváky, kteří dokázali zatleskat za dobrou akci i hostům.“

Konečné pořadí BDL: 1. MNK SILNICE GROUP Modřice, 2. TJ Dynamo nadace ČEZ České Budějovice, 3. TJ Sokol I Prostějov, 4. NK Climax Vsetín.

 

Fotogalerie z 2. finále: