Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Ženský titul pro Český Brod i Vršovice Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pátek, 22.09.2017

2017 zeny23 01(Nymburk) Ženské šampionáty ve dvojicích a trojicích tentokrát uspořádal Český nohejbalový svaz ve sportovním centru Nymburk. V sobotu proběhly dvojice a v neděli soutěž trojic. Výsledek vypadá jako skvělá reklama na blížící se vrchol sezony. Každou disciplínu totiž ovládla sestava jednoho z protagonistů říjnového superfinále. V deblech zvítězil Český Brod a navíc obsadil i obě zbylá místa na stupních vítězů. Trojkový turnaj se stal kořistí formace z pražských Vršovic.

MČR dvojic (sobota 16.9. 2017)

O dvojkový titul se do města na řece Labe přijelo popasovat 19 sestav. Tři pětičlenné a jedna čtyřčlenná skupina určily dopoledne osm postupujících. Překvapení? Moc jich nebylo, ale jedno přece. V ve skupině D se nečekalo vítězství týmu Andělská Hora, který v přímé konfrontaci odsunul na druhé místo béčko Českého Brodu.

Ve čtvrtfinále nejprve Český Brod A přešel přes Břve A (Tomšová, Tafsi), Vršovice A (Fojtíková, Řeháková) podlehly Českému Brodu B, Český Brod C nepovolil žádné překvapení Útěchovu (Malátová, Schützová, Koscelánská) a Andělská Hora se vytáhla na Nymburk A (Matějovská, Šimůnková, Krupková). Vršovická ANETA FOJTÍKOVÁ nedělala z vyřazení velkou vědu: „Už od prvního zápasu jsme se nemohly shodnout s balónem a ani můj pohyb v poli nebyl ideální. Ovládla mě velká nervozita a nebyla jsem schopná spoluhráčce připravit pořádný balón k zakončení. Ve čtvrtfinále jsme narazily na jednoho z favoritů turnaje, tedy béčko Českého Brodu. Sice jsme se probojovaly do třetího setu, ale bohužel hra z naší strany opět nebyla ideální. Na druhou stranu, prohrát s mistryněmi republiky není taková ostuda.“

2017 zeny23 02Semifinálové bitvy potvrdily herní převahu Českého Brodu. Nejprve áčko Středočešek podlehlo svému béčku a následně Český Brod C v přestřelce dvou zdatných smečařek udolal ve třech setech Andělskou Horu. V duelu o bronz udržely oba zklamané týmy koncentraci a v pěkném zápase získala bronz děvčata z Českého Brodu A, jež odsunula neligovou sestavu Andělské Hory na čtvrté místo.

V klání o nejcennější kov bylo znát, že se hráčky mezi sebou dobře znají. Béčko ale nakonec ve dvou setech dokázala nad C týmem zvítězit. „Naše sestava už podle označení "C" favorizovaná nebyla, ale to nám v žádném případě nebralo elán ani sílu. Nějaký potenciál máme, jen jsme zatím nedostaly tolik prostoru ho projevit. Na finále jsem si paradoxně věřila hodně, ale bohužel nám utekl začátek obou setů a jen těžko se vše dalo dohnat. Soupeřky předváděly nádhernou a pestrou hru,“ řekla s trochou zklamání poražená finálová smečařka VERONIKA TYMICHOVÁ. Důvod k radosti měla naopak polařka vítězné dvojice KATEŘINA ČERVENKOVÁ: „Pro mě osobně byly dvojky velkým překvapením a zároveň velkou výzvou. Připravovala jsem se pouze na střídání, základ měly tvořit smečařky Bálková a Möglichová. Bohužel se Janě ráno zablokovala záda, takže jsem Lucce zbyla pouze já. Ve skupině jsme se dost trápily. Pak jsme se do toho obuly. Lucka hrála pestře a nedělala chyby, já jí to jenom „strkala“ dopředu. Hrozně nás nakoplo, že nám fandily z tribuny holky, které jsme vyřadily. Prostě se to povedlo a jsme zato moc rády. Velký dík patří trenérovi..“

 Konečné pořadí turnaje dvojic:
1. TJ Slavoj Český Brod B (Bálková, Červenková)
2. TJ Slavoj Český Brod C (Chuchlová, Škodová, Tymichová)
3. TJ Slavoj Český Brod A (Cibulková, Blažková, Vokáčová)
4. NK Andělská Hora (Vejdovská, Rendlová Ka., Rendlová Kr.)

Fotogalerie zde

  

MČR trojic (neděle 17.9. 2017)

2017 zeny23 0317 trojic bylo v neděli rozděleno do tří skupin po čtyřech účastnících a jedna skupina měla týmů pět. V základních skupinách se prosadily vesměs favorizované sestavy, snad až na postup děvčat z Útěchova na úkor Andělské Hory, která obsadila den předtím čtvrté místo.

Ve čtvrtfinále první sestava Českého Brodu snadno přešla přes Nymburk (Matějovská, Šimůnková, Macháčková, Buřvalová, Bodláková), Vršovice stejným způsobem vyřadily Útěchov (Malátová, Schützová, Koscelánská, Ilášová, Körösi-Pál), druhá trojka Českého Brodu přejela Čelákovice (Čapková, Veselá, Kulhánková, Šedová), a Břve A měly nečekaně mnoho práce s týmem Litohlav (A. Pražská, Plechatá, Šmírová).

Pak zakolísaly obě formace úřadujích mistryň. Nejprve Český Brod A podlehl v tuhé bitvě Vršovicím a vzápětí Český Brod B v nejtěsnější koncovce třetího setu překvapivě Sokolu Břve A. „Naše sestavy byly proházené v neděli třicet minut před začátkem turnaje, takže vše byla velká improvizace. Musím ale podotknout, že dokonale klapající improvizace. Až do semifinále. Tam jsme nějak přestaly hrát svou hru, naše útoky neměly razanci a kraťasy nebyly dostatečně krátké. Tak se hrát boj o finále bohužel nedá,“ nehledala výmluvy VERONIKA TYMICHOVÁ, jejíž trojice si v následujícím oddílovém derby vybojovala alespoň bronzový kov.

2017 zeny23 04Razantní útok Řehákové a spolehlivá hra v poli. To byly hlavní atributy, jež přisoudily Vršovicím finálový triumf nad protivníkem ze Břví. Poražený tým tak obhájil loňské stříbro. „Už semifinále bylo dost vypjaté a porazit konečně  Broďačky bylo pro nás úspěchem. Ve finále jsme vždy na začátku setu držely krok, ale pak přišlo pár chyb v mezihře, nedůrazný útok a už nebylo v našich silách holky z Vršovic v cestě za zlatem zastavit. Moc bych chtěla pochválit své spoluhráčky, které do toho daly vše a hrály fantasticky. Velký dík patří našemu trenérovi Pavlu Ježdíkovi, který to s námi vůbec nemá jednoduché, a taky fanouškům, kteří vytvořili parádní finálovou atmosféru,“ nedělala z porážky velkou vědu ZUZANA TOMŠOVÁ.

Na druhé straně kurtu zavládla velká radost. Vršovice letos získaly dva tituly z jednorázových šampionátů. V obou měla prsty ANETA FOJTÍKOVÁ, když ke svému nedávnému singlovému triumfu teď přidala i zlato z trojic. „Skupinou jsme prošly bez potíží a trochu jsme se obávaly, jak bude vypadat čtvrtfinále. Holky z Brna hrály velmi dobře a my věděly, že jestli chceme uspět a prát se o medaile, budeme muset být zodpovědnější a vyvarovat se zbytečných chyb. To se nám podařilo a stejnou formu jsme si opak dnesly i do semifinále s Českým Brodem. Myslím si, že bitvu o zlato rozhodlo méně chyb v poli a zkušenější útok. Možná to je i tím, že soupeřky nechaly hodně sil už v boji o finále,“  uvedla letošní dvojnásobná mistryně republiky.

Konečné pořadí turnaje trojic:
1. TJ Sokol Praha - Vršovice II A (Řeháková, Fojtíková, Lošťáková)
2. TJ Sokol Břve A (Tomšová, Tafsi, Tumová)
3. TJ Slavoj Český Brod B (Bálková, Škodová, Tymichová, Chuchlová, Möglichová)
4. TJ Slavoj Český Brod A (Cibulková, Červenková, Blažková, Vokáčová)

Fotogalerie zde