Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
BDL: Bohatá moravská kořist Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 14.09.2017

2017 BDL po 02 01(Modřice, Benešov, Zbečník, Radomyšl, Chabařovice) Ani jedna ze čtvrtfinálových bitev se neprotáhla do třetího utkání. Překvapením je zejména jepičí život vítěze západní skupiny z Českého Brodu. Jeho účinkování v play-off utnuli hned na začátku v nejatraktivnější sérii obhájci titulu z Modřic. Cestu k medailím mají otevřenou také Vsetín, České Budějovice a Prostějov. Moravská převaha mezi elitním čtyřlístkem je na první pohled zřejmá. V semifinále se Prostějov střetne s Modřicemi a letos neporažený Vsetín vyzvou České Budějovice. Obě série startují poslední zářijovou neděli. Rozhodnuto je také o konečném pořadí mezi nepostupujícími do play-off. Turnaj tří celků v Chabařovicích ovládly Holice.

BDL: Čtvrtfinále play-off

MNK SILNICE GROUP Modřice – TJ Slavoj Český Brod  4:1 (konečný stav série 2:0)

Domácí dorostenci udělali tlustou čáru za rozpačitou základní částí a v play-off už dávají vzpomenout na loňské tažení za titulem. Asi ani největší optimisté v Modřicích nejspíš nedoufali, že to proti jednomu z aspirantů na medaile z Českého Brodu půjde tak hladce. První úder zasadili Jihomoravané hned na začátku. Hanus se Svobodou nedali šanci Kalousovi s Čechem. „Naše dvojice se opět potýkala s řadou chyb na přijmu, především ze strany Čecha. Soupeř tak snadno získal první bod,“ řekl trenér Středočechů MARTIN JANÍK. Truc s Ungermannem pak sice vyprášili druhou modřickou sestavu, ale pak už se Českobrodským nevedlo nic. Klíčem k modřickému vítězství se stala první trojice. „Hosté oproti prvnímu čtvrtfinále změnili herní systém a nechali vše na Kalouse. Naše trio sice prohospodařilo stav 8:5 a set dospěl až do devítek, ale pak vzal na sebe zodpovědnost Hanus a ukončil set kraťasem. V druhém dějství se projevilo, jak moc sil naší trojici stálo to první a soupeř především díky bezchybné hře Kalouse srovnal krok. Ve zkráceném setu byl k vidění napínavý nohejbal. Svoboda přešel na první kůl a začal využívat svoji výšku. Za devítek i s trochou štěstí prostřelil blok Ungermanna a my získali důležitý druhý bod,“ přiblížil rozhodující momenty domácí lodivod RICHARD LAŤÁK. Středočeši vzápětí do singlu nečekaně nasadili mladíčka Zavackého, pro kterého byl Hanus velkým soustem. Svůj postup Modřičtí s přehledem pečetili už v odvetné trojici. „Po singlu už hráči soupeře působili rezignovaně a utkání se dohrávalo,“ všiml si Laťák.

Sestava domácích: Hanus, Boleloucký, Svoboda, Bartoš, Brenner, Jonas. Sestava hostů: Ungermann, Čech, Truc, Kalous, Zavacký, Svoboda.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Sérii jsme vyhráli už v Českém Brodu. Zatímco my jsme čekali těžkou odvetu, tak hosté jakoby ani nevěřili, že můžou vyhrát. Opět se ukázalo, že hrát jako tým je víc než sebelepší jedinec. Soupeři přeji hodně štěstí příští rok, kdy bude asi dominovat. My už se těšíme na semifinále s Prostějovem.“

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „V obou utkáních proti Modřicím byla k vidění bojovná hra na obou stranách. Více štěstí a herní vyzrálosti měl na své straně Hanus. Chtěl bych poděkovat hráčům za jejich přístup k zápasům a budeme doufat, že příští rok pozlobíme ostatní soupeře více.“

2017 BDL po 02 02SK Šacung ČNES Benešov 1947 – NK Climax Vsetín  2:4 (konečný stav série 0:2)

O level těžší úloha než doma čekala vsetínské mladíky v druhém měření sil se Šacungem. Tým z Valašska ale předvedl spolehlivý týmový výkon a po zásluze jde dál. „Hosté dorazili bez dvou hlavních opor - Andrise a Stařičného. Naproti tomu my měli na soupisce dva ze tří možných borců s extraligovými zkušenostmi, tedy Chejna se Sekerou. Bohužel ani toto rozložení sil nezabránilo našemu vyřazení,“ smutnil lodivod benešovských „oranjes“ MARTIN PATÁK. Vsetín překonal dvě těžké překážky hned v úvodu. Bílý s Halaštou přemohli v zahajovací dvojici nejtěsnějším možným rozdílem Sekeru s Davidem Krunertem i střídajícím Lukášem Krunertem. Koncovku tiebreaku vzápětí zvládli také Málek a Majštiník proti Chejnovi s Fürbacherem. „Kluci do puntíku splnili taktické rady,“ chválil trenér hostů LUMÍR GEBEL. Středočeši sice posledním balonem vydřeli parádní bitvu trojic, ale Michal Krunert neměl v singlu nárok proti Bílému. Domácí tak stále doháněli dvoubodové manko. „V odvetném klání trojic jsme pošetřili blokaře Málka na následující dvojici. Příležitost dostali mladíci v našem týmu, kteří statečně odolávali drtivým útokům o hlavu většího Chejna, na výsledek to ale nemělo vliv,“ řekl Gebel. Tento tah ovšem přinesl své ovoce hned vzápětí. Odpočatý Málek s Majštiníkem totiž hladce přešli přes Sekeru s Davidem Krunertem. Bylo hotovo.

Sestava domácích: Krunert M., Krunert L., Fürbacher, Krunert D., Chejn, Sekera. Sestava hostů: Majštiník, Bílý, Halašta, Málek, Daněk.

Trenér Šacungu MARTIN PATÁK: „Přiznám se, že po utkání cítím zklamání. Vzhledem k sestavám obou družstev jsem věřil, že dokážeme vyhrát a vrátit sérii ještě jednou do Vsetína. Bohužel náš soupeř se bez největších hvězd semkl a podal velmi houževnatý výkon. Především díky precizní hře v obraně po zásluze zvítězil a postoupil.“

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Dovolím si tvrdit, že jsme odehráli nejlepší utkání v této sezoně. Čekal na nás úplně jiný Šacung než ten, který se představil minulou neděli ve Vsetíně. Po příchodu na hřiště a spatření soupeřovy sestavy nezavládl v našich řadách optimismus. Prvním míčem to ale z kluků spadlo a všichni odehráli velmi kvalitní utkání. Velmi těžko někoho vyzdvihovat, protože všichni odvedli maximum, ale Majštiník hrál excelentně. Stále držíme letošní neporazitelnost. I bez dvou stabilních hráčů.“

2017 BDL po 02 03TJ Sokol Zbečník – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice  3:4 (konečný stav série 0:2)

Domácí spřádali plány na odvetu a toužili vrátit sérii zpátky na jih. Nakonec však museli už před jejím startem řešit daleko prozaičtější problém. „Na rozhodující utkání sezony nám z neznámých důvodů nedorazil tahoun Kábrt a pro omluvenky dalších hráčů jsem až do poslední chvíle nevěděl, zda budeme vůbec čtyři,“ vysvětlil zklamaný kouč Zbečníku LUKÁŠ VLACH. „Nakonec nás doslova zachránil Polák, který dlouhodobě laboruje s kolenem, přesto musel přijet a nastoupit. Už toto bylo nakonec naše malé vítězství,“ dodal. Právě Kábrt Východočechům výrazně chyběl. Přesto se zásluhou tandemu Zelba, Pohl dostali nečekaně do vedení. „Nesedl nám přechod do tělocvičny. Naše dvojice Višvader, Lukáš Musil prohrála teprve podruhé v sezoně,“ podotkl trenér Dynama Pavel Musil. Českobudějovičtí mladíci pak ale nadlouho převzali otěže střetnutí a sérií tří bodů nakročili do semifinále. V odvetné trojici pak domácí dělil od definitivní porážky jediný míč, Zelba ale za devítek prostřelil obranu soupeře a rodilo se drama. „Zvládli jsme otočit druhou trojici a naší silnější dvojici se dokonce podařilo srovnat stav. V posledním zápase by se ovšem musel stát malý zázrak,“ tušil Vlach. Nestal. Višvader s Lukášem Musilem podruhé nezaváhali. „V prvním setu jsme vyhráli se štěstím rozdílem jediného bodu, ale v druhém už nedali soupeři šanci,“ oddechl si lodivod vítězných Jihočechů.

Sestava domácích: Pohl, Pošepný, Zelba, Polák. Sestava hostů: Višvader, Musil L., Musil T., Potůček, Tůma.

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Těšil jsem se, že konečně nastoupíme kompletní a budeme schopní v plné síle sérii srovnat. To však vzalo za své již před utkáním a nutno podotknout, že přístup a naprostý nezájem některých dalších našich hráčů před klíčovým duelem sezony je do nebe volající. Je hezké, že jsme měli na papíře silný mančaft, ale tam nám je to houby platné. V pohledném utkání jsme uhráli asi maximum, Zelba s Pohlem vyhráli obě dvojice a ubojovali jsme i odvetnou trojici. Nejlepším naším hráčem v celé sezoně byl Pohl. Za snahu, spolehlivost a poctivost lze vyzdvihnout Pošepného. Zda budeme hrát dorosteneckou ligu i v příští sezoně je ve hvězdách, aktuálně to vidím vzhledem k okolnostem spíše bledě. Dynamu přeji hodně štěstí do dalších bojů.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Soupeři chyběl Kábrt, který by asi do utkání vnesl ještě větší vyrovnanost. Za stavu 3:1 pro nás a vedení 8:6 ve třetím setu dalšího zápasu jsem už věřil v naše celkové vítězství. Nohejbalový bůh ale chtěl, abych se musel o výsledek ještě nějakou chvíli strachovat. Nakonec mě hráči potěšili vítězstvím a postupem do dalších bojů proti výborným soupeřům. Všem patří dík a pochvala za bojovnou hru, i když se nedařilo jako v jiných zápasech.“

TJ Radomyšl – TJ Sokol I Prostějov  2:4 (konečný stav série 0:2)

V Prostějově neuhráli Jihočeši ani bod, v odvetě se ale moravský tým musel obejít bez blokaře Matkulčíka. Domácí cítili šanci a před velmi dobrou diváckou návštěvou se do soupeře pustili bez respektu. Slavíček s Buriánkem podle předpokladů přejeli slabší dvojku hostů a Hokr se Švancarem tři sady bojovali s Ftačníkem a Příhodou. Neúspěšně. Radomyšl pak ale uspěla ve trojici a znovu vedla. „Utkání se zlomilo ve prospěch protivníka v zápase singlistů. Hostující Příhoda dokázal porazit Buriánka, který neudržel nadějné vedení 7:3 v prvním setu,“ prozradil domácí kouč JOSEF SLAVÍČEK. Jeho svěřenci vzápětí ztratili i odvetnou trojici a rozhodnout musel souboj papírově lepších dvojek. Slavíček s Buriánkem svedli s Ftačníkem a Příhodou další třísetovou bitvu, na jejímž konci se ale radovali Hanáci z vítězství i postupu do semifinále.

Sestava domácích: Hokr, Slavíček, Švancar, Buriánek, Votava, Hrouda, Vachulka, Věženský. Sestava hostů: Ftačník, Pospíšil, Stařičný, Příhoda.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon, protože jsme odehráli proti favoritovi vcelku vyrovnané utkání. Škoda, že Buriánek nedokázal dotáhnout singl do vítězného konce a získat třetí bod. Musím však ocenit hru jeho soupeře Příhody, který dokázal změnit taktiku hry, našeho hráče vyvést z tempa a donutil jej k chybám. Hosté se pak uklidnili a dokázali utkání dovést do vítězného konce. Myslím, že při troše štěstí jsme však mohli favorita porazit a vynutit si třetí, rozhodující duel.“

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „Jsem spokojen s výsledkem i s přístupem všech hráčů k utkání, Mladí hráči Pospíšil i Stařičný určitě nezklamali a pokud budou trénovat, může být vše příští sezonu mnohem lepší. Utkání bylo mnohem vyrovnanější než doma v Prostějově, což je vzhledem k nepřítomnosti Matkulčíka pochopitelné.“

 

0 9.-11. místo

Slovan Chabařovice – SK Liapor WITTE Karlovy Vary  6:1

Střetnutíí se, stejně jako obě dvě zbývající, hrálo v hale kvůli vytrvalému dešti a podmáčenému hřišti. „Duel se pro nás vyvíjel velmi příznivě. Pak již bylo otázkou soustředění dotáhnout utkání bez ztráty dílčího zápasu. Při zapojení staršího žáka Šimona Henzla do poslední dvojice ale Karlovarští snížili,“ okomentoval jasný výsledek kouč Chabařovic Vlastimil Pabián.

Sestava domácích: Kovařík, Henzl A., Henzl Š., Molnár, Mužík. Sestava hostů: Toman, Hynek, Ausberger, Tolar, Schicker, Síbrt, Tišnovský.

Trenér Chabařovic VLASTIMIL PABIÁN: „Vcelku kontrolovaně jsme dotáhli utkání do vítězného konce s maximálním počtem bodů.“

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Jednoznačná záležitost věkově i herně vyspělejších domácích, se kterými z našeho mladého družstva držela krok jen dvojka Schicker a Hynek. Svůj první zápas prohráli po boji ve třetím setu a druhý vyhráli.“

SK Liapor WITTE Karlovy Vary – ANK Sokol Holice  1:6

Ve svém druhém vystoupení šli Západočeši hned na začátku do vedení. Byla to však jejich první a poslední radost. „Rozdíl v herní kvalitě obou týmů byl značný. Otázkou tedy zůstávalo, zda se soupeři podaří vyhrát nějaký dílčí zápas. To se překvapivě stalo hned v první dvojici. Ty zbývají proběhly již plně v naší režii,“ hodnotil trenér Holic MAREK LÍBAL

Sestava domácích: Toman, Hynek, Ausberger, Tolar, Schicker, Síbrt, Tišnovský. Sestava hostů: Levý, Kalousek, Kubíček, Veselý, Nastoupil.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Pro náš tým byla účast na velmi dobře připraveném turnaji přínosem, přestože jsme skončili poslední.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „Příležitost dostali i hráči, kteří toho během sezony mnoho neodehráli, přesto jsme hladce zvítězili. V dresu soupeře mě svou hrou zaujali Tolar s Hynkem, kteří vynikají velmi dobrým pohybem a vzhledem k jejich věku i výborným čtením hry. Naši kluci předvedli s výjimkou první dvojice to, co jsem od nich očekával.“

ANK Sokol Holice – Slovan Chabařovice  4:3

Nejvyrovnanější bitva se odehrála na závěr. Deváté místo nakonec berou Holice. „Jako rozhodující se ukázal hned první zápas, kdy na sebe narazily silnější dvojice obou týmů. Ve třetím setu Kalousek dvakrát zablokoval, což rozhodlo v náš prospěch. Komfortní vedení 3:0 na zápasy se rozplynulo po singlu a nezvládnutém třetím setu odvetné trojice. Jelikož odvety dvojic skončily podle předpokladů, šlo se k pozdravu za stavu 4:3 pro náš tým,“ shrnul lodivod vítězů MAREK LÍBAL.

Sestava domácích: Levý, Kalousek, Kubíček, Veselý, Nastoupil. Sestava hostů: Kovařík, Henzl A., Henzl Š., Molnár, Mužík.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „Jsem spokojen. Přístup k utkání i předvedená hra našich hráčů byla na patřičné úrovni. Pokud vydržíme v nastoleném trendu, jsem přesvědčen, že opakující se chyby především ve hře trojic hravě odstraníme a posuneme se zase o kus dál.“

Trenér Chabařovic VLASTIMIL PABIÁN: „Ani porážka a konečné desáté místo v soutěži nezkazily náladu mně, ani hráčům. Jen incident kapitána družstva Molnára, který si protáhl poobědový spánek až k začátku utkání, mne trochu vytočil. A to byla tečka za trochu nepovedeným ročníkem dorostenecké ligy. Nepovedeným ale jen z hlediska nezodpovědného přístupu hráčů, kteří měli přinést do týmu kvalitu a jistotu - Štrejl, Levinský, Kraus.“

 

Konečné pořadí BDL (od 5. místa): 5. TJ Slavoj Český Brod, 6. TJ Sokol Zbečník, 7. TJ Radomyšl, 8. SK Šacung ČNES Benešov 1947,  9. ANK Sokol Holice, 10. Slovan Chabařovice, 11. SK Liapor WITTE Karlovy Vary.