Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Ve Stříbře mají kompletní zlatou sadu Tisk
Napsal Michal Hostinský  |  Pátek, 08.09.2017

2017 mcrmlzaci1 01(Žďár nad Sázavou) Zástupci nejmladší věkové kategorie poměřili první zářijovou sobotu své umění v nejmladší nohejbalové disciplíně. Kurty oddílu UNITOP SKP Žďár nad Sázavou totiž hostily 9. GALA Mistrovství České republiky jednotlivců mladších žáků. Mezi 26 účastníky z deseti oddílů byl nakonec nejlepší Lukáš Tolar z Baníku Stříbro. Ten  vybojoval i třetí letošní mistrovský titul ve své kategorii.

Zprvu zamračené chladné počasí jakoby oznamovalo brzký konec letních prázdnin. S rostoucími výkony hráčů se ale naštěstí zlepšovaly i podmínky. Mladí nohejbalisté byli rozděleni do osmi základních skupin, ze kterých vítězové postupovali přímo do osmifinále a hráči na druhých a třetích místech do předkola play-off. Právě v předkole diváky zaujal hrdinský výkon domácího Zapletala. Na svého soupeře ve třetím setu nestačil a porážku nesl velmi těžce. Za zmínku stojí, že se mezi nejlepší osmičku probojovali všichni čtyři zástupci Modřic.

2017 mcrmlzaci1 02Ve čtvrtfinále Fries porazil Koloucha (Modřice A), Dvořák dokázal odvrátit tři mečboly proti šikovnému Fujanovi (Zruč Senec), Jurka vystavil v oddílovém boji stopku Svobodovi (Modřice B) a Tolar nezaváhal s Čuperou (Modřice D). V semifinálovém souboji leváků Dvořák na Friese zpočátku nestačil, dokázal však vybojovat třetí sadu a tu nejtěsnějším poměrem ve vypjatém zápase ovládnout. Ve druhém semifinále Jurka podlehl Tolarovi. Souboj o třetí místo už Fries proti Jurkovi zvládl a bral bronz.

Klání o zlato nechyběl náboj, ale Dvořákovi jakoby trochu došly síly po náročném semifinále. Slavit tak nakonec mohl Lukáš Tolar z Baníku Stříbro. Překvapení to není, neboť právě talentovaný hráč ze západních Čech sebral letos nejcennější kovy ve všech disciplínách. Lukáš na mistrovství odjížděl jako obhájce loňského vítězství. Bylo mi jasné že obhajoba bude složitá, protože v této kategorii je hodně šikovných a nadějných nohejbalistů. Po lehce vyhraných zápasech ve skupině se začalo trochu ozývat zranění paty, které si s sebou do Žďáru přivezl. Ale i tak se mu podařilo zvládnou osmifinále, kde nehrál příliš dobře, a proti Alešovi Bernatovi odvracel dokonce tři setboly. Čtvrtfinále a semifinále proti modřickým hráčům Čuperovi a Jurkovi už zvládl celkem v pohodě. Ve finále se mu proti Davidovi Dvořákovi povedl první set a to asi rozhodlo. Od stavu 5:5 v druhém setu už finále ovládl, když soupeři asi došly i síly po náročném semifinále. Mohli jsme tak slavit zlatý hattrick,“ ohlédl se za účinkováním svého syna a zároveň svěřence trenér PETR TOLAR.

2017 mcrmlzaci1 03Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Baník Stříbro A (Tolar L.)
2. NK Climax Vsetín A (Dvořák)
3. TJ Sokol Semily (Fries)
4. MNK Modřice C (Jurka)