Poháru ČNS žen vévodí Solidarita Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Čtvrtek, 20.07.2017

2017 pcnszen1 01Letos má ženský nohejbal radost, že se konečně naplnila kapacita nejvyšší ženské soutěže. Tento úspěch je však na druhou stranu vyvážen poměrně malou účastí v soutěži, která by měla postupně děvčata na nejvyšší soutěž připravovat a do ženského nohejbalu uvádět. Do Poháru ČNS žen letos zasáhla pouze čtyři družstva.

Sedmidílná série turnajů odstartovala 14. 5. na pražské Solidaritě turnajem dvojic. Ze dvou základních skupin postupovaly první čtyři sestavy do čtvrtfinále. Z nich se do semifinále probojovaly Andělská Hora a tři sestavy Solidarity. „Andělka“ si snadno poradila se Solidaritou B (Janková, Kosová) a Solidarita A přešla do finále přes svou třetí sestavu (Chudáčková, Čermáková). Ve finále sice dominovala Andělská Hora (Vejdovská K., Rendlová Kr., Rendlová K.) nad Solidaritou A (Lukáčová, Lžičařová), ale díky nesrovnalostem na soupisce si nepřipsala žádné body. Ty potom spadly do klína třem domácím týmům, takže se pořádající klub vyhoupl rázem do čela průběžné tabulky.

O týden později se hrálo opět na Solidaritě. Tentokrát se bojovalo v disciplíně trojic. Přihlásilo se šest sestav. Děvčata ze Solidarity tentokrát, při neúčasti Západočešek z Andělské Hory, obsadila první tři stupně a zvýšila svůj náskok v průběžné tabulce před Pankrácí a Českým Brodem B na 23 bodů. Vítězství vybojovaly Čermáková, Lukáčová a Lžičařová před Holomkovou, Doležalovou a Kosovou, třetí Chudáčkovou, Čadinovou a Lesákovou a čtvrtou trojkou Pankráce ve složení Petrásová, Vyskočilová, Šimáčková, Bukačová a Čiháková. „Hrálo se každý s každým na dva vítězné sety, abychom si všechny dobře zahrály. Největší boje probíhaly nakonec hlavně mezi našimi děvčaty. Zaslouženě jsme se umístily na prvních třech místech,“ neskrývala radost domácí MARTINA ČERMÁKOVÁ.

2017 pcnszen1 023. června se sešly hráčky na turnaji dvojic v Karlových Varech. Zúčastnilo se šest dvojic a po základní skupině - každý s každým - se ještě hrál pavouk nejlepších čtyř. Zde osvědčila nejlepší formu domácí děvčata, která navíc už měla svou soupisku v pořádku. Semifinále zvládly vítězně Andělská Hora a Solidarita. Ve finále si domácí Kateřiny Rendlová a Vejdovská poradily s Chudáčkovou a Lžičařovou. Náskok Solidarity před Pankrácí v průběžné tabulce se přesto zvýšil na 24 bodů.

Agilní Solidarita uspořádala o týden později další turnaj, tentokrát jednotlivkyň. Zúčastnilo se jej deset singlistek a znamenal první bodovou újmu domácího celku. Zvítězila K. Vejdovská z Andělské Hory před Petrásovou a Hošťálkovou z Pankráce a Kr. Rendlovou z Andělské Hory. Domácí Lžičařová s Kosovou bodovaly jen jako poražené čtvrtfinalistky. Náskok Pražanek se snížil v celkovém pořadí na 20 bodů.

Koncem června, přesněji pětadvacátého, spolu na Pankráci bojovaly v posledním jarním turnaji dvojice. Bez účasti hráček z lázeňského města. Osm sestav se utkalo na dvou hřištích ve dvou skupinách. Všechny týmy postupovaly do čtvrtfinále. V semifinále porazila Solidarita C ve dvou setech Pankrác A. Až třetí set pak rozhodl o postupu Solidarity A na úkor Solidarity C. Pražanky tedy znovu dominovaly a zvýšily svůj náskok před letní přestávkou na 30 bodů. Zasloužily se o to zejména L. Lukáčová se Lžičařovou, které v klubovém finále přehrály Čermákovou a Lasákovou. Duel o třetí místo šťastně vyhrály Kosová s Holomkovou nad Petrásovou a Šimáčkovou. JITKA VYSKOČILOVÁ ocenila skvělý úspěch sestav Solidarity: „Napínavý boj o třetí příčku svedly Pankrác A se Solidaritou B, ve kterém náš tým podlehl smolně o jediný bod ve třetím setu a třetí příčku tak obsadila Solidarita B. Ve finále pak jasnou převahou zvítězila Solidarita A nad Solidaritou C a završila triumf Solidy.“

Průběžné pořadí seriálu Poháru ČNS žen 2017: 1. TJ Solidarita Praha 48 bodů, 2. TJ Pankrác B 18, 3. NK Andělská Hora 15, 4. TJ Slavoj Český Brod B 11.