Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
Obě dorostenecká zlata sebral Prostějov Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Úterý, 11.07.2017

2017 mcrdorost23 01(Rychnovek) Po čtyřech letech se do Rychnovku u Jaroměře ve východních Čechách vrátila špičková mládežnická akce. V perfektním zázemí zdejšího areálu proběhlo o svátečních dnech na začátku července 43. BOTAS Mistrovství České republiky dvojic a trojic dorostu. Turnaje v obou disciplínách ovládla favorizovaná sestava Prostějova.

Pořadatel připravil pro hráče, trenéry i diváky příjemné prostředí, bohaté občerstvení, úpravu všech čtyř kurtů po každém střetnutí a nechyběl ani bohatý doprovodný program s poutavými exhibicemi po oba dva dny konání. Ve středu ji obstaral Jan Weber se svojí úchvatnou free-stylovou show a ve čtvrtek pak souboj nohejbalových reprezentantek pod vedením Jiřího Šmejkala se známými fotbalovými internacionály Janem Bergerem, Petrem Radou a moderátorem Petrem Vondráčkem. V neposlední řadě byl ovšem k vidění špičkový dorostenecký nohejbal, na který se přišla podívat výborná divácká návštěva a úroveň těch nejlepších je nadchla. „Šampionát v Rychnovku proběhl díky obětavým pořadatelům opět na jedničku. Podobně skvěle zorganizované akce doplněné o doprovodný program jsou podle mého jednou z cest, jak nohejbal propagovat. Chtěl bych tímto poděkovat Jiřímu Kábrtovi a početnému organizačnímu týmu za krásné mistrovství. Skvělou úroveň měl šampionát i po výkonnostní stránce, zvláště razance útočných úderů a skvělé polařské zákroky byly jeho ozdobou,“ nešetřil chválou předseda Komise mládeže Českého nohejbalového svazu MICHAL HOSTINSKÝ.

Za největší aspiranty na cenné kovy byly před začátkem považovány zkušená „prvoligová“ sestava Prostějova, velmi silná a široká výprava z Českých Budějovic i formace vítězných celků obou skupin Botas dorostenecké ligy – Českého Brodu a Vsetína. Tento předpoklad se naplnil do puntíku. 

Dvojice (středa 5.7.)

Na poslední chvíli se odhlásily tři oddíly (Šacung, Karlovy Vary, Start Praha) a do středečních bojů tak nakonec zasáhlo 26 dvojic, které byly rozděleny do osmi základních skupin. Vzhledem k dobrému počasí i dostatečnému počtu hřišť bylo sehráno ještě předkolo před osmifinále. Černý Petr tak zůstal pouze dvěma týmům ze čtyřčlenných skupin. 

V osmifinále skončily Modřice A (Jonas, Bartoš), které nestačily až posledním možným míčem na Radomyšl A. Holice B (Levý, Horčička) trápily A sestavu Zbečníku, ale ten dokázal zápas otočit. Radomyšl B (Hokr, Švancar) se musela sklonit před Modřicemi A. Ani A sestava Holic (Kalousek, Brož) nedotáhla nadějně rozehraný duel a padla ve třetím setu s Českým Brodem A. České Budějovice B (Tůma, Bělík) nedokázaly najít recept na Vsetín A. České Budějovice A si smlsly na Kroměříži (Rezek, Miškovský, Vilímek), Prostějov na Čelákovicích (Matura, Hejtík, Urbánek) a C tým Dynama na Zbečníku B (Pošepný, Středa).

Ve čtvrtfinále poslal krutý los proti sobě obě nejsilnější sestavy zástupců jihočeské metropole. A tým (Žikeš, Višváder) podlehl po velkém boji ve třech sadách bratrům Koudelkům. Početnou skupinu domácích příznivců pak rozesmutnil Vsetín A, jenž poměrně hladce zdolal dvojici Zbečníku A (Kábrt, Pohl). Modřice B (Hanus, Boleloucký) nestačily na Prostějov a Radomyšl A (Slavíček, Buriánek) padla po boji ve tiebreaku s Českým Brodem A.

Obě semifinále musel rozhodnout až zkrácený set. Nejprve Vsetín A pokračoval ve výborných výkonech a dokázal otočit zápas proti Dynamu C (Z. Koudelka, V. Koudelka), když Jihočeši přeci jen vyprodukovali v rozhodujícím dějství více chyb. Ve druhém souboji měl dlouho navrch Prostějov, ale Český Brod (Kalous, Čech, Zavacký) dokázal dostat utkání do třetí sady. Tam za devítek jinak skvěle hrající Kalous poslal svůj riskantní smečovaný servis do zámezí. V klání o bronz patřil Českému Brodu začátek, pak se však bratři Koudelkové zkoncentrovali, vývoj otočili a zajistili tak Jihočechům alespoň bronzové medaile.

Finálový duel nabídl perfektní vyvrcholení turnaje a velmi vyrovnaný souboj. V koncovce úvodního dějství si vsetínští hráči (Andris, Majštiník) vypracovali vedení 9:7, to však nakonec promarnili a do vedení šel Prostějov (Ftačník, Matkulčík, Příhoda). Ve druhém setu však Valaši předvedli excelentní výkon a rozhodnout musela zkrácená sada. V ní dokázali Vsetínští obětavou hrou dotáhnout dvoubodovou ztrátu a srovnali na 9:9. Poslední útok družstva z Hané však skončil za pomoci šťastného prasátka vítězným bodem. Tým pod taktovkou zkušeného trenéra Beneše si tak mohl užívat zlatou radost.

Konečné pořadí turnaje – dvojice:
1. TJ Sokol I Prostějov (Ftačník, Matkulčík, Příhoda)
2. NK Climax Vsetín A (Andris, Majštiník)
3. TJ Dynamo České Budějovice C (Koudelka V., Koudelka Z.)
4. TJ Slavoj Český Brod A (Kalous, Čech, Zavacký)

 

Trojice (čtvrtek 6.7.)

Do čtvrtečních bojů zasáhlo 18 trojic. Rozděleny byly do čtyř základních skupin, ze kterých tentokrát postupovaly pouze nejlepší dvě trojice přímo do čtvrtfinále.

I tady skončila v prvním kole pavouka pouť nevýrazně hrajícího Zbečníku (Kábrt, Pohl, Pošepný), který nestačil na Prostějov. Překvapivý čtvrtfinalista Vsetín B (Málek, Stařičný, Daněk) pak neměl nárok na České Budějovice B. Valaši však nemuseli smutnit, protože jejich A tým po heroickém výkonu udolal ve velmi pohledném zápase v těsných koncovkách obou setů favorizovanou sestavu Českých Budějovic A (Višvader, Tůma, Z. Koudelka). Nejvyrovnanější bitvu svedly Modřice (Hanus, Boleloucký, Bartoš, Jonas) s Českým Brodem. Tento duel byl ochutnávkou před vzájemným soubojem v podzimním play-off BDL. Zápas dospěl do třetího setu a v něm byli smutnější Jihomoravané, v jejichž sestavě citelně chyběl tradiční blokař Svoboda.

V úvodním semifinále byl k vidění další skvělý souboj mezi Prostějovem a Dynamem České Budějovice B (V. Koudelka, Žikeš, Bělík). Zpočátku měli navrch Jihočeši a zahajovací sadu také získali, když především Václav Koudelka úřadoval na útoku i bloku. Od druhého setu se ale vývoj střetnutí začal otáčet a přes menší problémy s proměněním mečbolu zavládla vítězná radost v táboře Hanáků. Ve druhém mači o finále se, možná překvapivě, vyrovnaný boj nekonal. Hráči Vsetína (Andris, Majštiník, Bílý) nezvykle chybovali v mezihře i na útoku a zjevně jim už i docházely síly, což usnadnilo postup do finále Českému Brodu, v jehož sestavě opět úřadoval především Kalous.

Ani v boji o bronz již nezopakoval unavený Vsetín A skvělý výkon ze čtvrtfinále a podobně jako v základní skupině se musel sklonit před Českými Budějovicemi B. Jihočeši tak získali i ve čtvrtek alespoň  bronz. Ve samotném klání o zlato byl k vidění vždy do poloviny obou setů vyrovnaný boj, poté však převzal otěže Prostějov (Ftačník, Matkulčík, Příhoda). V závěru druhé sady Kalous přímým bodem z podání ještě dokázal srovnat na 9:9, vzápětí však svůj husarský kousek nezopakoval. Další smečovaný servis nasměroval do autu a prostějovští hráči mohli začít slavit svůj zasloužený double.

„Kluci předvedli po oba dny vynikající nohejbal. V žádném zápase nepodcenili soupeře, což u nich bývá někdy zvykem, a plně uplatnili cenné zkušenosti získané v utkáních první ligy mužů. Zvlášť musím vyzvednout výkon Ftačníka, který tentokrát hrál ve prospěch týmu, byl výborný v poli, velmi dobře připravoval míče pro Matkulčíka a prakticky z něj na přeborech udělal klíčového smečaře. Matkulčík byl výborný a silný na útoku a ne nadarmo byl vyhlášen nejlepším blokařem šampionátu. Své si určitě splnil i polař a nahrávač Příhoda, který kvalitně odvedl svou práci i v základní skupině dvojic,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců kouč Prostějova RICHARD BENEŠ. „Co se týká organizace šampionátu, potom dávám velkou jedničku s hvězdičkou,“ dodal.

Konečné pořadí turnaje – trojice:

1. TJ Sokol I Prostějov (Ftačník, Matkulčík, Příhoda)
2. TJ Slavoj Český Brod  (Kalous, Čech, Zavacký, Ungermann, Truc)
3. TJ Dynamo České Budějovice B (Koudelka V., Žikeš, Bělík)
4. NK Climax Vsetín A (Andris, Majštiník, Bílý)

All Star výběr šampionátu: Jan Matkulčík (blokař), Zdeněk Kalous (smečař), David Majštiník (polař)

 

Fotogalerie Michala Němce