Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
  • 02.03. 12:54 Ján a Martina
1LŽ: Na druhé místo se stojí fronta Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pátek, 16.06.2017

2017 1LZ 07 04Od druhé do čtvrté příčky se v ženské lize seřadily tři celky se shodným počtem bodů. Děvčata z Čelákovic využila oslabení dalšího kandidáta na druhé místo z Vršovic a uhrála v Praze remízu. Český Brod si hraje i nadále svou vlastní soutěž, tentokrát se o tom přesvědčily Břve. Nymburk slavil výhru s Pankrácí, které se pak nedařilo ani v odpoledním utkání s Břvemi a středeční předehrávce v Čakovicích.

1. liga žen: 7. hrací víkend 10. a 11. června

TJ Sokol Břve - TJ SLAVOJ Český Brod  0:6

Břve čekal přetěžký soupeř a výsledek odpovídá rozložení sil. Domácí hráčky sice bojovaly, ale mistrovský tým se před utkáním zřejmě vyspal do růžova a jediné překvapení, které připustil, byl uhraný set Tomšové proti Vokáčové v závěrečném singlu.

Hráčka Břví DENISA ŠTENGLOVÁ: Další z víkendů, kdy nás čekala improvizace v týmu. To nám moc šancí proti soupeři kvalit Českého Brodu nedávalo. Protihráčky diktovaly tempo utkání a my moc odporu nekladly.“

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: Ve velikém horku jsme hrály až nadprůměrně. Ztratily jsme pouze jeden set ve hře jednotlivců, kdy byl souboj velice vyrovnaný. Vokáčová ale naštěstí svou výhru uhájila. Myslím, že soupeřky se potýkají s nedostatkem hráček a s výkyvy v sestavách, což se odrazilo i na jejich výkonu. My jsme ovšem spokojené.“

TJ Sokol Praha-Vršovice II - TJ Spartak Čelákovice  5:5

Pražanky bez Řehákové působí nepříliš rozhodným dojmem a to potvrdily i v domácím utkání proti Čelákovicím, které přijely jen v šesti lidech. Fojtíková s Lošťákovou sice otevřely skóre proti Čapkové a Mojdlové, jenže Středočešky kontrovaly čtyřmi body po sobě. V singlu se ale rozehrála Fojtíková a ani zkušená Mojdlová na ni nestačila. Když Fáberové trojka snížila na rozdíl jediného bodu, bylo zaděláno na drama. Následný bod však vybojovala pro hosty druhá odvetná trojka Mojdlové. Závěrečné dvojky pak rozhodly o trochu nešťastné dělbě bodů z pohledu hostujícího týmu.

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „Zpočátku jsme vůbec nehrály svou hru. Teprve za stavu 1:4 jsme zmobilizovaly všechny síly a dokázaly skóre srovnat.“

Kapitánka Čelákovic ANDREA ŠEDOVÁ: „Střetnutí bylo velice vyrovnané, bojovalo se o každý balon. Škoda, že jsme nedotáhly do vítězného konce celé utkání, když jsme vedly už 4:1. I přesto jsme spokojené s remízovým výsledkem. Díky patří i mužům z Čelákovic a Čakovic, kteří nás přijeli podpořit po odehraném extraligovém utkání.“

2017 1LZ 07 01TJ Lokomotiva Nymburk - TJ Pankrác  6:2

Až do prvních trojic šlo pro domácí tým vše jako po másle, bez ztráty setu. Rychetská s Macháčkovou, Mitrovskou a střídajícími Krupkovou a Matějovskou ale klopýtly s Límovou, Severinovou a Kudrnovou. Tím nastartovaly také Richterovou s Petrásovou, které si poradily ve vložence s Krupkovou, Mitrovskou a alternující Bodlákovou. Utkání však zlomila v singlu Šimůnková, která ve třech setech proti Severinové zhasla naděje hostů na překvapení. Zbylé trojice už ovládly domácí a nepřipustily žádné drama.

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: Duel nám přesto dovolil vyzkoušet nové formace a zapojit všechny hráčky z lavičky. S výsledkem jsem spokojena. Stínem je opětovné zranění Matějovské, která sice do zápasu nastoupila, ale bolest jí nedovolila hrát na sto procent.“

Kapitánka Pankráce DOMINIKA SEVERINOVÁ: Veliká škoda, že se nám v posledním zápase nepodařilo obrátit třetí set za stavu 9:9 v náš prospěch. Skvělý výkon předvedla Šimáčková.“

TJ Pankrác - TJ Sokol Břve  0:6

Odpolední utkání na Pankráci zastihlo Středočešky úplně jiné konstelaci, než to dopolední proti Českému Brodu. Domácí sice začaly nadějně, když Límová s Šimáčkovou a naskočivší Richterovou trápily Hozmanovou s Aberle ve třech setech, ale to byla zároveň jejich labutí píseň. Do konce utkání už Pankrác desítku na své straně ukazatele neviděla. Tomšová nakonec proti Severinové mohla utkání elegantně zakončit, ale koncovka druhého setu byla až příliš těsná.

Kapitánka Pankráce DOMINIKA SEVERINOVÁ: „Nemohu být s výkonem našeho týmu spokojena. Soupeř přijel v oslabené sestavě a při větší koncentraci všech hráček mohl duel vypadat úplně jinak.“

Hráčka Břví DENISA ŠTENGLOVÁ: Na Pankráci nás přivítalo velmi teplé počasí. Utkání bylo pod naší taktovkou, ale naskytlo několik velmi vyrovnaných zápasů. Holky z Pankráce jsou velmi běhavé a v mladých hráčkách mají velký příslib do budoucna.“

2017 1LZ 07 03TJ AVIA Čakovice - TJ Pankrác  6:0 (hráno 14. 6.)

Malé pražské derby se odehrálo za jasné výsledkové převahy favorizovaného týmu Čakovic. Kdo by se však podíval podrobněji na výsledky setů, viděl by, že až na pár výjimek byly velmi těsné. Jedním z nich přetlačily ve druhé trojici v rozhodující sadě Svobodová s Malíkovou a Kuncovou hostující Límovou, Severinovou, Richterovou a naskočivší Kudrnovou. Také závěrečný singl končil ve třetím setu. Vítězství 6:0 v něm pečetila Matysková proti Severinové.

Zástupkyně kapitánky Čakovic ŠÁRKA KYRALOVÁ: „Klání s nováčkem ligy pro nás začalo velmi dobře, i přes drobné problémy v druhé dvojce, kde chvíli našim hráčkám trvalo, než zpřesní svoji hru. To se povedlo a zápas jsme tak dotáhly do vítězného konce. Výhra nás těší, všechny spoluhráčky chválím za zodpovědnou hru.“

Kapitánka Pankráce DOMINIKA SEVERINOVÁ: „Škoda chyb ve zlomových situacích, kde si bohužel vybíráme nováčkovskou daň. Nebýt těchto chyb, mohla na naší straně být aspoň dvojka namísto nuly.“