Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
MČR starších žáků: Zlato pro Holice a Žďár Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 09.06.2017

2017 mcrstzcel23 01(Čelákovice) V sobotu vedro. V neděli ochlazení a neustále hrozící temné mraky. Účastníci 23. GALA Mistrovství České republiky starších žáků dvojic a trojic v Čelákovicích ochutnali během uplynulého víkendu prakticky veškeré rozmary červnového počasí. Kromě nohejbalového umu tak bylo k zisku některého z cenných kovů  třeba i dostatek vůle a morálky. Tuzemskými šampióny se staly Holice ve dvojicích a Žďár nad Sázavou ve trojicích.

Inspirovali se u svého mužského áčka, které kosí ve druhé lize své konkurenty a míří o patro výš. Žáci T.J. Sokol Holice byli nejúspěšnější výpravou dvoudenního šampionátu. V sobotu šokovali ziskem zlatých medailí a ve trojicích přidali bronz. „Mistrovství pro nás skončilo naprostou senzací. Že náš klub dosáhne prvního velkého úspěchu zrovna v kategorii mládeže, to zřejmě nečekal nikdo. Dosáhli jsme výsledků, kterých si moc vážíme. Navíc způsob, jakým se naši hráči celý víkend prezentovali, to je pro nás trenéry nejlepší možná odměna,“ líčil jeden z koučů východočeského družstva MAREK LÍBAL. Jeho svěřenci se po oba dny mohli pochlubit místy takřka neprostupnou obranou i minimem nevynucených chyb. To byl základ úspěchu. Třešničkou na dortu pak byla cena pro Dominika Veselého, nejlepšího hráče celého mistrovství.

Po letech se tato věková kategorie vrátila k třídopadovým pravidlům. V obou disciplínách díky tomu ubylo oproti předchozím rokům chyb v mezihře. Na druhou stranu byly často k vidění dlouhé výměny bez nápadu, což vyniklo zejména v turnaji dvojic. Sobotní program se i kvůli tomu natáhl až k sedmé hodině večerní. Většina sestav se opírala o práci v poli. Hru s blokem týmy ve dvojkách využívaly jen sporadicky,  ve trojicích pak stabilně až v závěrečných bojích. Obecně se na kurtech vyskytovala řada výborných polařů i nahrávačů, ale jen málo smečařů schopných zahrát razantní bodový úder ven z kurtu. Kromě trojkových finalistů Brennera ze Žďáru a horažďovického Hokra snad už jen domácí dlouhán Daniel Matura.

Dvojice (sobota 3.6.)

Sobotní deblový turnaj se mohl pyšnit početným startovním polem. Zkusit své štěstí dorazilo 26 dvojic z 15 oddílů napříč republikou. Na sluncem rozpálené antuce čelákovické Forbes Arény se odehrálo během dne 46 zápasů. Nohejbalový maratón. Boj odstartoval duely v osmi základních skupinách, do osmifinále prošly vždy dvě nejlepší sestavy.

2017 mcrstzcel23 02V pavouku vybuchla první bomba až ve čtvrtfinále. Nenápadně hrající Šacung Benešov hladce ztratil první sadu s jedním z hlavních adeptů na titul, dvojicí Žďáru nad Sázavou (Brenner, Komínek). Favorit ale posléze ztratil ostražitost a Středočeši se postupně začali osmělovat. Zbylé dva sety poměrně s přehledem získali. Nečekala se ani porážka elitní čelákovické sestavy (Matura D., Nesládek), jež si už v této fázi vylámala zuby na pozdějším mistrovi z Holic. „Klíčový zápas,“ ulevil si holický trenér Marek Líbal. Oba vítěze doprovodily mezi top čtyřku ještě Horažďovice a Vsetín. Tým z Pošumaví ve třech setech přetlačil áčko Českého Brodu (Zavacký, Růžička) a Valaši rozesmutnili místní fandy, když vystavili stopku poslednímu domácímu zástupci – Čelákovicím C (Matura T., Seidl).

Z vítězné vlny Holice nesestoupily ani v semifinále. Horažďovické duo se drželo jen do poloviny úvodního setu. Pak se hra extrémně chybujících Západočechů úplně zhroutila. Druhý mač otevřel lépe Vsetín  a ujal se vedení. Šacung ovšem napodobil své představení ze čtvrtfinále. Bitvu opět převrátil ve svůj prospěch a měl jistotu medaile. Souboj zklamaných poté ovládly Horažďovice, odměnou jim byl bronz.

Finále nabídlo překvapivé obsazení i vyrovnanou první sadu. Posledním možným míčem se nakonec prosadili Holičtí. V tu chvíli už měli vyhráno. Benešov totiž  na třetí otočku v řadě neměl síly a jeho odpor byl druhém setu jen minimální. Kategorie starších žáků tak poznala své první letošníh mistry. Jsou z Holic. „Po prvním zápase ve skupině z nás spadla nervozita a rozehráli jsme se k velkému výkonu. Jako klíčový se ukázal čtvrtfinálový zápas proti favorizovaným Čelákovicím, který jsme vyhráli ve dvou těsných sadách. V semifinále i finále jsme kromě výborné hry v obraně těžili z nestereotypního podání a po výhrách nad kvalitními týmy Horažďovic a Šacungu jsme dokráčeli na stupínek nejvyšší,“ ohlížel se za zlatým dnem Líbal.

Konečné pořadí turnaje - dvojice:
1. T.J. Sokol Holice (Veselý, Vojtíšek, Vohradník)
2. SK Šacung ČNES Benešov 1947 (Šperlík,  Krunert L., Ziegler)
3. TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon (Hokr, Vachulka, Věženský)
4. NK Climax Vsetín A (Daněk, Dvořák)

Fotogalerie Michala Němce zde

 

Trojice (neděle 4.6.)

2017 mcrstzcel23 03Zamračené nedělní ráno přivítalo 18 trojic odhodlaných se utkat o druhou sadu cenných kovů. Čtyři skupiny a dva postupující do čtvrtfinále. Takový byl klíč. Poklidnou atmosféru programu rozčeřily před začátkem vyřazovacích bojů jen dvě věci. Tou první byla žlutá karta pro trenéra Vsetína za nesportovní chování, tedy situace na mládežnických akcích málokdy vídaná. Tou druhou pak vydatný slejvák po obědě, po kterém museli pořadatelé dát do kupy centrkurt. Nasadili ale všechny síly a play-off mohlo začít na obou dvorcích.

Žďár nechtěl připustit další blamáž a rychle se vypořádal s Hlavencem (Svačina, Blahna, Šnýdl, Čížek). Český Brod A (Zavacký, Jedlička, Růžička) zase vypadl, stejně jako v sobotu, s Horažďovicemi. To byly dvě hladké čtvrtfinálové záležitosti. Ty další už disponovaly napínavými zápletkami. Dvojkoví mistři z Holic senzačně padli v prvním setu se Stříbrem (Tolar, Nozar, Freiberg, Gaszczyk). Naštěstí pro ně se mladíci ze západu trochu zalekli vidiny možného postupu a nakonec se s turnajem museli rozloučit. „V naprosto vyrovnaném zápase jsme ve třetím setu měli i potřebný kus štěstí,“ přiznal Marek Líbal. Všechny domácí naděje na vysněnou medaili pak zhasly v posledním čtvrtfinálovém měření sil. Sestava Čelákovic A (Matura T., Matura D., Löffelmann) se nedokázala prosadit proti dobře organizované hře Pekla. Ve třetím setu nezískala proti heroicky bojujícímu sokovi ani bod a šampionát pro ni skončil.

Svého kata pak poprvé v průběhu víkendu našly i Holice. Jejich zápas proti Žďáru byl jedním z mála, kde mělo ofenzivní pojetí navrch nad obranou. „Soupeř nás jednoznačně přehrál svou nespornou útočnou kvalitou,“ přikývl Líbal. Cestu do finále si tým z Vysočiny nijak nekomplikoval a dál šel po dvou hladkých setech. Ještě snazší úlohu měly Horažďovice. Malým bojovníkům z Pekla jakoby náročné čtvrtfinále vysálo energii a jejich entuziasmus i pevná defenziva byly pryč. Před palbou horažďovického Hokra byli bezmocní. O kov z bronzu si to tedy v derby rozdaly dva celky z východních Čech. Třísetový boj okořenila další žlutá karta. Tentokrát ji viděl holický Vohradník za zakopnutý balon. Nic to ale nezměnilo na tom, že z třetí příčky se radoval se svými spoluhráči na konci právě on.

2017 mcrstzcel23 04Žďár nebo Horažďovice? Tohle finále se na rozdíl od sobotního dalo trochu tušit. Začátek režíroval žďárský Brenner. Proti jeho razantním i technickým úderům neměl soupeř nárok. Druhý set ale urvali zlepšující se Západočeši v koncovce. O mistru rozhodl tiebreak. Poslední výměna. Detektivka, jak má být. Lídři obou trojic si vyměnili “pozdravy“. Útok Hokra středem kurtu chytil Brenner na prsa a sám si šel pro vítězný bod. Svoji smeč převalil s pomocí pásky na polovinu protivníka. Vítězné "prasátko“. Na jedné straně výbuch radosti, na druhé nevěřícné pohledy a zklamání. „Všem čtyřem klukům patří obrovský dík za práci,  kterou tu za dva dny odvedli. Škoda že se nepodařilo získat medaili i ve dvojicích, ve kterých jsme patřili mezi favority, ale každý den není posvícení,“ řekl trenér vítězů JOSEF FRAI. „Tvrdá práce s mládeží se nám začíná vyplácet. Po deseti letech od úspěchů Karla Hrona v mládežnických kategoriích máme znovu hráče schopné získávat tituly mistrů České republiky,“ dodal.

Konečné pořadí turnaje -  trojice:
1. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Brenner, Komínek, Šimek, Fňukal)
2. TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon (Hokr, Vachulka, Věženský)
3. T.J. Sokol Holice (Veselý, Vojtíšek, Vohradník)
4. TJ Peklo (Šimeček, Čižinský, Fries, Ksandr, Kapucián)

Fotogalerie Michala Němce zde

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2017-06-10 07:16
Pridam jeste jeden link:
http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/382-mcr-dvojic-starsich-zaku-2017

Krome zaznamu z obou dnu je tam taktez video reportaz a prave postupne vychazi rada rozhovoru s ucastniky MCR.