Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
BDL: Český Brod vrátil Dynamu porážku Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 01.06.2017

2017 bdl 07 01V obou skupinách Botas dorostenecké ligy se utkaly týmy atakující čelo tabulky. A pokaždé byli úspěšnější domácí. Na západě Český Brod oplatil Dynamu České Budějovice prohru z úvodu soutěže a na východě si Vsetín i podruhé poradil se Zbečníkem. Výrazný krok směrem k play-off udělala ve skupině A Radomyšl, jež přejela Šacung a povinnost splnily díky výhře v Karlových Varech také Chabařovice. Ve skupině B naopak selhaly Holice, které na své antuce horko těžko zachraňovaly alespoň bod v duelu s Modřicemi. Moravané díky vítězství dál živí šanci na vyřazovací část.

BDL

Skupina A: 7. kolo

TJ Slavoj Český Brod – TJ Dynamo nadace ČEZ České Budějovice  5:2

Vyrovnaný začátek a pak vítězný finiš domácích. Tak se dá shrnout duel o první příčku v západní skupině. Hned úvodní dvojice nabídla velkou bitvu, když Kalous s Čechem vyzvali Višvádera a Lukáše Musila. „První set jsme lépe zvládli my. Ve druhém se Čechovi nedařilo na přijmu po výborném podání Višvádera, a tak zápas směřoval do třetího setu. Tam jsme měli náskok 9:7, ale po třech chybičkách Kalouse jsme ho darovali soupeři,“ uvedl českobrodský lodivod MARTIN JANÍK. Truc s Ungermannem a Kalousova trojice skóre otočili, ale v klání singlistů byl jasně lepší lídr Dynama Višváder. „Potvrdil, že zatím v této disciplíně nemá přemožitele a svým tvrdým smečovaným podáním Kalouse zničil,“ chválil svého hráče trenér Jihočechů PAVEL MUSIL. Pak už ale moc důvodů k radosti neměl. Na další nápor domácích totiž Českobudějovičtí zareagovat nedokázali. „Druhá trojice byla z naší strany zahraná lépe, ale pořád to na výborně hrajícího protivníka nestačilo. Jak rozstřílel Višváder Kalouse v singlu, tak Zdeněk potom podáním rozmetal naši druhou dvojku a bylo rozhodnuto o bodech do tabulky. V posledním deblu pak náš elitní tandem přišel o neporazitelnost, když jeho skalp po bezchybném výkonu získali Truc s Ungermannemn,“ uzavřel Musil.

Sestava domácích: Čech, Ungermann, Zavacký, Truc, Kalous. Sestava hostů: Višváder, Musil L., Musil T., Potůček.

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Výborně zahráli Truc s Ungermannem ve dvojici a se Zavackým ve trojici. Kalous s Čechem si vybrali horší den, ale i přesto jsme dokázali urvat vítězství na svou stranu.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Celé mužstvo se trápilo jak v příjmech, tak v nahrávkách a vyrobilo spoustu zbytečných chyb. Jsem rád alespoň za dva vyhrané zápasy a jeden bod do tabulky. Od začátku utkání bylo vidět, že se trápí Lukáš Musil. Čím více se to snažil překonat, tím více mu to nevycházelo. Višváder je ve dvojicích velmi málo na útoku a byť se do něj ve trojicích dostane,  tak  tentokrát to na výborně hrajícího soupeře to nestačilo.“

2017 bdl 07 03SK Liapor WITTE Karlovy Vary – Slovan Chabařovice  1:6

Pokud chtějí Chabařovice do play-off, tak pro ně byla výhra v lázeňském městě povinností. Ideálně za tři body. To se jim také povedlo, byť domácí byli v jednu chvíli blízko k tomu, aby jim jeden sebrali. „Utkání se hrálo za teplého letního počasí, trochu horko na polední sport. Soupeř nastoupil bez zraněného Schickera, my v poslední době v tradiční sestavě. V singlu karlovarský Hynek porazil Kovaříka, jinak se utkání odvíjelo plně v režii našich dorostenců. Výpadek pozornosti nás postihl pouze v první odvetné dvojici, kde Mužík s Molnárem sehráli třísetovou partii s domácími Hynkem a Tomanem. Rozhodlo až prasátko z podání v poslední výměně. Tady jsme mohli o bod přijít,“ věděl trenér vítězného družstva VLASTIMIL PABIÁN.

Sestava domácích: Toman, Budek, Rendl, Hynek, Syrový. Sestava hostů: Molnár, Kovařík, Henzl A., Mužík.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Bez zraněných opor Ausbergera a Schickera neměl náš tým na lepší výsledek moc šancí. Náš jediný bod vybojoval Hynek v singlu, blízko k vítězství měli i Hynek s Tomanem v prvním odvetném zápase dvojic, kde prohráli posledním míčem třetího setu. S hrou našeho družstva jsem bez ohledu na výsledek spokojený.“

Trenér Chabařovic VLASTIMIL PABIÁN: „Utkání jsme sehráli vcelku v pohodě, ani porážka Kovaříka v singlu ji nijak nenarušila. Na rozdíl od minulého střetnutí se k nám přiklonilo i nohejbalové štěstíčko. Poslední míč třetího setu odvetné dvojice totiž zahrál Michal Molnár o pásku těsně za síť stylem „pohoupat a na zem“ .“

2017 bdl 07 02TJ Radomyšl – SK Šacung ČNES Benešov 1947  6:1

Pro Jihočechy zlaté tři body v duelu sousedů v tabulce ve vrcholícím boji o play-off. Domácí šli od začátku cílevědomě za výhrou a povolili teprve v závěru, kdy už se o nic nehrálo. „Přistoupili jsme k utkání velice zodpovědně a od počátku nebylo pochyb, že body se nikam stěhovat nebudou. Šacung, který postrádal některé opory, sice bojoval, ale naši hráči působili vyzrálejším dojmem a soupeře jasně přehrávali,“ konstatoval radomyšlský kormidelník JOSEF SLAVÍČEK. I Středočeši si uvědomovali důležitost střetnutí a na Strakonicko dorazili v šesti hráčích. V samotném průběhu však jen honili ujetý vlak. „Zlomovým momentem byla nejspíš hned první dvojice, která byla hodně vyrovnaná, ale bohužel v koncovkách obou setů jsme vyrobili několik chyb a poslali tak domácí do vedení. Od té chvíle jako bychom odešli ze hřiště. O vyrovnané hře se dá hovořit snad už jen ve druhém zápase trojic, ale i ten nakonec dopadl lépe pro jihočeský tým. Na ukazateli stavu tak svítilo skóre 6:0 a ve vzduchu kroužil kanár,“ smutnil trenér Benešova MARTIN PATÁK. Jeho tým sice úplný debakl nakonec odvrátil, pokud si však bude chtít zahrát vyřazovací část, bude muset zabrat.

Sestava domácích: Slavíček, Švancar, Buriánek, Hokr, Plechatá. Sestava hostů: Krunert D., Krunert M., Krunert L., Fürbacher, Zachová, Šperlík.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Jsem dnes stoprocentně spokojen nejen s výkonem, ale hlavně s výsledkem. Vítězství za tři body s přímým konkurentem v boji o postup do play-off má svou hodnotu. Na soupeře jsme se dobře připravili a bojovali jako tým. U soupeřů mě zaujal svým bojovným výkonem  Šperlík.“

Trenér Šacungu MARTIN PATÁK: „Velmi těžko se mi utkání hodnotí, protože jsme přijeli v bojovné náladě a odhodlaní vyválčit aspoň dva body. Toto odhodlání však vzalo za své velmi rychle a tím nejhorším způsobem. Co mě ale mrzí víc než ztracené body, je předvedená hra. V podstatě nic nefungovalo ani z poloviny tak, jako funguje na tréninku. Myslím, že nebudu moc přehánět, když řeknu, že náš výkon byl katastrofální. Jediné pozitivum je snad to, že i přes vysokou porážku zůstává tým skvělou partou, tak doufejme, že nám to pomůže odrazit se k lepším výkonům.“

TABULKA Skupiny A

 

Skupina B: 7. kolo

ANK Sokol Holice –  MNK SILNICE GROUP Modřice  2:5

Po sérii čtyř venkovních utkání se Holičtí představili opět na domácí půdě. Soupeře z Modřic mohli v případě vítězství prakticky definitivně odříznout od postupu do čtvrtfinále. Vše ale bylo jinak. Plány Východočechů se začaly bortit už v prvním deblu, kde Brož s Levým hladce padli s Bartošem a Jonasem. Modřičtí rázem zahodili respekt a šňůrou dalších čtyř bodů v řadě střetnutí rozhodli. Východočechům reálně hrozil debakl a nulový bodový zisk. V obou odvetných deblech rozhodoval poslední možný míč. „Za devítek jsme měli v předposledním i závěrečném zápase chyceno, ale bohužel ani v jednom případě se nám zabodovat nepodařilo,“ podotkl kouč hostů RICHARD LAŤÁK. V hodině dvanácté tak Holice zachránily alespoň bod, trenér MAREK LÍBAL měl ale ke spokojenosti na míle daleko: „Příčiny naší prohry není třeba nijak zvlášť rozebírat. Klíčový byl hned první zápas, tedy jasná prohra naší první dvojice proti slabší sestavě soupeře. Náš výkon byl ve všech herních činnostech tragický, pro průměrně hrající Modřice jsme byli až příliš snadným soustem.“

Sestava domácích: Brož, Horčička, Kalousek, Kubíček, Levý, Nastoupil, Vojtíšek Mart., Vojtíšek Mare., Veselý.  Sestava hostů: Svoboda, Bartoš, Boleloucký, Jonas.

Trenér Bělé MAREK LÍBAL: „Od „sedmičky“ nás dělily pouhé dva míče. Po nejhorším výkonu sezóny tedy musíme být s bodem do tabulky spokojeni. Na naší hře nebylo pozitivního nic, hráčům Modřic, zdá se, absence Hanuse prospívá nejen po stránce herní.“

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Věděli jsme, že pokud v Holicích prohrajeme, tak máme po play-off. Hráči zabrali v pravý čas a ukázali stoupající výkonnost. Sice se nám nepodařilo vyhrát za tři body, ale budeme bojovat až do konce, protože naděje umírá poslední.“

NK Climax Vsetín – TJ Sokol Zbečník  4:3

Papírově silnější dvojice obou soupeřů svoji roli obhájily, Vsetín vyhrál trojku a hostující Kábrt přehrál Andrise v singlu. Po prvním vyhraném setu to vypadalo, že Andris přetrhne vítěznou šňůru protivníka ze vzájemných soubojů. Bohužel ve zbylých dvou setech už nedokázal na svůj bezchybný výkon navázat a Kábrt trpělivou hrou otočil průběh zápasu,“ komentoval klání jednotlivců kouč Valachů LUMÍR GEBEL. Sečteno podtrženo, před odvetnou částí visel na ukazateli skóre nerozhodný stav. „Náladu si ale Andris spravil v následném duelu trojic, kde společně s Halaštou a Majštiníkem rozstříleli hostující sestavu Kábrt, Pohl a Středa ve dvou setech. Naše vítězství pak definitivně zařídilo duo Andris, Majštiník, jež ve dvou setech skolilo Pohla s Pošepným,“ doplnil Gebel. Domácí vedli 4:2 a poslední debl se tak dohrával už jen z povinnosti. „V první trojici jsme nejprve v úvodním setu promarnili vedení 9:7 a také v rozhodující sadě jsme měli za devítek nabito. Jenže poslední útok Kábrta skončil v zámezí. Tato porážka rozhodla o domácím triumfu,“ vypíchl klíčový moment trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Andris, Majštiník, Bílý, Halašta, Málek. Sestava hostů: Pohl, Kábrt, Pošepný, Středa, Beran.

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Cenné vítězství, jež nás posunulo na první místo tabulky. V utkání vítězila bojovnost nad krásou. Jedinou výjimkou byla poslední dvojice, kterou jsme odehráli v plážovém tempu, což mi pořádně zvedlo mandle. Následné oslavy v nedalekém potoce Rokytence mě naopak potěšily, protože takové maličkosti utužují kolektiv, který je ve Vsetíně perfektní.“

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Chtěli jsme si odvézt alespoň bod, v tomto složení naši kluci dělají, co mohou. Andrisovu sestavu jsme opět nedokázali zdolat. K vítězství jsme ale tentokrát byli hodně blízko, koncovek v úvodním a třetím setu první trojice je velká škoda. Se Vsetínem jsme za dvě sezony prohráli všech osm trojic, potřetí za sebou nám ale v podstatě chyběl jediný míč k vítězství. Cením si další důležité a hodně vydřené výhry Kábrta v singlu, kéž by mu to vydrželo. Čekají nás ještě dva těžké duely na Moravě, kde bychom rádi uhájili druhou příčku a tedy domácí prostředí pro čtvrtfinále play-off.“

TABULKA Skupiny B