• 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
1LŽ: Útěchov už je druhý Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 28.05.2017

2017 1LZ 04 01Při pohledu na tabulku jako bychom se vrátili o pár sezon zpět. Na prvním místě se vyhřívá Český Brod a na záda mu dýchá Útěchov. Jihomoravanky se na lichotivou pozici dostaly díky čtyřem bodům, které odvezly z dvojutkání na Pankráci. Čelákovice obdržely lekci ve Vršovicích a dva souboje mezi Čakovicemi a Litohlavy ovládla děvčata z metropole.

1. liga žen:

4. hrací víkend 20. až 21. května.

TJ Pankrác - TJ Útěchov Brno  2:6

Brňanky sice přijely v šesti, ale to neznamenalo, že boj předem vzdávají. Ráz utkání určily už obě úvodní dvojky a potom na každý bod domácích odpověděla útěchovská děvčata dvěma. Velkou formu ukázala Malátová v singlu, když povolila uhrát Severinové pouhé tři míče. Utkání uzavřela hostující sestava Víškové s Malátovou a Savičovou, která toho Kudrnové, Šimáčkové a Švestkové mnoho nedovolila.

Kapitánka Pankráce DOMINIKA SEVERINOVÁ: „Škoda neproměněného třetího setu druhé dvojice a hlavně otočené první trojice. V první dvojici a druhé trojici soupeř jasně dominoval. Utkání ovlivňoval velmi nepříjemný vítr. Soupeřky prokázaly lepší mezihru a s povětrnostními podmínkami se též lépe vypořádaly.“

Kapitánka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: Náš výkon byl hodně pod hranicí standardu. Schützová s Koscelanskou ve dvojicích a s Ilášovou ve trojicích se dokázaly nejlépe vypořádat s podmínkami. Mladé hráčky domácího družstva ukázaly svůj potenciál do budoucnosti.“

TJ Spartak Čelákovice - TJ Lokomotiva Nymburk  6:1

Za necelé dvě hodiny bylo v Čelákovicích vymalováno a hostující tým z Nymburka potvrdil, že se mu proti loňskému nováčkovi vůbec nedaří. Jediný bod ukořistily Matějovská s Šimůnkovou, které ve třetím setu dovolily uhrát Mojdlové s Čapkovou ve druhých dvojkách jen dva míče. V dalším průběhu utkání už děvčata z Nymburka získala pouhé dva sety. Tečku za utkáním učinilo vítězství Kulhavé s Mojdlovou a E. Očenáškovou nad Šimůnkovou, Krupkovou a Buřvalovou.

Kapitánka Čelákovic ANDREA ŠEDOVÁ: Náš výkon byl bez problému, pouze nám nevyšla druhá dvojka, kde překvapily Šimůnková s Matějovskou bezchybným výkonem a zaskočily naši dvojici Mojdlová, Čapková.“

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: Změny v sestavách se promítly na celkovém zlepšení hry. Jednotlivé zápasy byly mnohem vyrovnanější, tři se podařilo dotáhnout do třetího setu. V  koncovkách setů se nám ale nedařilo a výsledek je takový, jaký je. Bohužel musím také upozornit na velmi slabý výkon hlavního rozhodčího, což je zřejmé již při pohledu na zápis z utkání.“

2017 1LZ 04 02TJ AVIA Čakovice - TJ Litohlavy  6:2

První vítězství v soutěži si Pražanky mohly odškrtnout v souboji s týmem Litohlav. A bylo zasloužené. Soupeřky přijely s minimálním počtem hráček, a nemohly tak nijak reagovat na krizové situace. A že jich bylo. Ta největší po tříbodové šňůře domácích. Dobrou formu potvrdila alespoň M. Pražská, jež zdolala Kyralovou a snížila na 4:2. První odvetnou trojici ovšem čakovické hráčky zvládly bez ztráty květinky, a tak mohla trojice Svobodová, Matysková, Malíková a naskočivší Klabíková v pohodě uzavřít celkové skóre utkání.

Zástupkyně kapitánky Čakovic ŠÁRKA KYRALOVÁ: Utkání jsme zvládly dobře. Pár chyb stále děláme a taky nervozita nás trochu svazuje. V důležitých chvílích jsme ale zabojovaly. Je to první výhra v sezoně, všechny hráčky chválím.“

Hráčka Litohlav LUCIE MUŽÍKOVÁ: „Spokojena nejsem, utkání bylo plné zbytečných chyb. Myslím, že tento souboj pro nás mohl dopadnout o hodně lépe.“

TJ Útěchov Brno - TJ Pankrác  6:2

Odvetné utkání obou dopoledních soupeřů se odehrálo znovu na hřišti TJ Pankrác. Za stavu 3:2 nastoupila proti domácí Malátové opět Severinová a ani tentokrát se jí vůbec nedařilo. Naopak Malátová nakopla svůj tým k dalším dvěma úspěchům v odvetných trojicích. Moravankám však nespadly body z nebe, ale musely o ně bojovat ve třech poměrně vyrovnaných setech.

Kapitánka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: Po odpolední pauze se herní projev moc nezlepšil, světlou výjimkou byla Koscelanská v singlu. Soupeřky díky promíchaným sestavám ve trojicích dokázaly potrápit naše trojice. S výkonem nejsem moc spokojena, ale jsem vděčna za první, dvojité vítězství v sezoně.“

Kapitánka Pankráce DOMINIKA SEVERINOVÁ: „Utkání bylo opět velice ovlivněno větrem. Myslím, že byla naděje na získání více než dvou dílčích bodů, jen musíme prokázat více trpělivosti v koncovkách a hlavně ve třetích setech.“

2017 1LZ 04 04TJ Spartak Čelákovice - TJ Sokol Praha-Vršovice II  1:6

Až v polovině utkání se začalo domácím hráčkám herně i výsledkově dařit, ale náskok 4:0 byl pro Pražanky už dostačující. E. Očenášková s Šedovou ještě zabrzdily vršovický rozlet, ale singl v podání Fojtíkové proti Mojdlové, ač hraný na tři sety, zajistil hostujícímu týmu mečbol. Ten proměnily Lošťáková s Řehákovou, Fojtíkovou a střídajícími Tejkalovou a Krčmářovou v dramatické koncovce třetího setu proti Kulhánkové, Čapkové a Šedové.

Kapitánka Čelákovic ANDREA ŠEDOVÁ: Vzhledem ke skutečnosti, že soupeř má velkou kvalitu a přijel s deseti hráčkami, jsme nepředvedly výkon, za který bychom se měly stydět. I když výsledkově to tak nevypadá, tak některé zápasy byly vyrovnané. Jediný bod jsme získaly ve vložené dvojce, kterou jsme vyhrály více než kvalitou nohejbalu srdcem a bojovností.“

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „Překvapivě jednoznačný výsledek. Spokojenost.“

TJ SLAVOJ Český Brod - TJ Lokomotiva Nymburk  6:0

Jednoznačná záležitost domácího týmu s maličkatým kosmetickým škobrtnutím ve třetí dvojce, kde Červenková se Škodovou a alternující Chuchlovou ztratily druhý set proti Rychetské, Macháčkové a naskočivší Krupkové. Vokáčová ovšem v následujícím zápase singlistek měla oba sety proti Šimůnkové pod svou kontrolou.

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: Kromě vložené dvojice jsme neztratily ani set. Duel jsme odehrály v netradičních sestavách, byla to pro nás celkem příjemná změna.“

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: Chválím celý tým za bojovnost. Pokud bychom takhle hrály dopoledne v Čelákovicích, mohl být výsledek jiný.“

2017 1LZ 04 03TJ Litohlavy - TJ AVIA Čakovice 1:6

Jak je nohejbal ošidný, se přesvědčili přítomné protagonistky odvetného utkání v Čakovicích. Děvčata z Litohlav se ujala suverénním způsobem vedení 1:0, když M. Pražská a Plechatá přejely Malíkovou s Kuncovou. Od té doby však už Západočešky neuhrály ani set a jasně odevzdaly body čakovickému týmu. Nejblíže k zisku setu měla v singlu M Pražská, která nešťastně prohrála oba sety se Svobodovou tím nejtěsnějším možným výsledkem.

Hráčka Litohlav LUCIE MUŽÍKOVÁ: „Utkání se nám vůbec nepovedlo, chyběl nám příjem a důrazné zakončení.“

Zástupkyně kapitánky Čakovic ŠÁRKA KYRALOVÁ: „Oproti soupeřkám jsme měly určitě výhodu v možnosti střídání, ty přijely pouze v šesti. Spoluhráčky opět chválím za zodpovědnou hru.“