Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
  • 02.03. 12:54 Ján a Martina
1LŽ: Vršovice remizovaly ve Břvích Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Sobota, 20.05.2017

2017 1LZ 03 01Nejzajímavější duel třetího hracího víkendu ženské ligy se hrál ve Břvích. Tam dorazily nedaleké Vršovice a odvezly si bod, když od toho druhého je dělil jediný míč. Další nerozhodný výsledek se zrodil v maratónském souboji Útěchova s Čakovicemi. Oba týmy si pak daly ještě odvetu, ve které byly o chloupek lepší Jihomoravanky. Obhájkyně titulu z českého Brodu si připsaly dvě vítězství v duelech s Litohlavy. I ženskou ligu postihly kontumace, když nováček z Pankráce doplatil na neoprávněný start fluktuantek.

1. liga žen:

3. hrací víkend 13. až 14. května.

TJ Sokol Břve - TJ Sokol Praha-Vršovice II  5:5

Atraktivní duel, ve kterém se dělily body. Domácí nohejbalistky byly neustále o krok vpředu, ale Vršovice stačily vždy vyrovnat.  V první odvetné dvojicise situace otočila. Řeháková s Fojtíkovou přejely Štenglovou se Zachovou a tým Břví musel honit remízu. Podařilo se jim to opravdu v hodině dvanácté. Tomšová s Kopeckou totiž udolaly Strejčovskou a Trnkovou v nejtěsnější možné koncovce třetího setu.

Hráčka Břví DENISA ŠTENGLOVÁ: „Utkání nabídlo pěkný nohejbal z obou stran. Většina zápasů byla napínavá do samého konce. Oproti jiným utkáním se nám na scénu vrátil relativně pestrý útok, za což byl hlavně náš trenér velmi vděčný. A tak si po dlouhém boji odnášíme remízu a spokojenost.“

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „Smůlou bylo, že jsme ve třech třetích setech za stavu 9:9 ani jednou nevyhrály. Celé utkání bylo velmi vyrovnané.“

TJ Sokol Praha-Vršovice II - TJ AVIA Čakovice  6:2 (hráno 11. 5.)

Předehru k dalšímu hracímu víkendu obstaralo pražské derby. Domácí, i bez Fáberové, byly velkými favoritkami, a to také během utkání potvrzovaly. Hráčky Čakovic ale nedávaly svou kůži lacino. Hned ve druhé dvojici Šimonová s Matyskovou nachytaly na švestkách Strejčovskou, Trnkovou a střídající Zátkovou. A když ve vložené dvojce hostující tým snížil na 2:3, nezbylo domácím než zabrat. Zodpovědným výkonem navlékla potom domácí děvčata potřebné tři korálky do vítězného náhrdelníku.

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „Dobře odvedený výkon. Měly jsme možnost vyzkoušet naše mladé hráčky, které předvedly pěknou hru.“

Trenérka Čakovic ANDREA MATYSKOVÁ: „Měly jsme velmi mnoho šancí, které jsme bohužel nevyužily, ale celková hra byla velice dobrá. Doufám, že nám tento náboj vydrží i do našeho dalšího sobotního dvojutkání v Brně, kam jedeme odhodlané přivézt si čtyři body.“

2017 1LZ 03 02

TJ Litohlavy - TJ SLAVOJ Český Brod  1:6

Když A. Pražská s Mužíkovou ve třetím deblu jasně přehrály Červenkovou, Chuchlovou a alternující Škodovou, snižovaly průběžný stav na 1:4. Jenže dalšího úspěchu se děvčata z Litohlav už nedočkala. Cibulková bez problémů přejela M Pražskou a Červenková s Bálkovou a Tymichovou A. Pražské, L. Mužíkové a M. Mužíkové příliš prostoru k radosti také nedopřály.

Hráčka Litohlav LENKA ČERNÁ: Za sebe musím říct, že i když jsme hrály proti silnému týmu, bylo na nás vidět, že se snažíme. Věřím, že se postupem času vytratí i evidentní nervozita z důležitosti zápasů.“

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: „Jediný bod pro soupeřky přišel ve vložené dvojici, kde A. Pražská a Mužíková přehrály Chuchlovou, Červenkovou a Škodovou. Singl byl však naprosto v režii Cibulkové, která hrála bezchybně.. Trojici jsme pak vyhrály bez větších problémů.“

TJ Lokomotiva Nymburk - TJ Spartak Čelákovice  0:6

Středočeské měření sil nepřineslo domácím děvčatům příliš radostí. Od samého začátku se vše vyvíjelo lépe pro hostující tým. Jediný set ukořistily Krupková s Bodlákovou v třetích dvojici proti Kulhavé, Šedové a naskočivší E. Očenáškové. Jenže další dvě dějství byla znovu pevně v rukách hostujících hráček. Mojdlová pak korunovala dílo bezchybným výkonem proti Šimůnkové.

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: „První domácí utkání nedopadlo úplně tak, jak jsme si představovaly. Stále máme mezery v příjmech a rozehrávce. Nová dvojice a trojice ve složení Šimůnková, Buřvalová, Bodláková se ještě stále sehrává a hledá na kurtu společnou řeč.“

2017 1LZ 03 03TJ Útěchov Brno - TJ AVIA Čakovice  5:5

Dvakrát přerušené utkání nakonec skončilo v hale v Adamově, a to pomohlo domácí hráčkám. Dohrávku druhé dvojice otočily Malátová se Schützovou proti Šimonové a Matyskové. Trojky i nepárová část skončily nerozhodně, prostě bylo zaděláno na remízu. To také potvrdil další průběh. Za stavu 4:4 ovšem Šimonová a Matysková nezaváhaly a získaly pro Pražanky vítězství znamenající naději na plný počet bodů. Malátová se Schützovou však tuto naději zhatily.

Trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: Vývoj střetnutí pro nás nebyl příznivý. Dělaly jsme mnoho laciných chyb, ale s výsledkem jsem spokojená. Nejlepší hráčkou za náš tým byla Linda Schützová a za hosty Kuncová“

Zástupkyně kapitánky Čakovic ŠÁRKA KYRALOVÁ: Duel to byl neuvěřitelně dlouhý. I s přesunem do haly trval pět hodin a 45 minut, což je asi náš rekord. Daly jsme do toho maximum, všechny hráčky chválím, chybělo opravdu málo a mohly jsme se radovat z vítězství.“

TJ Sokol Břve - TJ Pankrác 6:0

Po ranním dramatu si domácí nohejbalistky mohly dovolit luxus bezstarostné hry pro radost. Nováček soutěže jim nedokázal konkurovat, byť místy předváděl slušnou hru. Jediný set Pražanky uhrály ve druhé trojici.

Hráčka Břví DENISA ŠTENGLOVÁ: „Nevěděly jsme, co od nováčka soutěže očekávat. Ráda bych ale holky z Pankráce pochválila. Ač bylo utkání v naší režii, soupeřky měly moc pěknou mezihru a přípravu útoku. Ukázaly tak, že do první ligy patří.“

Kapitánka Pankráce DOMINIKA SEVERINOVÁ: „Utkání probíhalo zcela v režii domácích. Na chvíli se jej podařilo zdramatizovat jen ve druhé trojici, kde ve třetím setu byl lepší soupeř. Druhá dvojice též nebyla úplně jednoznačná, ale v koncovkách byl silnější soupeř. Opět se potvrdilo, že naší největší slabinou je příjem. Chtěla bych pochválit druhou trojici, která získala náš jediný set.“

TJ SLAVOJ Český Brod - TJ Litohlavy  6:0

Nezpůsobilý terén sice zahnal děvčata do haly, ale nijak neomezil českobrodské hráčky v  kreativitě. Jejich herní převaha znamenala pro tým Litohlav výsledkovou pohromu a zisk pouhého jednoho setu. Získaly jej A. Pražská s Mužíkovou ve vložených dvojicích Proti Červenkové s Bálkovou a střídající Škodovou. Jenže potom Cibulková jasně přehrála M. Pražskou a stanovila konečný stav utkání.

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: Kvůli nepříznivému počasí se musel zápas přesunout do haly. Holky z Litohlav se pořád zlepšují, mají pěknou mezihru a jsou velice pohyblivé. Jen je potřeba ještě zlepšit zakončení, které je alfou a omegou hry.“

Hráčka Litohlav Lenka Černá: Druhý duel jsme odehrály v tělocvičně v Rokycanech. Bohužel jsme získalyy jen jeden set. V týmu nám chyběly Šmírová a Plechatá.“

2017 1LZ 03 04TJ AVIA Čakovice - TJ Útěchov Brno  4:6

Také odvetné utkání obou týmů se hrálo na jihu Moravy, konkrétně v Adamově, kam děvčata zahnala průtrž mračen. Utkání bylo znovu vyrovnané. Když Malátová v singlu přehrála Kyralovou, zvýšila průběžný stav na rozdíl dvou bodů ve prospěch svého týmu. Pražanky ovšem v následující trojici znovu snížily. Šimonová s Matyskovou dokonce vybojovaly naději na remízu, jenže Zkušená Malátová se Schützovou si nenechaly vítězství nad Malíkovou a Kuncovou ujít.

Zástupkyně kapitánky Čakovic ŠÁRKA KYRALOVÁ: „Po skoro šestihodinové bitvě nás v Brně čekala odveta. Na všech hráčkách byla znát únava, byl to náročný souboj. Prohra nás mrzí, ale všechny jsme hrály tak, jak jsme jen mohly.“

Trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: „Bohužel nás omezilo zranění Koscelanské, ale i přesto s  Ilášovou a Holatovou lámaly zápas ve třetí dvojici. A díky perfektnímu výkonu Ilášové jsme duel dotáhly do vítězného konce. Tímto ji jmenuji nejlepší hráčkou a za hosty to byla podle mně Malíková..“