Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Singlovým zlatem se ověnčil Višváder Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Neděle, 07.05.2017

2017 singldorost 01(Český Brod) Premiérová jednorázová akce letošní sezony proběhla na prvního máje v České Brodě. Nový areál místního extraligového oddílu přivítal kategorii dorostenců, kteří si to rozdali v singlech o titul republikového mistra. Tím se nakonec stal vyslanec Dynama České Budějovice David Višváder. Turnaj byl zároveň součástí Poháru ČNS mládeže 2017.

Přes poměrně brzký termín MČR již některé mladé hráče, kteří by jistě jinak patřili k favoritům, trápí zranění (Hanus, Z. Kalous, Ftačník). Radost, při svých nesporných kvalitách, z poměrně kruté selekce počtu startujících neměli jistě ani v Českých Budějovicích, které tak musely nechat doma další svá esa (Žikeš, Koudelkové). I tak právě oba hráči Dynama (Višvader, Tůma) byli zřejmě hlavními adepty na zlato. Pozadu ale nechtěli zůstat ani další (Kábrt, Příhoda, Andris, Truc, Kovařík…), vždyť současné ročníky jsou podle většiny trenérů a odborníků velice silné.

V osmi základních skupinách favorité vesměs potvrzovali svá nasazení v prvním výkonnostním koši a vyhráli své základní skupiny. Výjimkou byl pouze vsetínský Andris, jenž padl posledním míčem s Pohlem ze Zbečníku.

2017 singldorost 02I díky tomuto výsledku došlo již v osmifinále na atraktivní měření sil mezi Kábrtem a právě Andrisem (Vsetín A). Tento velice pohledný zápas byl opravdovou ozdobou celého šampionátu. Úspěšnější byl po velkém boji Kábrt. V dalších osmifinálových duelech se nepáral Slavíček s Bolelouckým (Modřice B), Truc v oddílovém souboji hladce přehrál Zavackého (Český Brod C), Tůma otočil svoje utkání s Pošepným (Zbečník C), Kovařík v koncovkách setů udolal Bartoše (Modřice A), Višváder nedal šanci malému, ale velice šikovnému Hynkovi (Karlovy Vary B), Pohl znovu posledním možným míčem ve třetím udolal Ungermanna (Český Brod B) a Příhoda porazil snaživého Bílého (Vsetín B).

V úvodním čtvrtfinále padl Kábrt (Zbečník A) ve třetí sadě s o něco méně chybujícím Tůmou. Slavíček (Radomyšl A) statečně bojoval, ale na favorizovaného Višvádera si nepřišel. Výtečně hrající Příhoda zcela nekompromisně skolil Kovaříka (Chabařovice A). Domácí diváky pak rozesmutnil podruhé za sebou Pohl, který zastavil cestu i jejich největší naději Trucovi (Český Brod A), když mu nejprve povolil v prvním setu pouhé dva míče a pevnější nervy ukázal i za devítek v tom druhém.

A šlo do tuhého. Úvodní semifinále nabídlo velice vyrovnaný souboj mezi Příhodou a Tůmou (České Budějovice B). Postupujícího musela určit zkrácená sada, kde nakonec slavil úspěch svojí o něco útočnější a odvážnější hrou prostějovský hráč. Druhé klání režíroval ze začátku favorizovaný Višváder. Překvapení turnaje Pohl (Zbečník B) se ale ze stavu 1:10 a 2:5 obdivuhodně zvedl a dotáhl, i díky chybám soupeře, utkání do zkrácené sady. Senzace se však nakonec nekonala. Duel o bronz probíhal zpočátku téměř bod za bodem, v koncovce prvního dějství ale byl zbečnický mladík méně trpělivý. Ve zbytku zápasu mu už ovšem došly síly a z medaile se tak zaslouženě radoval Tůma.

2017 singldorost 03Ve finále mezi Příhodou (Prostějov) a Višvaderem (České Budějovice A) byla k vidění od obou hráčů oku lahodící singlová podívaná. Vyrovnaný průběh trval vždy do poloviny setu, poté už měl mírně navrch Višváder. Ten lépe servíroval a méně chyboval. Díky tomu si připsal zasloužený triumf. „Na turnaj jsem se těšil a jsem rád, že mi náš klub umožnil se ho zúčastnit. Potěšilo mě jeho kvalitní obsazení, protože jsem si mohl poměřit své síly s nejlepšími ve své kategorii. Z vítězství jsem měl velkou radost. Nejen já, ale i můj táta, který mě od dětství ve sportu velmi podporuje a věnuje mi mnoho svého času. Už se těším na republiku dvojic a trojic, kde by bylo krásné se tomuto úspěchu co nejvíce přiblížit,“ komentoval svůj triumf čerstvý šampion DAVID VIŠVÁDER.

 

Konečné pořadí turnaje:
1. Višváder (TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A)
2. Příhoda (TJ Sokol I Prostějov)
3. Tůma (TJ Dynamo ČEZ České Budějovice B)
4. Pohl (TJ Sokol Zbečník B)

Průběžné pořadí poháru ČNS dorostu:
1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 249 bodů
2. MNK SILNICE GROUP Modřice 86 bodů
3. TJ Sokol Holice 76 bodů
4. TJ Sokol Zbečník 62 bodů