Soutěže mládeže a žen

2017 hpcnskv 01(Karlovy Vary) Sotva se Karlovarští vrátili ze své mistrovské tour po Asii, už jsou opět v jednom kole. Austin Cup, předávání cen města Karlovy Vary za úspěchy v loňské sezoně, ale také uspořádání dvou turnajů zařazených do seriálu Pohár ČNS mládeže. V moderní KV aréně našli v neděli 26. března útočiště mladší žáci společně s dorostenci.

Mladší žáci

První pohárová akce sezony pro mladší žáky přilákala do lázeňského města 9 trojic, které byly pořadatelem nalosovány do dvou základních skupin. Ve skupině A se ujala role favorita trojice Stříbra. Ta díky možnosti startovat v pohárových turnajích v tzv. „mixu“ zabudovala do své sestavy Matěje Fujana z AC Zruč-Senec a celou skupinu opanovala bez ztráty setu. V druhé skupině byl k vidění spíše začátečnický snaživý nohejbal, z čehož profitovali již herně vyspělejší hráči pražských Čakovic. Jejich kvalitu dokazuje fakt, že svým soupeřům jen málokdy umožnili dostat se nad hranici pěti bodů v setu.

2017 hpcnskv 03Po odehrání základních skupin a krátké pauze přišla na řadu vyřazovací část turnaje – konkrétně dva zápasy „předkola semifinále“, v nichž se pod dohledem kamer České televize představily týmy umístěné na 2. a 3. místech základních skupin. Nejdříve Žďár nad Sázavou s přehledem zvítězil nad trojicí Českého Brodu „A“, posléze Modřice uhasily želízka v ohni domácího Liaporu. V prvním semifinále rázně ukončili pouť žďárských hráči ze Stříbra. Modřice si dokázaly přenést formu z předkola i do semifinále a celkem překvapivě poslaly domů dosud bezkonkurenční trojici Čakovic. Finále turnaje nabídlo vedle enormního zaujetí pro hru řadu razantních úderů, skvělé zákroky v obraně i technická zakončení z obou stran. O několik míčů lepší nakonec přece jen byla trojice mladších žáků Stříbra, která celým turnajem prošla bez ztráty setu a připsala si cenné vítězství na úvod sezony.

Příjemným zpestřením akce se stala účast České televize, která zde se svým lvem Filipem natáčela sportovní pořad pro děti Lvíčata. Na vysílání se nohejbalisté mohou těšit 15. dubna v pravé poledne. „Akce měla úroveň a vedle solidních výkonů mě potěšila také účast České televize. Jakákoliv taková zmínka o nohejbalu v médiích je pozitivní. Doufám, že si díl o našem sportu v pořadu Lvíčata užijí nejen mladí nohejbalisté,“ uvedl předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ.            

Konečné pořadí turnaje – ml. žáci:
1. TJ Baník Stříbro MIX (Tolar L., Tolar O., Fujan)
2. MNK Silnice Group Modřice (Čupera, Svoboda, Kolouch, Jurka)
3. TJ Avia Čakovice (Barnat, Kalous, Suchý)
4. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Němec, Bukáček, Sobotka)

 

2017 hpcnskv 02Dorostenci

První turnaj Poháru ČNS dorostenců ve Zbečníku skončil velkým vítězstvím Modřic před třemi dvojicemi Českých Budějovic. Klíčové otázky před druhou zastávkou turnajového seriálu v Karlových Varech byly tedy nasnadě. Podaří se modřickému mládí zopakovat dva týdny starý triumf? Jaké sestavy do turnaje vyšlou trenéři Českých Budějovic, aby jim tentokrát vítězství neuniklo? A zúčastní se turnaje dosud absentující kvalitní týmy Prostějova a Vsetína, jež mají ambice s finálovým umístěním zamíchat?

Poslední otázku zodpověděla hned ranní prezentace – 13 sestav z devíti oddílů, přičemž pouze jediný z východní části republiky. Poněkud nižší počet startujících je však vzhledem ke vzdálenosti a nedělnímu termínu akce pochopitelný. Startovní pole bylo pořadateli rozděleno do třech základních skupin, v nichž se hrálo o postup do čtvrtfinále. Pětičlenná skupina A hrála své zápasy v menší tělocvičně nedaleké základní školy a již v úvodních zápasech se ukázalo, pro koho bude menší prostor výhodou. Zatímco Modřice bez blokaře Svobody překvapivě padly s druhou sestavou Holic, trojice Českých Budějovic B si šla razantním útokem za svým a soupeřům moc šancí nedávala. Druhou skupinu s přehledem ovládli hráči Českého Brodu, když ztratili pouze set proti Českým Budějovicím C. V poslední skupině byla herní kvalita jednotlivých týmů zřetelně odstupňovaná, podle předpokladů dominovali hráči Českých Budějovic A, naopak nejvíce přidat v tréninku budou muset Karlovarští.

Čtvrtfinálové zápasy nabídly dvě vyrovnané bitvy. Ve středočeském derby mezi Šacungem a Českým Brodem (Čech, Truc, Ungermann) se vedení neustále přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec byli o tři míče zkrácené sady lepší hráči v oranžovém. Čtvrtfinále mezi Modřicemi (Bartoš, Boleloucký, Brenner, Hanus) a Holicemi A by se dalo rozdělit na dvě poloviny. V té první jasně dominovali hráči moravského velkoklubu, druhá však patřila pevné obraně holické trojice, přes kterou se jindy neomylně bodující Hanus nedokázal prosadit. Ve zbývajících zápasech čtvrtfinále to bylo pouze na jednu branku. České Budějovice B vyprášily Chabařovice (Kovařík, Molnár, Štrejl), Holicím B (Horčička, Kubíček, Nastoupil, Vojtíšek) nedala čuchnout českobudějovická první sestava.

2017 hpcnskv 04Dominanci hráčů z jihočeské metropole následně podtrhly zápasy v semifinále. Kompaktní hra obou českobudějovických trojic založená na precizní přípravě útoku rezultovala v jednoznačné záležitosti. Šacung uhrál proti druhé sestavě Jihočechů ve dvou setech deset míčů, Holice proti Českým Budějovicím A ještě o dva méně. Do zápasu o bronz nevstoupili motivovaní hráči Šacungu vůbec dobře, horší mezihrou a několika zkaženými útoky pomohli Holicím k snadnému vítězství v setu prvním, ve druhé sadě ale utáhli šrouby a byli to oni, kdo měl set pod kontrolou. Když už se zdálo, že dojde na třetí set, vytáhli Holičtí několik míčů v obraně a za stavu 9:9 benešovský smečař zakončil pouze do sítě. Holice tak zapisují první medailové umístění v oficiálních nohejbalových vodách. Finále bylo vyvrcholením celého nohejbalového dne v KV aréně a pokud by v hale ještě natáčela Česká televize, bylo by i skvělou reklamou na nohejbal. Vyrovnaný duel snesl ve všech ohledech nejpřísnější měřítko. Jak už to tak bývá, rozhodnutí přinesla (ne)šťastná situace v samotné koncovce třetího setu. Václav Koudelka při smeči kromě míče zasáhl i nohu svého blokujícího bratra a ten se nemohl nedotknout sítě...

„Hned první zápas ve skupině se nám povedlo porazit Modřice ve dvou setech, tuším 10:2 a 10:3. Mysleli jsme si, že s nimi to bude nejtěžší, ale nejvíce nás ve skupině potrápily Holice B, které jsme porazili až ve třetím setu. Po přímém postupu do čtvrtfinále jsme porazili Chabařovice 2:0. V semifinále nás čekal Šacung A, který hrál celkem dobře, ale na nás nestačil. Ve finále jsme hráli derby s naším áčkem. Zápas byl hodně vyrovnaný – v první setu jsme podlehli, ale ve druhém setu jsme se naštěstí vzpamatovali a vyhráli ho. Následoval třetí set, v němž za stavu 9:9 rozhodlo to, že jsem bratra, který blokoval, omylem po smeči strhl do sítě,“ popsal vítěznou cestu turnajem VÁCLAV KOUDELKA, který si kromě týmového vítězství odvezl i individuální ocenění pro nejlepšího hráče.

Konečné pořadí turnaje – dorost:
1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice B (Bělík, Koudelka V., Žikeš)
2. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A (Koudelka Z., Tůma, Višvader)
3. T.J. Sokol Holice A (Brož, Kalousek, Levý)
4. SK Šacung ČNES Benešov 1947 A (Krunert D., Krunert M., Sekera, Šperlík)

Komentáře  

#8 M.H. 2017-04-07 10:00
oprava - samozřejmě z Čakovic!
Citovat
#7 M.H. 2017-04-07 09:55
Ahoj Míro, jízlivej jsem tedy byl, protože jsem se k vám chystal (mám kousek od Benešova chalupu) a docela na poslední chvíli jsem se úplně náhodou dozvěděl, že se to snad má hrát jinde, tak jsem to neudržel… :-) Sorry. Na svazových stránkách o změně specifikace není ani řádek a na vaše fakt nechodím. Do Milína se nechystám, ale nemusí tě to mrzet, stejně bych fandil „svým“ klukům z Čelákovic. :-) Zdraví Martin.
Citovat
#6 Kateřina 2017-04-07 09:37
M.S. - informace k extralize jsou na stránkách Českého Nohejbalového svazu i s rozpisem všech extraligových kol.

1. kolo extraligy:
TJ SLAVOJ Český Brod vs. SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary
SK Šacung ČNES Benešov 1947 vs. TJ AVIA Čakovice "A"
TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice "A" vs. MNK SILNICE GROUP Modřice
TJ Spartak Čelákovice "A" vs.NK CLIMAX Vsetín
Citovat
#5 Ziegler, Šacung 2017-04-07 09:05
Děkujeme panu Hlavičkovi za jízlivý příspěvek, evidentně bez znalosti věci. Protože oba kurty jsou téměř připravené, ale ještě povrch není ideální a také předpověď počasí není moc příznivá, rozhodli jsme se na poslední chvilku využít možnosti v rizikovém období přesunout zápas do haly. Námi využívaná hala v Benešově je v tomto termínu celý den zabrána, proto jsme sáhli po nabídce z Milína. Změnu jsme toto pondělí řádně nahlásili na svaz a pokud znáte lhůty ze soutěžního řádu, tak si to dovedete spočítat. Po rozhodnutí jsme informaci vyvěsili na naše oficiální klubové stránky - je tam hned ve dvou článkách. Zároveň to šlo do benešovských médií.
Citovat
#4 M.S. 2017-04-07 07:53
Jeste te tu mame paní Kateřinh :-)

Protoze z nohecmagazinu neni ani patrbe ze extraliga zacina :-D
Citovat
#3 Kateřina 2017-04-07 06:00
M.H.- Kluci ze Šacungu budou v sobotu hrát netradičně v Milíně v hale zdejší základní školy.
Citovat
#2 M.S. 2017-04-06 17:43
Martas je to smutne, ale mas naprostou pravdu.
Citovat
#1 M.H. 2017-04-06 08:54
Jestlipak tam bude lvíček Filip? Kluci ze Šacungu si půjdou v sobotu zahrát nohejbal. Mohlo by to někoho zajímat? Asi ne. Pokud ano a chtěl by se do Benešova na extraligu podívat, tak tam uvidí jen opuštěné kurty. Kluci ze Šacungu si pojednou zahrát jinam. Kam? Do toho nikomu nic není.
Krásná práce P.R. extraligového klubu s nejhlubšími kořeny (trampská liga 1956).
Krásná práce P.R. ČNS v propagaci výkladní skříně českého nohejbalu – extraligy mužů!
M.H., Kotlářka
Citovat