Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
1LŽ: Českobrodskou sérii uťaly Vršovice Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 15.06.2016

2016 1LZ 06 01Nejen první historický bod pro Litohlavy, ale i první ligová porážka hráček Českého Brodu po více než pěti letech. To byly dva milníky, které okořenily aktuální dvojkolo ženské ligy včetně předehrávek. Vršovice zažily plodný víkend s třemi vítězstvími, dvakrát zvítězily Břve. Od posledního místa se odlepil Nymburk.

1. liga žen: 8. kolo

TJ Litohlavy - TJ Sokol Břve  1:6

Hned první dvojka pravděpodobně určila, jakým směrem se vývoj utkání bude ubírat. Vejdovská s Plechatou totiž podlehly posledním možným míčem Tůmové a Štenglové. Pak převzaly otěže utkání hostující hráčky a děvčata z Litohlav neuhrála ani set až do souboje singlistek. Tam sice Šmírová ve třech setech přetlačila Tůmovou, jenže hostující Petrásová s Tůmovou a Štenglovou v pohodě přehrály A. Pražskou, Plechatou, Šmírovou a naskočivší Vejdovskou a zapsaly tak konečný stav střetnutí.

Zástupkyně kapitánky Litohlav LENKA ČERNÁ: „Nezačaly jsme moc dobře, porážkou. Takto jsme v utkání pokračovaly bohužel dál. Výjimkou byla pouze Šmírová, která vyhrála singl. Věřím, že náš výkon ovlivnil špatný tlak i spánkový dluh a že příště se určitě zlepšíme.“

Zástupkyně kapitánky Břví DENISA ŠTENGLOVÁ: „Nastoupily jsme v trochu poslepované sestavě a minimálním možném počtu. Ač jsme si výsledek pohlídaly

2016 1LZ 06 05TJ Sokol Praha-Vršovice II - TJ AVIA Čakovice  6:1

Po obou jasně vyhraných dvojicích přišlo v pražském derby klopýtnutí domácí trojice Strejčovská, Trnková, Zátková a střídající Tejkalová s čakovickou sestavou Šimonová, Kuncová a Kyralová. Jenže to byl jen malý zádrhel na cestě k vítězství. Řehákové trojice s Lošťákovou, Fojtíkovou a alternující Fučíkovou přejela Černou, Malíkovou a Křížovou. Na další vítězný set si musela děvčata z Čakovic počkat až do první odvetné trojice, která byla i zápasem posledním.

Zástupkyně kapitánky Vršovic VERONIKA FUČÍKOVÁ: „Duel měl jednoznačný průběh. Podaly jsme standardní výkon a stav na počítadle tomu odpovídal.“

Zástupkyně kapitánky Čakovic ŠÁRKA KYRALOVÁ: „Střetnutí se nám moc nevyvedlo, podařilo se nám vyhrát pouze jediný zápas. Navíc jsme přijely pouze v šesti, což se  na naší hře také projevilo.

TJ Spartak Čelákovice - TJ SLAVOJ Český Brod  2:6

Když šla děvčata z Čelákovic po trojicích do vedení 2:1, byl to důkaz jejich bojovnosti, neboť oba body byly dílem nejtěsnějších koncovek třetích setů. Hned v dalším zápase ovšem třetí set pomohl hráčkám z Českého Brodu a karta se obrátila. Domácí přes veškerou snahu už nedosáhly ani na set a celé utkání pak zakončily hostující Bártová s Blažkovou a Tymichovou, které s přehledem dotáhly do vítězného konce zápas proti Vaňátkové, Komlóšiové a Mojdlové.

Vedoucí Čelákovic ANDREA KOMLÓŠIOVÁ: „Rozhodujícím momentem byla prohra druhé trojice ve třetím setu, kdy jsme mohly jít do vedení na 3:1 a hosty znervóznět. Byl to od nás velice pěkný výkon, bojovaly jsme o každý míč a mistryním ČR jsme byly vyrovnaným soupeřem.“

Zástupkyně kapitánky Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: V Čelákovicích jsme si vyzkoušely hru pod tlakem, díky spoustě fandících nohejbalových příznivců. Příjemná změna. Holky z Čelákovic své hřiště velice dobře znají a nebály se toho využít. Herně se posouvají dál a dál.

 

1. liga žen: 9. kolo

2016 1LZ 06 02TJ Spartak Čelákovice - TJ Sokol Břve  4:6 

Vyrovnané utkání, které rozhodly až poslední dvojice. Na každé vítězství jednoho týmu našel ten druhý odpověď. Remíze se však vzepřely poslední hostující sestavy. Nejprve Tomšová s Tafsi v těsné koncovce třetího setu udolaly Očenáškovou s Kulhánkovou a posléze export bodů do Břví zajistily Kopecká se Štenglovou, které posledním možným míčem přetlačily Vaňátkovou a Mojdlovou.

Vedoucí Čelákovic ANDREA KOMLÓŠIOVÁ: „Utkání bylo po celou dobu jako na houpačce, jak je vidět i na skóre. Nedařilo se nám tak, jako v předchozím souboji proti Českému Brodu. Škoda byla, že se nepodařilo udělat bod první dvojce a trojce. Pro nás je ale i tato prohra cennou zkušeností do dalších bojů.“

Zástupkyně kapitánky Břví DENISA ŠTENGLOVÁ: „Jelikož jsme v prvním utkání s holkama s Čelákovic dostaly docela lekci, a protožež druhá šance není vždy samozřejmostí, věděly jsme, že do toho musíme dát vše. Musím konstatovat, že se nám to povedlo. Duel to byl velice vyrovnaný a dlouhý. Remíza nebyla daleko. V tomto případě štěstí ale stálo na naší straně, a my to tak mohly dotáhnout do vítězného konce.“

TJ Lokomotiva Nymburk - TJ Sokol Praha-Vršovice II 2:6

V Nymburku se domácí hráčky favorizovaných Pražanek nezalekly a po první trojici vedly 2:1. Jenže potom Řeháková nabila „ostrými“ a hostující celek, hlavně její zásluhou, kontroloval zbývající průběh utkání. Konečný stav zapsaly Strejčovská s Tejkalovou a Trnkovou, když přejely Matějovskou, Krupkovou, Rychetskou a střídající Macháčkovou.

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: „Co dodat? Prohraná třetí dvojka a chybějící Mitrovská. Výsledek mohl být trochu lepší.“

Zástupkyně kapitánky Vršovic ANETA FOJTÍKOVÁ: „Odveta v Nymburce byla lepší než domácí utkání. Bez problémů jsme si pohlídaly výsledek.“

2016 1LZ 06 03TJ Litohlavy - TJ SLAVOJ Český Brod  1:6

V Litohlavech znovu zabránil zodpovědně hraný singl pípajícímu kanáru. To si Šmírová v napínavé koncovce třetího setu udělala další zářez a udolala Tymichovou. Vítězství ovšem úřadující mistryně potvrdily hned v následujících odvetných trojicích, když Cibulková s Červenkovou a Tymichovou v prvním setu smázly A. Pražskou, Šmírovou a Vejdovskou. V druhém dějství pak domácí odolávaly až do sedmiček.

Zástupkyně kapitánky Litohlav LUCIE MUŽÍKOVÁ: „Celé utkání bylo v režii zkušenějších a právem úřadujících mistryň z Českého Brodu. Výjimkou byl pouze singl, kdy nám bodík vybojovala Šmírová. Bohužel došlo i ke zranění některých hráček soupeřek. Tímto jim přejeme brzké uzdravení.“

Zástupkyně kapitánky Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: V utkání se nám zranily dvě hráčky, tudíž naše sestavy byly poslepované a spousta děvčat hrála na postech jako nikdy předtím.  To ovšem neovlivnilo nijak zvlášť náš výkon..

 

1. liga žen: Dohrávka 6. kola

2016 1LZ 06 04TJ Lokomotiva Nymburk - TJ Litohlavy  5:5

V dohrávce šestého kola šokovaly Západočešky soupeře, který nedokázal najít zbraň na bojovnost a herní šikovnost Litohlav. Při vedení 1:5 se zdálo, že si Litohlavy zapíšou nejen první bod, ale i první vítězství v jejich ligové historii. Nymburské opory se však otřepaly a hlavně díky bojovnici Svobodové začaly z náskoku soupeřek ukrajovat. Přestože obě poslední dvojice skončily ve třetím setu, získal je pro sebe tým Středočešek. Tu poslední Matějovská s Rychetskou, ježpřetlačily M. Pražskou a Michalkovou.

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: „Snad ani jedna z nás nevěřila, žeutkání, ve kterém prohráváme 1:5, dokážeme dotáhnout do úplného konce a připsat si konečně první bod do tabulky. Velké díky patří celému týmu a chtěla bych říct: Konečně!“

Trenérka Litohlav MARKÉTA PRAŽSKÁ: „Do utkání jsme nastoupily nadějně, když jsme vyhrály obě dvojky. Po vítězství v singlu jsme se dostaly do vedení už 5:1, jenže poté, jako kdybychom se zalekly výhry, následovala série porážek a my zaplatily daň v podobě remízy.“

 

1. liga žen: Předehrávky 13. kola

TJ Litohlavy - TJ Lokomotiva Nymburk 3:6

Domácí tým se přesvědčil, že nelze dvakrát „vstoupit do téže řeky“. Přesto v polovině utkání visel na ukazateli skóre vyrovnaný stav 3:3. To když M. Pražská v singlu jasně přehrála Mitrovskou. Hned první odvetná trojice skončila pro domácí tým ovšem fiaskem, když Svobodové trojka s Šimůnkovou a Bodlákovou povolila M. Pražské, Michalkové a Mužíkové pouhé čtyři body. Utkání uzavřela symbolicky „čtyřbodová“ dvojice Svobodová, Šimůnková, která jasně přehrála A. Pražskou a Mužíkovou.   

Kapitánka Litohlav ANNA PRAŽSKÁ: „Utkání sice nevyšlo podle našich plánů, ale i tak jsem s naší hrou spokojená. Poprvé jsem na naší straně viděla velkou bojovnost až do poslední chvíle. Pochválila bych Markétu Pražskou za trpělivou hru v singlu. Ze soupeřek se nám nejvíce líbila nestárnoucí Svobodová.“

Kapitánka Nymburka IVANA RYCHETSKÁ: „Po dopolední vybojované remíze jsme nastupovaly na kurt v mnohem lepší náladě. Bohužel malé komplikace nastaly ve střední části, což je naše slabina. Po třetí dvojce a singlu bylo srovnáno, ale další výhru soupeřek jsme již nepřipustily.“

TJ Sokol Praha-Vršovice II - TJ SLAVOJ Český Brod  6:3

Skvěle zahraná střední pasáž v podání Vršovic a čtyři body „snajperky“ Řehákové. Tak by se daly shrnout klíčové momenty střetnutí, ve kterém Středočešky po 2108 dnech poznaly porážku. Až do stavu 2:2 to byl souboj Řeháková versus Český Brod. Jenže brejk zajistila Pražankám třetí dvojka Strejčovská, Tejkalová, která nedala šanci Červenkové a Fischerové a naskočivší Blažkové. Volným pokračováním pak byl singl, kde Fojtíková získala cenný skalp Vokáčové. Když Řehákové první odvetná trojice brejk potvrdila, musely Cibulková s Červenkovou, Tymichovou a alternující Blažkovou nutně bodovat a odvrátit tak konec utkání. Řeháková s Fojtíkovou ovšem následně dokonaly dílo zkázy a vítězstvím nad Möglichovou a Vokáčovou připravily úřadujícím mistryním konec historické série.

Zástupkyně kapitánky Vršovic ANETA FOJTÍKOVÁ: „Tentokrát se nám podařilo dobře rozehrané utkání dotáhnout do vítězného konce. Zvítězil náš týmový duch. Jsme obrovsky spokojené a velký dík patří také našim fanouškům.“

Zástupkyně kapitánky Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: Velice těžký duel ve Vršovicích se pojil s mnoha hloupými náhodami, které nás tento herní víkend velice svázaly a omezily. Hned tři hráčky se zranily. Náš tým i přes velké omezení a absolutní rozházení sestav, které trenér Bálek dělal z minuty na minutu, ovšem sehrál velice bojovné utkání plné zvratů, se kterým jsme v rámci mezí spokojené. Velká chvála z naší strany patří Fojtíkové a Řehákové, které obě podaly skvělé výkony. Doufáme však, že pohár s hořkou porážkou pijeme tuto sezonu naposledy a jsme připravené vše v plné síle oplatit.“