Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


BDL: Karty pro play-off jsou rozdané Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 09.06.2016

2016 bdl 05 01(K. Vary, Č. Brod, Zbečník, Vsetín) V Botas dorostenecké lize zbývá odehrát jediné kolo základní části. Pořadí v obou skupinách se s pravděpodobností hraničící s jistotou už měnit nebude a osmička postupujících do play-off se tak může pomalu začít připravovat své čtvrtfinálové soupeře. Je také definitivně jasné, že sezona v červnu skončí Karlovým Varům.

BDL

Skupina A: 9. kolo

SK Liapor WITTE Karlovy – SK Šacung ČNES Benešov 1947  3:4

Hosté se v lázních představili v nezvyklých žlutých dresech. „Den pro nás začal dost divoce, když jsme v půli cesty zjistili, že nemáme kompletní sadu dresů a museli jsme hledat náhradní řešení. Proto jsme přijeli těsně před utkáním,“ vysvětlil jejich trenér MARTIN PATÁK. I přes problémy se ale Šacung dokázal proti houževnatým domácím prosadit a zejména díky dvěma výhrám ve trojicích sebral v Doubí dva body. „Překvapila nás sestava soupeře, která byla úplně jiná než při našem předchozím souboji. Nicméně hráči se vypořádali se všemi problémy perfektně a podali vynikající, bojovný výkon,“ ocenil Paták.

Sestava domácích: Vacková, Knapp, Vavřina, Murin. Sestava hostů: Krunert L., Krunert Š.,Krunert M., Zachová.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Hosté o svém vítězství rozhodli výhrami v obou trojicích, ve dvojicích to bylo fifty fifty a singl šel za námi. Náš tým předvedl nejlepší výkon sezony a vybojoval třetí letošní bod. Nejlepším hráčem byl jednoznačně Knapp, který vyhrál singl a s Vavřinou oba debly.“

Trenér Šacungu MARTIN PATÁK: „Obzvlášť bych chtěl vyzvednout Štěpána Krunerta, který se zachoval jako správný kapitán a i přes bolest v noze zahrál excelentně. Také ostatní předvedli nadstandardní hru. Jsem na náš tým opravdu hrdý a věřím, že nám toto utkání dodá dostatek sebevědomí jak pro nadcházející mistrovství republiky, tak pro čtvrtfinálový souboj v lize.“

2016 bdl 05 04TJ Slavoj Český Brod – TJ Dynamo nadace ČEZ České Budějovice  5:2

Středočeši nerozehráli střetnutí ideálně a museli skóre otáčet. Jako zlomový se nakonec ukázal být souboj singlistů mezi Ungermannem a Lukášem Musilem. „Náš hráč prohrál první sadu po řadě zkažených balonů. Pak ale změnil styl podání na smečované a díky tomu dokázal soupeře přehrát a získat oba zbývající sety,“ uvedl kouč Českého Brodu MARTIN JANÍK. „Ve druhé trojici naše sestava nastoupila v klidu a vykazovala účelnou hru zaměřenou na body. V odvetných dvojicích už měl soupeř svěšené hlavy,“ dodal.

Sestava domácích: Čachotský, Ungermann, Truc, Zavacký. Sestava hostů: Bělík, Musil L., Musil T., Potůček.

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Klíčovým momentem bylo otočení nepříznivého stavu 1:2 a 0:1 na sety v zápasu jednotlivců. Bojovným výkonem jsme pak dohráli utkání do vítězného konce.“

Trenér Českých Budějovic PAVEL MUSIL: „Přestože naši silnější hráči prohráli první dvojici po nejhorším výkonu od začátku soutěže, stav  po třech zápasech vypadal slibně. Jenže soupeř, jenž minimálně chyboval, byl pro vítězství více zapálen a nedal nám šanci na překvapení. Pro nás je důležitý bod, kterým jsme si upevnili druhou pozici v tabulce i pro případ , že bychom v posledním střetnutí proti vedoucím Chabařovicím nebodovali.“

Skupina B: 5. kolo

2016 bdl 05 03TJ Sokol Zbečník – SK Bělá  6:1

Domácí potřebovali získat ve východočeském klání plný počet bodů, aby si už před závěrečným kolem zajistili konečnou druhou příčku v tabulce. Až do konce tak bylo o co hrát. „O bodovém rozdělení nakonec rozhodovala až poslední dvojice, ve které Polák s Pohlem již nezahráli tak dobře, jako ve svém prvním vystoupení. Přesto dokázali zápas s Kalouskem a Kubíčkem po ztraceném úvodním setu zvrátit a dovést do vítězného konce,“ radoval se ze splněné mise kouč Zbečníku LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Kábrt, Středa, Pohl, Polák. Sestava hostů: Horčička, Kalousek, Kubíček, Levý.

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Zvládli jsme vyhrát za tři body a splnili tak náš první letošní cíl, tedy skončit v naší skupině na druhém místě. Velmi cenné je, že jsme to dokázali i bez několika zkušených opor ve čtyřech hráčích a s poměrně mladou sestavou. Velmi slušně zahráli všichni kluci, radost mi udělala především téměř bezchybná hra našich odchovanců Poláka s Pohlem v první dvojici. Potěšila i tentokrát velmi solidní divácká návštěva. Sympatický soupeř podal lepší výkon, než v domácím utkání a věřím, že nasbírané zkušenosti zúročí v příští sezoně.“

Trenér Bělé MAREK LÍBAL: „Vyhořeli jsme ve dvojicích, kde nás nejvíce sráží první dotyk s míčem. Ve hře trojic i v singlu je patrné herní zlepšení. Pokud vydržíme a udržíme nastavený trend i nadále, dočkáme se lepších výsledků. Zbečníku gratulujeme a držíme palce do dalších bojů.“

2016 bdl 05 05NK Climax Vsetín – MNK SDS Exmost Modřice  6:1

Oba týmy šetřily některé hráče před nadcházejícím republikovým šampionátem dvojic a trojic. S modřickou výpravou nedorazili Hanus ani Boleloucký a jen na lavičce byl připraven domácí Hyžák. Po sečtení absencí byl Vsetín výrazným favoritem. Svoji roli splnil, vyhrál za tři body a udržel neporazitelnost. Jihomoravany přesto ve druhé trojici dělil jediný míč od zisku bodu ze soupeřova hřiště. „Domácí do této sestavy nenasadili Belka a zastoupit ho měl výborně hrající Andris. První sada vyzněla jasně pro domácí, ve druhé jsme ale začali jsme hrát na dva smečaře a víc čekat na útok ve třech vzadu. Set jsme po boji získali a šlo se do třetího. Za devítek Andris zahrál razantní smeč. Bohužel Bartoš v rozhodujícím momentu podklouzl a míč se odrazil do autu,“ litoval promarněné příležitosti hostující lodivod RICHARD LAŤÁK.

Sestava domácích: Andris, Majštiník, Belko, Stařičný, Hyžák. Sestava hostů: Bartoš, Jonas, Gürtler, Svoboda.

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Musím kluky pochválit za přístup a výkon v utkání. Nepodcenili oslabeného soupeře a přesvědčivě vyhráli. Tímto vítězstvím jsme si zajistili první místo ve skupině a výhodnějšího soupeře do play-off.“

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Bez dvou hráčů základu jsme opravdu neměli moc šancí na úspěch. O to víc mě ale mrzí prohraná trojice ve třetím setu, mohli jsme mít bod. Nejlepším hráčem domácích byl Andris, který nás přehrával ve všech disciplínách.“