Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
  • 02.03. 12:54 Ján a Martina
    https://www.aktuality.sk/ Zavraždili investigatívneho novinára Aktuality.sk J ...
Zbečnická pohárová óda na radost Tisk
Napsal Jiří Linhart  |  Středa, 20.01.2016

2016 pcnskv 01(Karlovy Vary) První oficiální celostátní turnaj mládeže, kterým odstartovala nová soutěžní sezona, hostily o víkendu Karlovy Vary. Turnaj dvojic dorostenců a starších žáků, první ze seriálu Poháru Českého nohejbalového svazu mládeže 2016, byl také nohejbalovou premiérou v novotou pořád ještě vonící hale pro míčové sporty v areálu KV ARENA.

Turnaj do lázeňského města přilákal více než půl stovky hráčů z celé republiky. Zastoupena tu byla všechna centra výchovy nohejbalové mládeže v Čechách i na Moravě. Nejdelší cestu v nejistém lednovém počasí sem vážili dorostenci a žáci z Modřic, Vsetína a Prostějova, početně nejsilnější zastoupení měly oddíly Dynama České Budějovice a domácí SK Liapor Witte. Zbytek startovního pole tvořily naděje Čakovic, Horažďovic, Chabařovic, Českého Brodu, Zbečníku, Stříbra a Pekla nad Zdobnicí. Turnaje v obou kategoriích nečekaně ovládli zástupci Zbečníku.

Starší žáci

Z devíti dvojic rozdělených do dvou skupin si jich hned osm zahrálo play-off. Černý Petr v podobě jediného nepostupového místa do čtvrtfinále zbyl na karlovarské céčko. Ve čtvrtfinále nezaváhal Zbečník proti Karlovým Varům B (Krška, Syrový), ovšem druhý vítěz skupiny Český Brod (Čech, Svoboda) se musel sklonit po nezvládnutých koncovkách obou setů před Chabařovicemi. Peklo zdolalo Čakovice (Hozman, Protiva) a Karlovy Vary A po velké bitvě udolaly ve třech sadách setech Stříbro (Tolar, Budek).

2016 pcnskv 02V prvním semifinále Zbečník nezaváhal ani s Karlovými Vary A (Toman, Rendl) a o tom, že bude finále záležitostí Východočechů, rozhodl druhý zápas, ve kterém Peklo po jasně vyhraném úvodním dějství udolalo v tom druhém až na devítkách Chabařovice (Henzl, Kraus). V boji o třetí místo tahali za delší konec provazu Severočeši, kteří zdolali domácí A družstvo. Finále rozhodla koncovka prvního setu. V něm Zbečník vedl 9:6, ovšem nechal svého soupeře srovnat. Pak to však vzal na sebe zbečnický lídr Pohl, když pomohl kolegovi na příjmu a nekompromisně zakončil. Druhý set již pak byl jasnou záležitostí zbečnické dvojice (Pohl, Vávra), jež, přes střídání v družstvu Pekla (Veselý, Šimeček, Čižinský), dokráčela k triumfu.

,,Patřili jsme k favoritům i vzhledem k tomu, že někteří nejlepší kluci z této kategorii se představili mezi dorostenci nebo zcela chyběli. My naopak v sestavě měli Vaška Pohla, který v této kategorii patří k nejlepším, což potvrdil. I netypický dvojkař Milan Vávra ale odehrál turnaj velmi dobře a splnil na jedničku to, co jsem od něj očekával. Zvládli jsme to bez ztráty setu, zatrnulo mi jen na konci úvodní sady ve finále, kdy jsme nechali lacinými chybami soupeře srovnat na 9:9, naštěstí to dobře dopadlo. Jsem také rád, že se do finále probojovalo i druhé družstvo z východních Čech - TJ Peklo,“ kvitoval vedoucí Zbečníku LUKÁŠ VLACH. 

Konečné pořadí turnaje – starší žáci:
1. TJ Sokol Zbečník (Pohl, Vávra)
2. TJ Peklo (Šimeček, Veselý, Čižinský)
3. TJ Slovan Chabařovice (Henzl, Kraus)
4. SK Liapor Witte Karlovy Vary A (Toman, Rendl)

 

Dorost

2016 pcnskv 04Skoro jednou tolik sestav se prezentovalo ve starší věkové kategorii. V nabité konkurenci 16 deblů se tak dala na úvod sezony očekávat parádní podívaná. Roli favoritů nasazených do prvního koše potvrdilo a přímý postup do čtvrtfinále si bez problémů zajistilo kvarteto Prostějov, Vsetín, Šacung Benešov a Dynamo České Budějovice A. Sítem osmifinále naopak muselo projít dalších osm dvojic, jež si potřebovaly účast mezi  nejlepší osmičkou teprve vybojovat. Čakovice nedaly v této fázi šanci Horažďovicím (Slavíček, Hokr F.), bratři Koudelkové bez problémů zdolali Chabařovice (Štrejl, Kovařík), Český Brod (Truc, Slavík) selhal v souboji s Českými Budějovicemi C a v základní skupině matně hrající Zbečník po zlepšeném výkonu přehrál Modřice A (Hanus, Boleloucký). 

Ve čtvrtfinále Prostějov smetl České Budějovice C (Bělik, Zrna) a České Budějovice A přehrály Čakovice (Brož, Kalous Z.). Jestliže se tyto dva výsledky daly očekávat, tak o těch zbývajících se to tolik tvrdit nedá. To, že České Budějovice B (Koudelkova Z., Koudelka V.) opravdu umí, již předvedly na posledním loňském dorosteneckém poháru v Týnu nad Vltavou, kde triumfovaly. Tentokrát se před nimi musel sklonit mírně favorizovaný Šacung (Chejn, Krunert Š). V posledním čtvrtfinále pak došlo zřejmě na největší překvapení, když Zbečník po výborném výkonu zdolal Vsetín A , v jehož dresu se na palubovce proháněl vedle Hyžáka i úřadující mužský vicemistr Evropy Belko.

2016 pcnskv 05V semifinále došlo na českobudějovické derby A (Žikeš, Višvader) vs. B. Dlouho se zdálo, že bude rozhodovat třetí set. Jenže bratři Koudelkové dokázali téměř nemožné. Po vyhraném prvním setu otočili zestavu 3:8 i ten druhý a mohli se tak radovat z postupu do finále. Ve druhém semifinále měl zpočátku navrch favorizovaný Prostějov (Ftačník, Matkulčík, Příhoda), jenž získal s přehledem úvodní sadu. Pak se ale Zbečník dostal do hry a srovnal krok. Velké drama vyvrcholilo v infarktovém třetím dějství, když nejprve vedl o dva míče Zbečník 8:6, poté zase měl Prostějov k dispozici dva mečboly. Ani to ale Hanákům nestačilo a po chybě v mezihře při posledním míči se tak do boje o zlato probojovali Východočeši. Hořký doušek pak museli zklamaní Prostějovští polknout i v zápase o bronz, kde nestačili na Dynamo A. Ve finále se čekala velká bitva, ale rozjetý Zbečník měl od začátku navrch. Na rozdíl od svého soupeře téměř nechyboval a po bojovném výkonu hladce zvítězil.

2016 pcnskv 06Do elitní čtyřky posty se probojovali hráči předních celků loňského ročníku dorostenecké ligy, mistrovského Prostějova a bronzových Českých Budějovic, na nejvyšší stupínek si ale vyskočili, možná překvapivě, ale určitě zaslouženě, Lukáš Kábrt s Tomášem Zelbou. Vedoucí týmu ze Zbečníka, který je místní částí starobylého východočeského města Hronova, LUKÁŠ VLACH si tak mohl vychutnávat zlatý double svých svěřenců. ,,Kluci spolu hráli vůbec poprvé. Ve skupině se do toho vůbec nemohli dostat a kopali se „za uši“, když postoupili po prohře s Českým Brodem až ze třetího místa. V té chvíli bych všemi deseti bral asi i bodovanou osmičku. Jenže v play-off jako kdyby nastoupilo úplně jiné mužstvo, které dřelo, bojovalo o každý míč a podalo skvělý výkon. Podařilo se nám vyřadit favorizované celky Vsetína  i Prostějova a finále bylo třešničkou na dortu. Nechybovali jsme a měli i viditelně větší touhu po vítězství. A celkové double pro Zbečník? Je to senzace, paráda, bomba, co k tomu říct jiného? To už se asi jen tak nepovede, konkurence především v dorostu je letos obrovská.“ Nejlepšími hráči turnaje byli pořadateli vyhlášeni Václav Pohl a Lukáš Kábrt, čímž byla jen potvrzena mimořádně povedená neděle pro zbečnický nohejbal.

Konečné pořadí turnaje - dorost:
1. TJ Sokol Zbečník (Kábrt, Zelba)
2. TJ Dynamo České Budějovice B (Koudelka V., Koudelka Z.)
3. TJ Dynamo České Budějovice A (Višvader, Žikeš)
4. TJ Sokol I Prostějov (Příhoda, Matkulčík, Ftačník)

(foto Michal Valenta, Lukáš Vlach)