2014 mkrz 01(Louny) Ve sportovní hale v Lounech proběhl poslední zářijovou neděli 18. ročník turnaje trojic starších a mladších žáků Memoriál Karla Raise. Turnaj byl součástí Poháru ČNS 2014. „Původně bylo přihlášeno 18 sestav. Nakonec jich přijelo jen 11, přičemž kategorie mladších žáků se kvůli nemocem a zraněním vůbec neodehrála,“ uvedl šéf turnaje KAREL JONÁK.

Účastníci byli nasazeni do dvou skupin podle výkonnosti. Ve skupinách se hrálo na dva vítězné sety a nejlepší kvarteto postoupilo do vyřazovacích bojů, kde se utkalo na kříž s druhou skupinou. Základní skupiny opanovaly týmy Českých Budějovic A a Zbečníka. Neztratily žádný bod ani set. Ve skupině A  obsadila druhé místo Dolní Radechová, třetí příčku Zruč-Senec a na poslední postupové pozici skončily Chabařovice. Do čtvrtfinále se neprobojovaly Karlovy Vary B a Slavoj Český Brod. Ve skupině B se o pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodovalo v minitabulce vzájemných zápasů. Na druhém místě skončila trojice Českých Budějovic B, na třetím  Žatec a na čtvrtém Peklo nad Zdobnicí. Černý Petr v podobě vypadnutí připadl mužstvu Liaporu Karlovy Vary A.

2014 mkrz 02Čtvrtfinálové boje nepřinesly žádné velké překvapení. Nejvýše postavená družstva ve skupinách postoupila po dvou setech do semifinále. V prvním semifinále si lehce ve dvou setech poradily   České Budějovice A se svojí rezervou. Ve druhém semifinále se hrál v úvodu vyrovnaný nohejbal. První sadu získala pro sebe Dolní Radechová posledním možným bodem, ve druhé už pak soupeř ze Zbečníku nekladl velký odpor. Souboj o bronz vyhrálo v koncovce třetího dějství Dynamo České Budějovice B. „Také ve finále byli úspěšnější Jihočeši. K výhře nad Dolní Radechovou jim stačily dva sety a stali se tak vítězi celého turnaje. Nejlepším smečařem byl vyhlášen David Žikeš z vítězného týmu a nejlepším polařem Václav Pohl ze Zbečníku,“ shrnul Karel Jonák.

 

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Dynamo České Budějovice A (Žikeš, Koudelka Z., Koudelka V.)
2. TJ Sokol Dolní Radechová (Levý, Středa, Mareček)
3. TJ Dynamo České Budějovice B (Potůček, Musil L., Musil T.)
4. TJ Sokol Zbečník (Beran, Pohl, Polák)


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři