2013 pcnsfin 01(Týn nad Vltavou, Praha) Po téměř devíti měsících a zastávkách v sedmi různých městech vyvrcholil o třetím listopadovém víkendu Pohár Českého nohejbalového svazu mládeže. V sobotu bojovali o body dorostenci v Týně nad Vltavou, v neděli pak proběhl „finálový“ turnaj v Praze na Kotlářce, kde si naposledy zahráli dorostenci i žáci. Vítězi seriálu jsou, stejně jako před rokem, Stratov (dorost) a Prostějov (žáci).

Týn nad Vltavou (dorost - trojice, 16.11. 2013)

Na jih Čech přijelo jen deset sestav. Hrací systém se proto přímo nabízel – dvě skupiny po pěti týmech a z každé postupovaly čtyři nejlepší celky. Ve skupině A nedošlo  k žádnému překvapení a týmy se seřadily v pořadí, v jakém byly do skupiny nasazeny. Druhá skupina měla ovšem pořadí absolutně převrácené. „Vyhrálo ji Dynamo České Budějovice B, složené původně jen z žáků, ale výrazně mu pomohlo posílení o čerstvého juniorského mistra Evropy Chalupu,“ uvedl jeden z pořadatelů turnaje VLADIMÍR VONDRÁŠEK. Mezi osmičku pro play-off se naopak nevešly Košice a překvapivě ani modřická sestava.

2013 pcnsfin 02Vyřazovací část začala jasnou výhrou Stratova A nad Kotlářkou (Sýs, Líbal, Šťastný), v druhém klání po velkém boji ve třech setech zvítězil Prostějov nad Zvěrkovicemi (Sliacký, Burian, Hrdlička V., Tůma). V  českobudějovickém derby vyřadilo ryze žákovské áčko své oddílové spoluhráče (Chalupa, Koudelka V., Koudelka Z., Hrdlička D.) „Chalupův nástup do třetího setu byl zřejmě pozdní,“ podotkl Vondrášek. V posledním duelo stratovské béčko (Chadim T., Červinka, Schneider, Krejčík) nenašlo recept na Horažďovice a podlehlo ve dvou setech.

Semifinálové střetnutí mezi Stratovem A a Prostějovem (Roba, Matkulčík, Ftačnik) nabídlo vyrovnané začátky setů, v koncovkách se ale projevila větší jistota a zkušenost Stratova. Druhé semifinále rozhodla výrazná fyzická převaha Horažďovic nad Dynamem České Budějovice A (Žikeš, Višváder, Bělík). „V boji o třetí místo Prostějov přejel Dynamo A rozdílem třídy. Do finále vstoupil Stratov (Kalous, Chadim J., Šulc) velmi vlažně a náskok, který si Horažďovice (Hokr, Pivnička, Knebl) vytvořily v počátku jim stačil k poklidnému zisku setu. Druhá sada byla o něčem jiném a dlouho se zdálo, že se půjde do setu třetího. Obětavá hra Západočechů však vedla k jejich nejtěsnějšímu vítězství ve druhém setu a tím i v celém turnaji,“ uzavřel  Vondrášek.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon (Knebl, Hokr, Pivnička)
2. TJ Sokol Stratov A (Kalous, Chadim J., Šulc)
3. TJ Sokol I Prostějov (Roba, Matkulčík, Ftačnik)
4. TJ Dynamo České Budějovice A (Žikeš, Višváder, Bělík)

 

Praha - Kotlářka (žáci - trojice, dorost – dvojice, 17.11. 2013)

Pohár ČNS mládeže napsal na Kotlářce tečku za ročníkem 2013. V nafukovací hale na Praze 6 se s letošním ročníkem rozloučily obě vypsané kategorie. Dorostenci uzavřeli boje tradičním turnajem dvojic s názvem Poslední smeč a žáci završili sezonu Mikulášskou smečí trojic. Měl jsem trochu obavy, jak se bude vše stíhat. Nakonec jsme ale dokázali uspokojit všechny zájemce. Oba turnaje proběhly po technické a pořadatelské stránce, myslím, bez problémů. Poděkování patří Magistrátu hlavního města Prahy a zejména Pražskému nohejbalovému svazu za nemalou finanční podporu," řekl MARTIN HLAVIČKA z pořádajícího SK Kotlářka.

2013 pcnsfin 03Žáci (Mikulášská smeč)

Na Mikulášské smeči se prezentovalo 11 trojic. Přímý postup do play-off si zajistilo šest nejlepších celků vzešlých po odehrání tří základních skupin. Osmičku doplnil pohárový nováček ze Sokola Zbečník, který v dodatečném souboji přehrál Liapor Karlovy Vary i Peklo. Druhým postupujícím se stalo KZO Miláno Košice, kterému podlehli žáci z Horažďovic.

V následném osmifinále si jediný slovenský účastník vyšlápl i na Modřice (Boleloucký, Hanus, Svoboda), které udolal ve třech sadách. Zbylé osmifinálové boje se obešly bez třetích setů. Prostějov si poradil s béčkem Českých Budějovic (Koudelka Z., Koudelka V., Musil L., Musil T.), Kotlářka nedala šanci Zbečníku (Pohl, Beran, Polák, Vávra) a první formace Dynama vyprovodila Dolní Radechovou (Levý, Středa, Pošepný). Ani semifinále nepřinesla výraznější drama. Hráči z Prostějova vystavili stopku Košicím (Vidlička L, Vidlička K., Gábor) a obdobně naložila i domácí Kotlářka Jihočechům (Višváder, Žikeš, Bělík, Potůček). Českobudějovičtí si alespoň částečně spravili náladu po bronzové výhře nad Košicemi. Finále svedlo dohromady dva největší rivaly. Právě Kotlářka (Chejn, Soukup, Novotný) byla totiž jediným týmem, který hlavnímu favoritovi z Prostějova (Ftačnik, Matkulčík, Příhoda) dokázal šlapat v průběhu sezony na paty. Hanáci ale roli hlavního favorita potvrdili a po třísetové výhře se mohli radovat z triumfu na turnaji i obhajoby celkového vítězství v poháru.

2013 pcnsfin 04„Samozřejmě jsem rád, že kluci potvrdili svou letošní žákovskou dominanci i na půdě druhého nejsilnějšího týmu celého seriálu. V průběhu dlouhé sezony, kde navíc hráli střídavě i za muže ve druhé lize, se ale nevyhnuli některým výkyvům, což může mrzet. Jsem spokojen s průběhem celého seriálu i z toho důvodu, že jsem myšlence uskutečnění poháru mládeže kdysi pomáhal na svět. Pro žáky a nakonec i pro dorostence je to velmi dobrá průprava do dalších ligových bojů a koneckonců i jistá prestiž, v celém seriálu zvítězit. Navíc slouží tento seriál turnajů k jisté konfrontaci výkonnosti družstev i z krajských soutěží s našimi nejlepšími žákovskými celky. Pevně doufám, že i v dalších letech se bude turnajů pod hlavičkou Poháru ČNS zúčastňovat co nejvíce týmů. Myslím si, že způsob, jakým Komise mládeže k systému bodování i odměňování družstev v letošní soutěži přistoupila, je dobrý a může se na něm do budoucna stavět,“ hodnotil prostějovský kouč RICHARD BENEŠ.

Konečné pořadí turnaje:
1. Sokol I Prostějov (Ftačník, Matkulčík, Příhoda)
2. SK Kotlářka (Chejn, Soukup, Novotný)
3. Dynamo České Budějovice A (Žikeš, Višváder, Bělík, Potůček)
4. KZO Miláno 2007 Košice (Vidlička K, Vidlička L, Gábor)

Konečné pořadí Poháru ČNS žáků 2013:
1. Sokol I Prostějov - 397 bodů
2. SK Kotlářka - 300 b.
3. TJ Dynamo České Budějovice - 237 b.
4. KZO Miláno 2007 Košice -132 b.

2013 pcnsfin 05Dorost (Poslední smeč dorostu)

Poslední smeč přilákala dvacítku dorosteneckých dvojic. Po základní části by se za smolaře turnaje daly označit sestavy Modřic, které obsadily nepostupová třetí místa hned ve třech skupinách. Smůlu měli i vicemistři republiky ze Semil, kterým se při pádu nepříjemně zranil blokař Souček.

V prvním osmifinále čerství mistři Evropy z Českých Budějovic zdolali v jihočeském derby kolegy ze Zvěrkovic (Sliacký, Burian). Stratovu pak nestačil oslabený tandem ze Semil (Kučera, Holata, Souček). První sestava Horažďovic ve třech sadách vyřadila Prostějov (Ftačnik, Roba, Příhoda). Posledními semifinalisty se staly Semily B, které zdolaly béčko Horažďovic (Knebl, Cibulka). Zajímavý souboj nabídlo první semifinále, které svedlo na kurt suverénní mistry Botas dorostenecké ligy proti evropským šampionům (Chalupa, Fík). Z divácky velmi atraktivního souboje vyšel ale přeci jen lépe Stratov. Ve druhé semifinálové bitvě se představily Horažďovice A v duelu s béčkem Semil (Klaban, Sehrig). Hráči z Podkrkonoší začali lépe, ale karta se postupně obracela a po třech sadách se radovali Západočeši.

V souboji „zklamaných“ si tandem Chalupa, Fík díky své poslední výhře v dorostenecké kategorii zajistil bronzovou příčku. Ve finále Stratov (Putík, Chadim T., Chadim J.) vzdoroval, ale na Horažďovice (Pivnička, Hokr) to nakonec nestačilo. Razantní údery v podání Pivničky a skvěle takticky hrající Hokr soupeře přetlačili a vedle vítězství na Poslední smeči tím dopomohli svému týmu i ke stříbru v celkovém hodnocení poháru.

2013 pcnsfin 06Oba poslední turnaje pohárového seriálu měly v kategorii dorostu stejného vítěze. V Týně nad Vltavou i v Praze zvítězily Horažďovice a přeskočily díky tomu Kotlářku v konečném pořadí Poháru ČNS. „Ani na jeden turnaj jsme nejeli jako favorité, o to větší mám radost. V sobotním turnaji jsme sice postupovali až z druhého místa ze skupiny po porážce se Stratovem A, nicméně náš výkon rostl každým zápasem a nejlepší  jsme podle mého předvedli až ve finále, kde jsme Stratovu vrátili porážku a  zaslouženě vyhráli. Nedělní turnaj dvojic byl velmi kvalitně obsazený, ale i tak se nám podařilo projít ze skupiny z prvního místa. Čtvrtfinále bych pak označil jako klíčový zápas dne, kdy se nám po velkém boji posledním možným míčem podařilo udolat prostějovskou dvojici Ftačnik, Roba. Poté už jsme se vezli na vítězné vlně až do konce,“ shrnul vydařený horažďovický víkend LUKÁŠ HOKR, jenž měl výrazný podíl na obou výhrách Západočechů.

Už před posledním pohárovým víkendem bylo jasné, své loňské vítězství obhájí Stratov. Jeho náskok na čele byl obrovský. A Středočeši si svůj triumf pojistili dvěma druhými místy. „Vítězstvím v Poháru ČNS kluci završili úspěšný rok,“ potvrdil trenér Stratova JIŘÍ SCHNEIDER. „Celá sezona nám ukázala, že celkově máme spoutu mladých, nadějných nohejbalistů. Je proto škoda, když jako odměnu hráči všech kategorií dostanou za celoroční snažení od svazu pohár, se kterým se vyfotí a pak ho odloží v klubovně. Odměnou by mělo být ocenění každého hráče, který je na soupisce, bez ohledu na to, kolik bodů na oddílové konto připsal. Je to kolektivní snažení. Již jsme o tom s trenéry mládeže psali na začátku sezony, ale asi zbytečně. Chceme dělat něco pro mládež, a když je příležitost, tak zase nic,“ dodal.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol VYNK Horaždovice Hapon A (Pivnička, Hokr)
2. TJ Sokol Stratov (Putík, Chadim J., Chadim T.)
3. TJ Dynamo České Budějovice A (Chalupa, Fík)
4. TJ Sokol Semily B (Klaban, Sehrig)

Konečné pořadí Poháru ČNS dorostu 2013:
1. TJ Sokol Stratov - 384 bodů
2. TJ Sokol VYNK Horaždovice Hapon - 262 b.
3. SK Kotlářka - 179 b.
4. TJ Dynamo České Budějovice - 158 b.

 


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři