Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Úvodní díl poháru dorostu vyhrály Budějovice Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 18.02.2009

2009_horazd_01(Horažďovice) Tým Dynama České Budějovice ve složení Jan Vondrášek a Ladislav Štěpař ovládl sobotní nohejbalový turnaj dvojic dorostu O pohár města Horažďovice. Celá akce odstartovala čtyřdílný seriál Poháru Českého nohejbalového svazu dorostu. Do Horažďovic se sjela takřka kompletní republiková špička. Pořadatelům se přihlásilo 17 dvojic včetně několika loňských juniorských mistrů světa.

Ze čtyř základních skupin postupovala do osmičlenného pavouka vždy dvě nejlepší družstva. Základní skupiny žádné velké překvapení nepřinesly. Z dopoledního programu prošly do play-off dva týmy Dynama České Budějovice i pražské Kotlářky. Podobným způsobem si v odpoledních skupinách místo ve vyřazovacích bojích rezervovaly obě dvojice Sokola I Prostějov a Žďáru nad Sázavou. Před branami čtvrtfinále naopak zůstala třeba Solidarita Praha nebo loňští bronzoví medailisté z republikového šampionátu dvojic Zruč/Senec.

Ani ve čtvrtfinále neměli favorité vážnější problém a mezi nejlepší čtyřku pronikly všechny vítězné týmy ze základních skupin. První semifinále přineslo oddílový souboj mezi dvojicemi Sokola I Prostějov. Šťastnější bylo nakonec áčko ve složení Klaudy - Dočekal, které zdolalo Pacejku s Valentou a střídajícím Lokočem 10:6 a 10:9. Ve druhém semifinále na sebe narazila áčka Českých Budějovic a Kotlářky Praha. V zápase výtečné úrovně porazili takřka bezchybní Jihočeši Vondrášek se Štěpařem favorizované Putíka s Cibulkou 10:8 a 10:6.

2009_horazd_02V zápase o třetí příčku nedokázali Pražané zahnat frustraci ze semifinálové porážky a podlehli prostějovskému béčku 7:10 a 8:10. Finále bylo pravým vyvrcholením celé akce. Proměnilo se v lítou bitvu o každý bod, ve které v koncovkách dominovalo českobudějovické duo a po setech 10:9, 10:9 se mohlo radovat z celkového prvenství.

Jihočeští mladíci se stali zaslouženým, byť trochu nečekaným vítězem úvodního dílu pohárového seriálu. Za celý den si prakticky nevybrali slabší chvilku a turnajem prošli bez jediného klopýtnutí. "Jeli jsem sem s cílem dostat se mezi nejlepší čtyřku, konečný výsledek tak předčil naše očekávání. Předtím jsme s Láďou hráli jeden turnaj ve Vlašimi, který se nám povedl tak napůl. Po vítězství ve čtvrtfinále jsme si začali věřit, ale pořád jsme nepřemýšleli o medailích. Když jsme ale v semifinále porazili favorizované Putíka s Cibulkou z Kotlářky Praha, už jsme doufali, že zvládneme i finále. A vyšlo to," ohlédl se za povedeným vystoupením loňský juniorský mistr světa z Přerova Jan Vondrášek, jehož doménou je defenziva. V Horažďovicích ovšem ukázal, že mu není cizí ani precizní zakončení. "Hrajeme systém poctivá práce v poli, kdy ani jeden z nás není jedničkou v týmu, což je asi naše výhoda. Oba jsme léta hráli na pozicích nahrávačů, takže tohle nám problém nedělá. No a jak se říká, když je dobře nahráno, tak ten bod už dá i kopyto," dodává hráč Dynama České Budějovice.

2009_horazd_03Těsně pod vrcholem zůstaly obě dvojice Sokola I Prostějov, které si na sever Moravy odvezly pomyslné stříbro a bronz. Trenér Richard Beneš byl s vystoupením svých svěřenců na západě Čech spokojen, ale drobné mouchy na výkonech prostějovských dorostenců přesto našel. "Obě dvojice nehrály bez chyb, v některých fázích zejména v úvodu turnaje jich bylo více. Klaudy s Dočekalem odvedli své standardní výkony, na které jsem zvyklý. Úvod turnaje však trochu podcenili, což by se nemělo stávat. Předvedenou hrou i umístěním mě příjemně překvapila naše druhá sestava. Vzhledem k tomu, že Pacejka byl vloni ještě starší žák, počínal si na svůj věk skvěle a myslím si, že všechny přesvědčil, že byl právem vyhlášen nejlepším žákem za rok 2008. Valenta byl jako vždy vynikající v poli a vzhledem k tomu, že ani zakončení mu ve dvojkách nedělá problémy, byl velmi platným hráčem. Trochu za očekáváním zůstal Filip Lokoč, ale jsem přesvědčen, že jeho dny v průběhu roku přijdou. Ještě na závěr chci poděkovat organizátorům turnaje, kteří se zhostili svého úkolu výborně a přispěli k dobrému turnaji juniorů," řekl Richard Beneš.

Horažďovice viděly takhle kvalitní mládežnickou akci vůbec poprvé. "Mám trochu rozporuplné pocity. Jako trenér nejsem z výkonu našich hráčů vůbec nadšen. Naopak jako pořadatele mne těší, že jsme byli schopni takový podnik vůbec zorganizovat. Nějaké nedostatky by se určitě našly, ale vcelku jsme to zvládli. Ani přítomní diváci v tělocvičně ZŠ v Blatenské ulici určitě nelitovali, zejména odpoledne měli možnost vidět opravdu špičkové zápasy," zhodnotil turnaj David Boška z pořádajícího klubu NC Hapon Horažďovice.

Konečné pořadí
1. TJ Dynamo České Budějovice "A" - Vondrášek, Štěpař
2. TJ Sokol I Prostějov "A" - Klaudy, Dočekal
3. TJ Sokol I Prostějov "B" - Valenta, Pacejka, Lokoč
4. SK Kotlářka Praha "A" - Putík, Cibulka

Průběžné pořadí Poháru ČNS dorostu
1. TJ Sokol I Prostějov  -  69 bodů
2. TJ Dynamo České Budějovice  -  67 bodů
3. SK Kotlářka Praha   -  37 bodů
4. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou  -  22 bodů