(Modřice) Poslední modřická extraligová finále trenéra PETRA GULDU nenadchla, zejména kvůli výsledku. Nejprve ambice jeho družstva zastavila zkušená česko-slovenská vozba ze Vsetína a poté zase dravé mládí v barvách Čakovic. Čekání na titul se na modřické poměry natahovalo neúměrně dlouho. Letos tak byla na celku z jihu Moravy patrná velká touha zlomit po šesti letech tohle „prokletí“. V létě se Modřičtí navnadili ziskem zlatých medailí ze šampionátu trojic, náročný kouč ovšem hleděl především směrem k extralize. Po těžkém semifinále proti Čelákovicím narazil tým v souboji o zlato na svého posledního finálového kata z Čakovic. A na den oslav vzniku Československa připravil Gulda svůj tým perfektně…

Trenére, šest let čekání na mistrovský titul je u konce.

Dvakrát jsme k titulu byli velmi blízko, ale vyšlo to až letos. Sezóna byla zkrácená, o to více jsme se však připravovali na vyvrcholení. Dali jsme tomu opravdu moc.

Už rozkopávání pře utkáním bylo hodně agresivní a první dva debly byly hodně atletické.

Samozřejmě je to finále a hráči jsou motivovaní. Ale i v úvodních dvojkách byla vidět i nervozita – byly tam nějaké špatné nahrávky a tak…

Spekulovalo se, že vzhledem k neúplné základní části nemusí mít finále plnohodnotnou kvalitu. Mělo?

Podle mého názoru bylo finále neskutečně kvalitní. Byli jsme dobře připraveni, Čakovice také, jen udělaly více chyb. Speciálně jsme analyzovali jejich hru, rozbory jsem strávil spoustu času. A podle výsledku se to vyplatilo.

2021 elmfinalegulda 2Hlavně ve trojkách se zdálo, že pověstná čakovická kombinace vázne. Odhozené nahrávky ze středu si vaši blokaři pohlídali, a když ne, zafungovalo pole.

Nepropadali jsme panice z jejich hry přes nohu, našim blokařům se ji dařilo narušovat. Trojky jsme zvládli excelentně. Kluci to odehráli přesně podle mých představ.

Vyhrát všechny čtyři je majstrštyk. To, že v obou zvítězí Pospíšilova formace, se dalo čekat. Ale že stejný bodový příděl zajistí i Kopova sestava, to se zase tolik nepředpokládalo.

Počítali jsme s tím, že Pospíšilova trojice zvítězí. To je základ úspěchu. V sezóně kluci prohráli snad jen jedinou trojku. Kuba s Lukášem Rosenberkem hrají neskutečně, já jsem ale trochu čekal, co udělá finálová atmosféra s Davidem Višvaderem. Kluci mu ale nevyčtou žádný míč a dostávají ho nahoru. Díky tomu je na tom výkonnostně perfektně, což také ve finále potvrdil. A Pavel Kop, ten byl hodně namotivovaný. Věděl, že týmu dluží body a dokázal je uhrát.

Na stejném postu se v Kopově trojici kvalitní prací prezentoval další z mladíků, Jan Hanus.

Ač se to nezdá, Honza už dlouhodobě patří k lídrům týmu. Převzal roli Martina Müllera, hraje dobře ve dvojce i trojce a je to hlavně velký bojovník. Někteří lidé ho nemají rádi za jeho až teatrální gesta, ale taková dělají třeba i oba Kalousové z Čakovic. On jiný nebude, provokuje tím fanoušky soupeře, ale pomáhá mu to.

V singlu ovšem předvedl divočinu. V prvním setu nechybělo moc a přilétl kanár. Ve druhém ale zkazil setbol.

První set nebyl z jeho strany dobrý. Ale na druhou stranu je třeba vidět, jak fantasticky hrál Jirka Kalous. Přesto mu ve druhém setu Honza vzdoroval a za devítek byl dvakrát na útoku.

D2021 elmfinalegulda 3íky dvěma vítězstvím druhé trojice bude sláva patřit hlavně Pavlu Kopovi. Ale mimořádný výkon podal i Petr Topinka, jenž evidentně ještě nepatří do starého železa...

Myslím, že dost rozhodlo z pohledu jejich trojice nepovedené semifinále s Čelákovicemi. Já jsem jim před finále řekl, že jim věřím a tuším, že ve finále odevzdají ten nejlepší výkon. A oni jej předvedli.

Byl pro vás Pavel Kop jedničkou týmu?

Nechtěl bych hodnotit, jestli byl někdo nejlepší. Já si myslím, že to byl hlavně kvalitní týmový výkon. Jsme kolektivní sport a všichni musí vytvořit mozaiku, která do sebe zapadá.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři