(Praha) Někdy je všechno jinak. Ještě na jaře řešil PAVEL KOP v roli vedoucího družstva, zda se nováček extraligy z Holic přihlásí do letošního ročníku soutěže. Neúspěšně. Východočeský celek nakonec do hry nezasáhl. Osud pak smečařského bombarďáka zavál zpět na místo činu, tedy do Modřic, kde úspěšně působil řadu sezon. Přišel s jediným cílem – vrátit na jih Moravy extraligový titul. Ve čtvrtek večer, když se mu v libeňské UNYP Areně blýskala na krku zlatá medaile, si mohl odškrtnout splněný úkol. Navzdory nepříjemnému zranění navíc patřil mezi hrdiny finále. I takové příběhy píše nejvyšší mužská soutěž.

Pavle, na jaře jsi hasil požár v Holicích a nakonec stříkáš šampaňské v Modřicích…

Když v květnu opožděně začínala extraliga, dělal jsem všechno pro to, abychom ji v Holicích konečně hráli. Bohužel situace kolem covidu nám to neusnadnila. To už je za námi. Jsem rád, že jsem neukončil kariéru, nechal se přemluvit a šel zpátky do Modřic. Teď, když mám na krku zlato, vím, že jsem se rozhodl dobře.

Modřické prostředí znáš dobře z předchozího působení, hrálo to roli při tvém rozhodování?

V Modřicích jsem hrál asi jedenáct let. Věděl jsem tedy, do čeho jdu.

Letošní cesta Modřic do finále nebyla snadná, zejména ve druhém semifinále na půdě Čelákovic...

Bohužel jsme v semifinále nenavázali na dobré výkony, především na ten poslední ze základní části v Čakovicích. Naší trojce se moc nedařilo. Dnes jsme to ale odčinili a předvedli naopak jeden z našich nejlepších výkonů.

V2021 elmfinalekop 2e vaší sestavě velmi dobře fungovala i obrana a mezihra. Hanus a Topinka podali skvělý výkon…

Zápolil jsem se zraněními. Nejen ruky, mám problémy i s kotníkem. Dokázali jsme se ale semknout a bojovat. A vyplatilo se. Věděl jsem, že třeba Petr se umí neuvěřitelně vyhecovat, a také to prokázal. Lítal po hřišti jak hladová fretka.

Hrálo se dost nahuštěným míčem, na horní hranici povolené hodnoty. To ti ale asi nevadilo…

Mně vyhovoval…

Při vší úctě k tobě se vzhledem ke tvé figuře asi nečekalo, že v klidu budeš stíhat blokovat na kůly rozhazovanou nahrávku soupeře.

Asi mám hodně natrénováno.

Co rozhodlo o tom, že jste tentokrát vyhráli oba trojkové zápasy?

Nejdůležitější byl čtvrtý zápas, tedy naše první vystoupení. Jakmile jsme vyhráli, tak už jsme věřili, že to dokopeme k titulu. I kdybychom druhou trojku nezvládli, tak po nás šli Lukáš Rosenberk s Kubou Pospíšilem. Těm jsem věřil. Proto jsme poslední duel mohli hrát v klidu, dostali jsme se do euforie.

Soupeř si v posledním střetnutí s vaší hrou nevěděl rady. A i když vystřídal, herní schéma nezměnil.

Kluci z Čakovic mi přišli, jako by ztratili motivaci. Nebo už to vzdali. Předčasně. Nechci aby to vyznělo nějak vychloubačně, ale už po třech balonech v prvním setu jsem věděl, že to dopadne dobře. Pokud neuděláme nějaké zbytečné chyby, tak je porazíme.

Poslední vítězství si v Praze na finále slavil v roce 2015. Pamatuješ?

To byla asi moje nejlepší sezóna. Ale byl jsem tady i v roce 2018, když se prohrálo se Vsetínem.

2021 elmfinalekop 3S ohledem na dřívější téměř každoroční zlatou žatvu se teď v Modřicích na titul čekalo docela dlouho, souhlasíš?

Byly tam Karlovy Vary, dvakrát Vsetín. Kluci z Čakovic mají asi největší potenciál do budoucna. My jsme naopak v družstvu čtyři starší hráči, ale o to si vítězství víc cením.

Ale i na vaší straně o sobě dalo vědět mládí. V základní sestavě se výborně zabydleli jak Hanus, tak Višvader…

David Višvader perfektně doplňuje trojici Kuby Pospíšila a Lukáše Rosenberka. A Honza Hanus se za poslední rok strašně zlepšil. O hodně procent. Škoda, že se mu nepodařilo vyhrát singl.

Jak sladký byl pro tebe letošní titul?

Jelikož to je po šesti letech, kdy se vracíme na vrchol, tak hodně sladký. Jsem nadšený, zejména s ohledem na fakt, že ještě ráno jsem nevěděl, jak na tom s nohou budu.

Holice příští sezónu začnou ve třetí nejvyšší soutěži. V jakém dresu uvidíme tebe?

Zatím jsem o tom nepřemýšlel.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři