Nohec rozcestník

Nohec magazín

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
J. Kalous: První dvě místa, to je dokonalé Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 08.07.2020

2020 mcr2m jkalous1(Karlovy Vary) Jeden jediný míč jeho sestavu dělil od porážky. Byla by jediná, ale fatální. Kvůli ní by totiž čakovický univerzál nezařízl do pažby úspěchů svůj další mistrovský titul. Jenže asi i trošku sportovního štěstí a pochopitelně nohejbalý um způsobily, že další deblový titul JIŘÍ KALOUS nakonec v Karlových Varech na 49. mistrovství ČR dvojic mužů urval.

Jirko, opět se ti na krku houpe zlatá medaile z mužských deblů. Co tomu říkáš?

Dnešek jsme, myslím, zvládli na výbornou. První dvě místa, to je dokonalé, dlouho se nám taková věc nepodařila. Škoda jen, že to nezvládla naše třetí sestava Milana Kučery s Tomášem Chadimem.

Vaše formace se ale na šampionátu nepředstavily v klasickém soutěžním složení...

Ano, jeli jsme sem v netradičních sestavách. Já s Ondrou Pachmanem vůbec v soutěži nehraju, brácha zase jel s mým parťákem Kubou Chadimem. I tak si myslím, že jsme zahráli výborný nohejbal. Asi není od věci občas tradiční sestavy pozměnit.

Ke klasice nepatří ani fakt, že debla hraje levák s levákem. Přece jen leváci jsou zvyklí na pravonohé parťáky. Jak se vám hrálo?

Mně upřímně nepřijde hrát ve dvou levácích moc těžké. Spíše to může být složité pro soupeře, kteří jsou zvyklí hrát proti dvěma pravákům nebo levákovi s pravákem. Blokař se musí šoupat na druhý kolík a tak. Přišlo mi, že řadě protivníků to nevyhovovalo, když proti nám nastoupili.

2020 mcr2m jkalous3Přesto, tys zlato na začátku šampionátu očekával?

Ambice byly takové, že jsme si sem s Ondrou jeli zahrát pěkný nohejbal s tím, že bychom do čtyřky mohli postoupit.

Cesta do semifinále nebyla náročná, soupeři vaší sestavu trošku trápili maximálně v jednom setu. Souhlasíš?

Paradoxně pro nás nejtěžší byla základní skupina. Na začátku nám to nešlo, hledali jsme se. Od čtvrtfinále se to nakoplo a jelo.

V semifinále jste narazili na áčko Vsetína s Chalupou a Ftačníkem. Nakonec jste jim ani v jednom setu nedovolili získat více než sedm bodů...

Čekal jsem od nich, že budou víc skákat klepáky a že to bude jiný nohejbal. Ale nebylo to tak složité.

Pak přišlo velké finále, k tomu oddílové derby. A ještě navíc na druhé straně stál tvůj mladší bratr Zdeněk a Jakub Chadim, tedy tvůj stabilní spoluhráč z debla v ligové soutěži...

Ve finále byla pro mě hlavní motivace, abych neprohrál s bráchou. Bylo to hodně divoké. Brácha ale nehrál v top formě. Kdyby hrál, tak jsme asi na tom byli jinak.

2020 mcr2m jkalous2Rozdíl byl i na bloku. Ondra Pachman byl v porovnání s Kubou Chadimem v této činnosti úspěšnější.

Je to najednou úplně jiné, když blokuje levák. Zavírá to pod jiným úhlem a pro hodně útočících hráčů to může být velká neznámá.

Oddílová derby ale nemívají favorita...

Je to tak. Taky jsme si nemuseli sáhnout v poli na balon a mohli prohrát 0:2.

Jenže nebylo a ke spokojenosti diváků se hrálo do devítek třetí sady. Měli jste s Ondrou předem rozmyšlený poslední útok, nebo jste to nechali na vývoji situace?

Jediné, co jsme řešili, že nesmíme trefit střed, kde nám kluci všechno chytili. Takže příjem, nahrávka a kopnout to ven z kurtu. Nic speciálního.