Nejčtenější články - Rozhovory

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
EL: Kučera novým členem Top klubu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 05.11.2019

2019 elmfinalekucera 1(Praha) Jako ve snu si mohl připadat po úspěšném extraligovém finále čakovický vousáč MILAN KUČERA. Poměrně nenápadně, ale vysoce účelnou hrou zvládl se svými spoluhráči pokořit obě modřické dvojice i trojice, a to včetně rozhodujícího zápasu. Čtyři starty, čtyři body a byť trenér Fritz hovoří o týmové práci, v tomto případě je třeba hovořit i o individualitě. V pouhých 24(!) letech totiž Kučera dokázal zkompletovat úžasnou sbírku všech čtyř českých mužských titulů a zařadil se tak po bok hrstky vyvolených.

Milane, uvědomuješ si kromě týmového úspěchu i fakt, že jsi dokázal zkompletovat zlato z jednotlivců, dvojic, trojic i družstev?

Že by se mi to mohlo povést, jsem před finále vůbec nebral v potaz. Tady šlo hlavně o týmový výkon, o dosažení něčeho, co klub ještě nikdy v historii nedosáhl. A my jsme to chtěli splnit sen všem fanouškům a funkcionářům, kteří pro nás dělají moc. Což se naštěstí podařilo. To, že z toho pro mě je poslední chybějící český titul, je poslední, na co jsem myslel.

Jenže zkompletovat sbírku ve 24 letech se možná ještě hodně dlouho neuvidí.

Podařilo se. Prostě jsem měl čtyři dny, které mi vyšly.

Do finále tvůj tým vcházel jako favorit. Do té doby jste nikomu nedali v lize šanci. Věřil jsi, že z toho bude zlaté vyústění?

Upřímně řeknu, věřil jsem tomu od začátku. Samozřejmě jsme všichni věděli, jak to bude těžké. Věděli jsme, že nás čeká dlouhé vyrovnané utkání. Ale já pořád věřil, že se nám to už musí jednou povést, že se nohejbalové štěstí k nám jednou musí přiklonit. A ono to vyšlo.

Utkání ale moc papírové předpoklady nectilo. Kdo měl vyhrát, prohrál a naopak. I pro hráče to muselo být dost nepředvídatelné, co se odehraje dál.

Něco na tom bude. Získali jsme body tam, kde se to úplně nečekalo a naopak některé body, které měly přijít, nepřišly. Pro diváky to muselo být krásné utkání, bylo to nahoru dolů.

Co považuješ za klíčové momenty utkání?

Hodně rozhodl poslední balon ve druhé trojici. Kdy Lukáš Souček kopnul balon k lajně, někdo říká, že byl dobrý, někdo že aut. Musím říci, že kdybychom vedli 3:1, už by se Zdeňkovi Kalousovi v singlu také hrálo jinak.

2019 elmfinalekucera 2Také váš zápas proti Pospíšilově trojici byl infarktový, rozhodlo sako za devítek ve zkráceném setu.

Sako za devítek, to je hodně kruté pro Modřice. Myslím ale, že jsme si tu trojku zasloužili vyhrát.

Celkově jste hráli dost odvážný a moderní herní styl. Jak na tebe působilo, když proti vám hrála Doubravova trojka klasickým stylem na jednoho smečaře?

Když k nám trenér Míra Fritz přišel před třemi roky, nad tím, co po nás chtěl jsme všichni kroutili hlavou. V dnešní době mu ale můžeme jen poděkovat. Ve chvíli, kdy se to člověk naučí hrát, tak je to pro soupeře nebezpečné až nebránitelné.

Jak se vás podařilo trenérovi o změně herního stylu přesvědčit? Byli jste tak tvární, nebo trenér neoblomný?

Pro nás všechny je Míra legendou, něco v našem sportu dokázal. My jsme ještě všichni mladá telata a nám nezbylo nic jiného, než poslouchat.

Ve finálovém utkání ale kromě nohejbalové moderny bylo k vidění i dost chyb. Proč?

Není se čemu divit, bylo to finále. Člověk je zvyklý hrát před padesáti až sedmdesáti lidmi a najednou nastupuje ve vyprodané hale, kde je přes tisíc lidí. K tomu naživo televize a je to utkání, ve kterém jde o všechno. V takovou chvíli musí každý nějaké chyby pochopit.

Očekával jsi, že Modřice budou do posledního možného zápasu živit naději na vítězství?

Čekal. Modřice jsou tým, který už mnohokrát finále vyhrál a mají neskutečné zkušenosti. Bylo jasné, že formát finále jim bude hrát do karet. Nám naopak do karet hrála fantastická sezóna, ve které jsme neztratili ani bod. Ale bylo jasné, že tak zkušený soupeř nám to nedá zadarmo.

2019 elmfinalekucera 3Nicméně tři zkušení modřičtí tahouni, čeští reprezentanti, neměli zrovna svůj den.

Troufnu si tvrdit, mohlo to být způsobeno tím, že tito hráči jsou zvyklí hlavně hrát, když jsou na koni. Ve chvíli, kdy jsme je dostali pod tlak, tak to na ně padlo. Každému se hraje lépe, když vyhrává v setu, zápasu i utkání. Ve chvíli, kdy zjistili, že s nimi hrajeme minimálně vyrovnaně, tak znervózněli.

Je zisk extraligového titulu tvým největším dosavadním úspěchem?

Stavím ho výše, než tituly z jednorázovek. Je to strop. Když vidím, jakým legendám z Čakovic se to nikdy nepovedlo a já mám tu čest být u prvního titulu, je to něco, co nejde popsat.

Myslíš, že nyní nastává zlatá čakovická éra?

Byl bych za to rád. Soupeři se ale jen tak lehce nedají. Ale musím říci, že tým máme super. Jsme mladí, vyrovnaní. Kdokoliv z nás vypadne, protože bude zraněný, nebo se mu nebude dařit, tak může být rovnocenně nahrazen.

Nemůže ale početnost kádru a nižší herní vytížení někomu z hráčů nebýt po chuti?

Záleží na osobnosti každého hráče. U nás v týmu každý ví, jakou má roli. Je jasné, když nás je na utkání jedenáct, že nemůžeme hrát všichni.

Myslíš tedy, že se trenérovi podařilo upozadit individuální zájmy proti zájmům celého týmu?

Určitě. Já myslím, že se mu podařilo vlastně úplně všechno.

 

Komentáře   

 
#1 M.H. 2019-11-06 06:54
Ahoj Martine, kde mohu dohledat něco více o TOP KLUBU a jeho členech.
Díky předem za info, M.Hlavička.
 
 
#2 pavel s. 2019-11-07 18:07
Gulda, Kop, Kucera, mozna Doubrava?, Janeba vyhral singl a byl jako nahradnik u dalsich tri disciplin?, Bubniak? J.Kalousovi chybi trojice.vetsina Modricaku pak ma tri tituly krome singla.
 
 
#3 Tituly 2019-11-07 21:52
A taky Vilda ne?
 
 
#4 Martin Maršálek 2019-11-07 22:03
Martine, vycházím z oficiálních MČR (dříve MČSR). Nejsou v tom započítána společná MČSFR (dříve MČSSR), která byla nadstavbou nad MČR/MČSR. Jedná se o hráče, kteří nejméně jednou získali všechny čtyři mužské tituly (jednotlivci, dvojice, trojice, družstva) od roku 1994, kdy se hraje MČR jednotlivců. Samozřejmě je řada hráčů z předchozí éry, kteří mají min. jednou tři tituly. Z těch 4titulových superuniverzálů jsou to: Jan Hošek (zkompletováno 1994), Vilém Ungermann (1996), Josef Tirpák (1999), Petr Gulda (2004), Jiří Holub (2012), Pavel Kop (2015), Milan Kučera (2019). Všechna MČR vyhrál i Vladimír Babka, ale podle našich podkladů nemá ligový titul.
 
 
#5 Martin Maršálek 2019-11-08 11:42
Jedno jméno mi přece jen vypadlo - František Veselý (zkompletoval 2000).